Reklam
Beykoz Güncel, köşe yazarları ile güçleniyor

Beykoz Güncel, köşe yazarları ile güçleniyor

Beykoz Güncel Haber Gazetesi, hâlihazırda köşe yazarlığı yapmakta olan yazarları ile kadrosuna yeni kattığı yazarları, düzenlediği bir akşam yemeğinde bir araya getirdi.

Beytaş Tesisleri’nde düzenlenen yemekte Beykoz Güncel Genel Yayın Yönetmeni Erdoğan Coşkun Çap, Genel Koordinatör Fatih Yılmaz ve Reklam Halkla İlşkiler sorumlusu Yalçın Çolak ile köşe yazarları Sadullah Kabahasanoğlu, Arzu Başlantı, Mesut Demir, Muhammet Küçükkonuklar ile Beykoz Güncel’in yazar kadrosuna yeni katılan isimler olan Sinoplular Dernek Başkanı Adnan Çeliker, Beykozlu Giresunlular Dernek Başkanı Hasan Karakaya ve KAS- DER Başkanı Süleyman Çalık da hazır bulundu.

Beykoz Güncel Haber olarak entelektüel akıl üretmek istiyoruz

Yemekte, gazetemizin kuruluş süreci hakkında bilgiler aktaran Genel Yayın Yönetmeni Erdoğan Coşkun Çap, köşe yazarlarına hitaben, “ sizlerin yanımızda olması bize güç verir; yürüyüşümüzdeki hareket kabiliyetini arttırır” dedi.

Beykoz Güncel Haber olarak, ideali olan bir gazete olduğumuzun altını çizen Çap, “Beykoz’da entelektüel bir akıl üretmek istiyoruz. Mikro anlayıştan kurtulup, makro düzeyde konuları ele alacak bir gençlik yetiştirmek istiyoruz” dedi ve gençlerin yönlendirilmelerinin önemine değindi.

Bir derdimiz var!

Yönlendirilemeyen gençlerin yıllar sonra bunun acısını çektiklerini ifade eden Erdoğan C. Çap, “çocuklara sosyal, siyasal ve kültürel anlamda bir şeyler verebilmeliyiz. Gazeteler, dergiler ve dernekler insanların bir araya gelmeleri için sadece birer vasıta. Bir araya gelerek, Beykoz’da gençlere vesile olabilirsek, Allah-u Teâla mutlaka mesaimize bereket verecektir. Bizim böyle bir derdimiz var” dedi.

Medeniyet kaygısı

Sözlerini, “bizim inandığımız bir medeniyet kaygımız var. Hiç kimsenin inkâr edemeyeceği bir hakikat var ki, biz mağlup olmuş bir medeniyetin çocuklarıyız. Şimdi bu mağlubiyeti bir galibiyete dönüştürmek zorundayız” şeklinde sürdüren Çap, Beykoz’daki gençlerin kahve ya da top şeklinde iki seçeneği bulunduğunu hatırlattı.

“Kral çıplak”, demez isek kendimiz ile çelişmiş oluruz

Bu medeniyetin dönüşmesi için, genç nesile sahip çıkılması gerektiğini kaydeden Çap, gündemdeki cami yıkım tartışmalarını hatırlatarak, “artık başka şeyler söylememiz gerekiyor” dedi. Beykoz Güncel Haber olarak,  sorunlara ışık tutan ve yetkililerin dikkatini bu sorunlara çeken bir gazete olduğumuzu ifade eden Erdoğan C. Çap, “kral çıplak demez isek, kendimiz ile çelişmiş oluruz” dedi.

Fatih Yılmaz: Çok sayıda teşekkür alıyoruz

Yazarlar davetinde bir konuşma yapan Beykoz Güncel Genel Koordinatörü Fatih Yılmaz ise, katılımlarından dolayı misafirlerine teşekkürlerini sunduğu konuşmasında, şunları söyledi: “ En iyiyi yapma gayretindeyiz. Çizgimizi sürdürmeye çalışıyoruz ve yaptığımız haberler dolayısıyla çok sayıda teşekkür alıyoruz.” Yılmaz, köşe yazarlarına şu sözler ile seslendi: “ Beykoz kamuoyunun kaleminizden, fikirlerinizden faydalanmasını umuyoruz. Biz sadece bir aracıyız. Daha iyisi için hep beraber mücadele edeceğiz.”

Hasan Karakaya: Gazetenin objektif bir bakış açısı var

Beykoz Güncel’in yazar kadrosuna yeni katılan bir isim olan Beykozlu Giresunlular Derneği Başkanı Hasan Karakaya ise yaptığı konuşmada, “ Beykoz Güncel Haber’in objektif bakış açısı ve köşe yazılarının özgürce yazabileceklerinin söylenmesi beni çok mutlu etti. Zaten böyle de olması gerekiyordu. Doğru bildiklerimizi, fikirlerimizi Beykoz’a sonuna kadar sunmaya çalışacağız” dedi.

Adnan Çeliker: Samimi bir aile ortamı var

Gazetemizin yazar kadrosuna yeni katılan diğer bir isim olan Sinoplular Dernek Başkanı Adnan Çeliker ise, samimi ortamda gerçekleşen bu buluşmanın bir gazete değil, adeta bir aile meclisi ortamı hissi uyandırdığını belirtti ve bu aile meclisine davet edilmiş olması dolayısıyla teşekkürlerini sundu.  

Çeliker, “ Beykoz’da gençliğe bir şeyler verebilirsek, bizden daha mutlu hiç kimsenin olmayacağını düşünüyorum, inşallah katkımız olur. İnşallah güzel şeyler olacak diye düşünüyorum” dedi.

Mesut Demir: Beykoz Güncel siyasete angaje olmuş bir gazete değil

Köşe yazarımız Mesut Demir, Beykoz Güncel’in ideallerini kendileriyle paylaşmış olmasından duyduğu memnuniyeti şu şekilde ifade etti: “ Siyasete angaje olmuş bir gazete tasavvuru olmaması beni memnun etti. Yapılacak çok şey olduğuna inanıyorum. İdealler noktasında gazetenin siyasetten bile çok daha etkin bir rol oynayabileceğine inanıyorum. Kalem kılıçtan keskindir, derler. Bir ideal birliğinin olması lâzım. Bu çok önemli. Burada da o var. Umarım projeleriniz hayırlara vesile olur. Bizim de bunlarda bir parça tuzumuzun olması, bizi mutlu edecektir. Umarım Allah muvaffak eder, hayırlı sonuçlar doğurur.”

Yalçın Çolak: Köşe yazarı fikir üreten insandır

Gazetemiz sorumlularından ve aynı zamanda köşe yazarımız Yalçın Çolak ise yaptığı konuşmada, köşe yazarlarına hitaben, “istediğini yazamadıktan sonra yazmanın da pek anlamı yok; köşe yazarı fikir üreten insandır” dedi.

Çolak, Beykoz Güncel Haber olarak uygulamaya konacak proje fikirlerinin “Beykoz açısından çok yararlı çalışmalar olacağını düşündüğünü” de ifade etti.

Sadullah Kabahasanoğlu: Beykoz Güncel var olanın önünde

Gazetemiz köşe yazarlarından Sadullah Kabahasanoğlu da, Beykoz Güncel haber’in “var olanın önüne geçmesinde, samimiyete sahip oluşunun önemini” vurguladı ve aramıza yeni katılan yazar arkadaşlarımzıa hoş geldiniz temennisinde bulundu.

Beykoz’un biraz kenarda kalmış bir ilçe olduğunu ifade eden Kabahasanoğlu, gazetemizin “Beykoz’u nasıl merkeze çekebiliriz?” ile ilgili olarak yapmayı düşündüğü çalışmaları değerlendirerek, “Bunun için de yetişmiş insan gücüne ihtiyaç var; dolayısıyla Beykoz Güncel’in çıkış noktası çok önemli” yorumunda bulundu.

 Arzu Başlantı: Gazetemizin haberciliği teşekkürler alıyor

Gazetemiz muhabiri ve aynı zamanda köşe yazarı Arzu Başlantı ise, köşe yazarlarına gazetemizde haberlerin verilişine ilişkin bakış açısının ne şekilde olduğu ile ilgili bilgiler aktardı. Haberlerin sunumuyla ilgili olarak farklı siyasi partilerin temsilcileri, bürokratlar ve halktan tebrikler aldıklarını hatırlatan Başlantı, gazetede ilk defa köşe yazacak olan yeni arkadaşlarına hitaben de,” söylemek istiyorsanız, köşenizden rahatlıkla kral çıplak diyebilirsiniz” dedi.

Projelerimiz yavaş yavaş açıklanacak

Beykoz Güncel Haber’in “ Yazarlar Buluşması”nda ilk defa açıklanan projeleri yakın bir zamanda gazetemiz aracılığıyla siz değerli okuyucularımıza da duyurulacak.

Yazar kadromuz genişleyecek

Beykoz Güncel Haber, yazar kadrosunu genişletmeye ve sürprizlerine ise devam edecek.

BEYKOZ GÜNCEL

YORUMLAR...