Reklam
Beykoz Vakfı'ndan ''Aşka Dair'' konser

Beykoz Vakfı'ndan ''Aşka Dair'' konser

Beykoz Vakfı Türk Sanat Müziği Korosu, şef Hilda Lostar yönetiminde “Aşk’a Dair” isimli Türk Sanat Müziği konserini verdi.

Beykoz Vakfı Türk Sanat Müziği Korosu, şef Hilda Lostar yönetiminde “Aşk’a Dair” isimli Türk Sanat Müziği konserini verdi. Fantezi tarzında eserlerin de seslendirildiği geniş halk katılımlı konser, dinleyenlerinin büyük beğenisini kazandı.

Bol alkışlı konserin birinci bölümü…

Beykoz Vakfı Salonu’ndan gerçekleşen ve sunuculuğu Elif Taş tarafından yapılan konserin ilk bölümünde Zâvil, Nev-eser ve Kürdi makamlarında beraber ve solo şarkılara yer verildi. Birinci bölümde yer alan beraber ve solo şarkılar şunlar oldu: Bulunmaz Nevcivansın, Söyle Doktor Yanar Kalbim Nedendir, Bak Şu Kaşa Şu Göze, Bahçeye Bar Diyemem, Üç Gün Olmuş Şu Yayladan Geçeli, Hicranla Harab Oldu da Sevda Eli Gönlüm, Laleler Her Yıl Açar Bak Mestinaz Hep Uykuda, Gülüm Takmış Takıştırmış, Baharı Bekleyen Kumrular Gibi (Solist: Elif Akyıldız), Güz Gülleri (Solist: Kadriye Tören), Nasıl Geçer Sensiz Bu Yaz (Solist: Ezgi Onar), Dudaklarında Arzu Kollarında Yalnız Ben.

İkinci bölüm Nihavend makamındaydı

Konserin ikinci bölümünde ise Nihavend makamında şarkılara yer verildi. Bu bölümde yer verilen şarkılar ise şunlardı: Ruhsarına Aybetme Nigâh Ettiğimi, Hatırla Maz-i Mes’udu, Neden Bilmem Bu İbtilâ, Günlerdir İçime Çöktü Ayrılık (Solist: Tuğçe Akyasan), Gözlerinin İçine Başka Hayal Girmesin ( Solist: Sevim Havuz), Sevdikçe Seni Ömrüm Artar Ey Yar ( Solist: Özlem Özcan), Güller Ne Hoştur, Renkler Ne İnce, Salıncak, Aşkım Bahardı.

Konseri idam edilen üç gencin ruhlarına atfetti

Beykoz Vakfı Başkanı Şaban Tören, bol alkış alan konserin sonunda yaptığı konuşmada, Şef Hilda Lostar başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürlerini sundu. Şaban Tören,  konuşmasında “Türkiye’de Türk Sanat Müziği seviliyor ise, çok önem veriliyor ise, bunun Mustafa Kemal Atatürk’e borçlu olunduğunu” belirtti.  Tören, şunları söyledi: “Bugün çok önemli bir gün. Mustafa Kemal devrimlerini savunmak için ‘bağımsız Türkiye’ diyen üç gencimizin 40. ölüm yıldönümleri. Bu konserimiz bağımsızlık mücadelesinde idam edilen bu gençlerimizin ruhlarına gitsin.”

Konserde görev alan hanende ve sazendelerin isimleri ise şöyle:

Hanendeler:

Kadriye Tören, Canan Demiş, Selda Ürer, Sevim Havuz, Elif Akyıldız, Özlem Özcan, Ezgi Onar, Tuğçe Akyasan, Ali Yücel, Murat Birer, Taha Özcan, Emir Akın.

Sazendeler:  

Keman: Bülent Kartal & Bengü Efsen, Kanun: Akif Aşçıoğlu, Tambur: Oğuz Han, Klarnet: Ahmet Gümüş, Ritm: Güngör Hoşses & Adnan Güllü, Bendir: Mehtap İskender.

Haber: Arzu Başlantı

YORUMLAR...