Reklam
Reklam
U-14 milli takımı maç öncesi kahvaltıda buluştu

U-14 milli takımı maç öncesi kahvaltıda buluştu

Beykoz karması U-14 takımı, Maltepe U-14 ile oynayacağı hazırlık maçı öncesinde BİSK yöneticileri ile bir araya geldi.

“Beykoz’un Milli Takımı” olarak lanse edilen U-14 karması, Maltepe U-14 takımı ile Paşabahçe Spor Kulübü stadında oynayacağı hazırlık maçı öncesinde, Çınaraltı Cafe’nin sahibi Yusuf Uzunoğlu’nun kendileri için düzenlediği kahvaltıda, takım yöneticileri, eğitmenler ve basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Kahvaltıda Çiğdem Mahallesi Muhtarı Murat Erdal, Akbaba Köyü Muhtarı Yüksel Kılıç ve Çubuklu Muhtarı Hüsnü Kolcu da hazır bulundu.

Asım Özdemir: Sporu centilmence yapın!

BİSK Başkanı Asım Özdemir, kahvaltının ardından yaptığı konuşmada, kahvaltının birlik, beraberlik ve kaynaşma amaçlı olarak düzenlendiğini belirterek, U-14 karmasını oluşturan gençlere hitaben şunları söyledi: “ Beykoz halkı size değer veriyor gençler, bunu bilin. Beykoz’un yetişmiş insanları, çalışanları, esnafı size değer veriyor; aileleriniz size destek veriyor. Bunu göz ardı etmeyin, çalışın, çalışın, çalışın. Sporu centilmence yapın. Şampiyonluğunuz benim için, Kulüpler Birliği için önemli değil; Beykoz için önemli olabilir. Sizler için önemli ama bizler için değil. Bizler için sizleri iyi değerlendirmek, spora ve topluma kazandırmak önemli.  Şampiyon olursun, kupayı koyarsın oraya biter ama yetişip iyi bir adam olursan, fikir üretirsen, bilim adamı, spor adamı olursan senden yüzlerce, binlerce insan faydalanır.”

Yrd. Doç. Mehmet Yorulmazlar: Beykoz, Türkiye’nin en çok yıldız yetiştiren takımıydı

Asım Özdemir’in ardından söz alarak, kendisinin de uzun süre amatör futbol oynadığını ifade eden M.Ü. Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Öğretim Üyesi Mehmet Yorulmazlar, gençlere hitaben yaptığı konuşmada, “futbolun bana en çok kazandırdığı şey sosyal çevre ve Beden Eğitim Yüksek Okulu’nda öğretmen olmak oldu. Biz her zaman Beykoz’u örnek olarak gördük. Yirmi sene önce önüme bir dergi çıktı. O dergide Türkiye’nin en çok yıldız yetiştiren takımlarından biri Karagümrük’tü, diğeri ise Beykoz.  Telli Hüseyin’ler gibi, Fenerbahçeli Aydın’lar gibi büyük yıldızlar geldi geçti Beykoz’dan ama 20-25 yıldır bu afâki kaldı. Paşabahçe Kulübü’nden çıkan, liglerde oynayan arkadaşlarımız oldu. İnşallah sizin içinizden de o yıldızlar çıkar. Çıkamazsa da bilime, spora ve çevresine katkı sağlayacak insanlar çıkar” dedi ve başarılar diledi.

Murat Erdal: Önce iyi insan olmanın adımını atıyorsunuz

Çiğdem Mahallesi Muhtarı Murat Erdal ise konuşmasına gençlere başarılar dileyerek başladı. Erdal, şunları söyledi:  “ BİSK Kulübü, sizlerin geleceğini hazırlamak üzere bu işi organize etti. Tek sorumluluk sizde. Bundan sonra arkanızda çok büyük bir destek var. Sizden tek istedikleri var; başarı. Başarı da iyi insan olmaktan geçiyor. Bunları kafanıza yerleştirdikten sonra sizin yapamayacağınız şey yok. İyi, ahlaklı insan olmanın adımını atıyorsunuz önce, bundan sonra kupa, başarı her şey onun arkasından gelecek.

Uğur Sakaloğlu’nun Kaymakam ve Belediye Başkanı’ndan talebi!

Konuşmasında, “Her şey çocuklar için. Benim için şampiyonluk önemli değil. Benim için en büyük mutluluk, çocukların gözlerindeki gülüşleri görmek” diyen U-14 karması teknik sorumlusu Uğur Sakaloğlu, Beykoz Kaymakamı ile Belediye Başkanı’ndan “Beykoz’un yetiştirdiği futbolcular ile U-14 karmasını bir organizasyonda bir araya getirerek kaynaştırmaları” talebinde bulundu.  Sakaloğlu, gençlerin bu şekilde Beykoz’a hizmet etmiş tüm futbolcuları tanıyarak onlar ile sohbet etme olanağı bulabileceklerini söyledi.

U- 14 karması adına söz alan Enes Keklik de, kendilerini destekleyen herkese teşekkürlerini sundu. U-14 karması oyuncusu,  kendilerini geliştirerek büyük takımlara geçme şeklinde hedefleri olduğunu da sözlerine ekledi.

En büyük destekçimiz İlçe Emniyet Müdürü

BİSK Başkanı Asım Özdemir, en büyük destekçilerinden birinin İlçe Emniyet Müdürü İrfan Mazlum Bekaroğulları olduğunu hatırlatarak, “ İlçe Emniyet Müdürümüz gençlere çok değer veriyor; kendisine çok şey borçluyuz” dedi.

Samet Çolak: Başarılarınız kuvvetli rüzgarlarınız olacak

BİSK Yöneticilerinden Samet Çolak ise, düşüncelerini şu sözler ile ifade etti: “ Biz bu oluşumu yaparken diğerlerinden farklı olalım istedik. Biz sadece sahada yarışmacı değil, saha haricinde de örnek insanlar olsun, farklı insanlar olsun istedik. Bu yapılanlar başlangıç; büyüklerimizden destekler alarak bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Önümüzdeki dönemlerde sizin başarılarınızla beraber çok daha kuvvetli rüzgarları arkamıza alarak, sizleri daha yukarılara taşımak istiyoruz.

Hüsnü Kolcu: Çimen de olsan, en kalitelisi ol

Çubuklu Muhtarı Hüsnü Kolcu ise, gençlere “ne olursan ol, tarlada bir çimen de olsan en kalitelisi ol” şeklindeki özdeyişi hatırlatarak, “yapmış olduğunuz bu işi dürüst, ahlaklı bir şekilde sonuna kadar yapmanızı diliyorum; inşallah başarılı olursunuz” dedi.

Yüksel Kılıç: Boğaz’ın havasını soluyorsunuz, hakkını verin!

Akbaba Köyü Muhtarı Yüksel Kılıç ise, gençlere “ önce ailenize, sonra Beykoz camiasına yakışır şekilde bu zamana kadar hareket ettiniz” dedi ve ekledi: “İstanbul’un incisi Beykoz’da yetişiyorsunuz, Boğazın havasını tenefüs ediyorsunuz, bunun hakkını da en iyi şekilde vermenizi rica ediyorum. Kendinizi hiçbir zaman yalnız hissetmeyin.”

U-13 oyuncuları takip ediliyor

Asım Özdemir yaptığı konuşmada ayrıca U-14 karmasının turnuvadan sonra U-15 olacağını; yeni U-14 karması oluşturmak için de şu anda U-13 takımlarının izlendiğini belirterek, “bundan sonra Kulüpler göndermeyecek, futbolcuları biz talep edeceğiz” açıklamasını yaptı.

Yapılan konuşmaların ardından ise U-14, hem BİSK yöneticileri, hem de Paşabahçe Futbol Okulu öğrencileriyle birlikte gazete objektiflerine poz verdi.

Maltepe U-14 karması ile maç öncesi…

BİSK yöneticileri, Paşabahçe Spor Kulübü Başkanı Halidun Soytürk ve Başkan Yardımcısı Songül Emanet ile birlikte misafir takım yöneticilerini kulüp binasında ağırladı. Maltepeli gençler maç için hazırlanırlarken, Yeni Maltepe Gazetesi imtiyaz sahibi Kadir Küçükay ve Maltepe Amatör Spor Kulüpleri (MASK) Başkanı Hüseyin Koca da BİSK ve Paşabahçe Spor Kulübü yöneticileriyle sohbet etme olanağı buldular.

Hazırlık maçının sonucu

Maltepe U-14 karması ile hazırlık maçı yapan Beykozlu U-14’lüler, maçta 3-1 mağlup oldu. Maçın tek golünü ise Fırat attı.

Haber: Arzu Başlantı

YORUMLAR...