Reklam
Reklam
Prizren Belediye Başkanı Çelikbilek'i ziyaret etti

Prizren Belediye Başkanı Çelikbilek'i ziyaret etti

5. Uluslararası Beykoz Çocuk Festivali kutlamalarına katılmak için ilçemizde bulunan  Kosova-Prizren Belediye Başkanı Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’i ziyaret etti.

Kosova ve Türkiye’nin iki kardeş ülke olduğunu vurgulayarak sözlerine başlayan Prizren Belediye Başkanı Prof. Dr. Ramadan Muja “Ülke olarak bağımsızlığınızı kutladığınız böylesine anlamlı bir günde aranızda bulunmak bizler için de çok mutluluk verici. Türkiye savaş sırasında ve sonrasında bizler için çok şey yaptı. Türkiye gelişmiş bir ülke ve varlığı da bizlere güç veriyor. 23 Nisan vesilesiyle çocuklarımızı ve bizleri ilçenizde ağırladığınız için çok teşekkür ederiz. Burada kendimizi evimizde gibi hissediyoruz. Bizler de sizleri Prizren’de ağırlamaktan memnuniyet duyarız” dedi.

Başkan Çelikbilek: “Kosova Ecdadımızın Emanetidir”

Prizren Belediye Başkanı ve heyetini ilçede ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Yücel Çelikbilek ise: “Kosova bizler için farklı bir anlam taşıyor. Kosova’yı  ecdadımızın bir emaneti olarak görüyoruz sizin için ne yapsak azdır. Sizlere gönül borucumuz var. Kardeşlik bağlarımızın karşılıklı ziyaretlerle bağlarımızın daha da güçleneceği kanaatindeyim. Çocuklarımız da festival ve kültürel etkinliklerle tanışıp kaynaşacak daha da yakınlaşacaktır” diye konuştu.  

Ziyaretin ardından Prof. Dr. Ramadan Muja Başkan Çelikbilek’e üzerinde Prizren Kalesi’nin resmedildiği bakır bir levha hediye etti, Başkan Çelikbilek de Muja’ya cam bir vazo takdim etti.   

YORUMLAR...