Reklam
Reklam
'Beykoz'da mülkiyet sorunu konuşulmayacak'

'Beykoz'da mülkiyet sorunu konuşulmayacak'

Beykoz Belediyesi, gelenekselleştirdiği Vefa Yemeği’nde 1984 yılından bu yana işçi ve memur kadrosunda çalışmış olan emektarlarını bir araya getirdi.

1984’ten bu yana Beykoz Belediyesi’nin işçi ve memur kadrosunda çalışarak emekli olmuş personel, Belediye Başkanlığı’nın ev sahipliğinde İBB Koru Tesisleri’nde bir araya geldi. Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen Vefa Yemeği’ne katılımın geçen senelere göre daha yüksek olduğu ifade edildi.

Vefa Yemeği’ne Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Başkan Yardımcıları Av. Yüksel Baki, Nevin Çalışkan, Metin Torun, Suphi Uçak ile Belediye Başkan danışmanları Ali Zengin, Muhammet Küçükkonuklar, İsa Sucuoğlu, bazı Belediye Meclis üyeleri ile emektar çalışanlar katıldı.

Çeliksümer ve Karataş konuşma yaptılar

Yemek sonrasında bir konuşma yapan Bem. Bir. Sen İşyeri Temsilcisi İrfan Çeliksümer, kendilerini bir araya getirmesinden dolayı Belediye Başkanı Çelikbilek’e teşekkürlerini sundu ve uzun zamandır bir araya gelemeyen emektarların bu şekilde birbirlerini görme ve muhabbet etme olanağına kavuştuklarını belirtti. 

Çeliksümer’in ardından bazı eski çalışanlar söz alarak duygu ve düşüncelerini dile getirdiler.

Genel- İş Sendikası 2 Nolu Şube Başkanı Nevzat Karataş ise yaptığı konuşmada, Belediye emektarlarını geçen seneye göre daha güçlü, dirayetli gördüğünü ifade ederek, emekli çalışanlara vefa yemeği düzenlemenin Beykoz Belediyesi’nin en büyük hizmetlerinden bir olduğunu düşündüğünü kaydetti. Nevzat Karataş, konuşmasında ayrıca yemeğe katılımın her geçen yıl arttığının da altını çizdi.  

Vefa Yemeği, İstanbul’un ilkleri arasında bir uygulama

3. Geleneksel Vefa Yemeği’nin son konuşmasını ise Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek yaptı. Çelikbilek, konuşmasında katılımcılara hitaben şunları söyledi: “Sizler hem Belediye’ye, hem de halka hizmet eden insanlarsınız. Bu çalışmanızın bedelini alarak çalıştınız, ama onun ötesinde bir başka insanlık var. Hizmetlerimiz doğrudan insan ile ilgili. Siz Beykoz halkını memnun ettiniz. Dolayısıyla biz yönetimde olan arkadaşlarınızın bununla ilgili olarak size şükran borcumuz var”

Çok yakın bir zamanda Beykoz’da mülkiyet sorunu artık konuşulmayacak

Konuşmasında Beykoz’daki mülkiyet sorununa da değinen Yücel Çelikbilek, 2B konusunun Beykoz’da 50 bin insanı ilgilendirdiğini ifade ederek, “bu sorun çözüldüğü zaman Beykoz cidden rahatlayacak. Kanun çıktı; sadece rayiç değerler ile ilgili ufak tefek sıkıntılar olabilir. Oda inşallah hizaya girecek. Dolayısıyla çok yakın zamanda Beykoz’da mülkiyet konusu artık konuşulmayacak. Geriye bir imar düzenlemesi kalıyor, onunla ilgili adımı da atıyoruz. Kolay olmuyor. Teknik konular içerisinde bulunanlar bilirler, Beykoz’da imar planları yapmak, bunları hayata geçirmek çok zor adımlar” dedi.

İmar planını yapıp bitirmeyi düşünüyoruz

Çelikbilek, konuşmasını şöyle sürdürdü: “ Bir Belediye Başkanı’nın en büyük arzusu şudur ki, o bölgedeki halkın sıkıntısının giderilmesi. İmar planlarını yapıp bitirmeyi düşünüyoruz. Bu bölgeyi daha da refah bir hale getirmek hepimizin birinci derecede arzusudur. Çünkü bunları yaparsak halkı memnun edeceğiz. Memnuniyetin sonunda iki tane şey yapılır. Bir tanesi, siyasi olarak size destek verirler; bu da bir kazançtır. Ama onun ötesinde burada o sonuçtan dolayı rahatladıkları zaman bir ‘Allah razı olsun!’ derlerse, en büyük kazanç da o olur.

Düzenlemiş oldukları vefa yemeğinin İstanbul’da bir “ilk” olduğunu da hatırlatan Belediye Başkanı, Belediye Meclisi üyeleri için yapılmış bulunan albüm çalışması örneğinin, Belediye emektarları için de uygulanabileceğini belirtti. Yücel Çelikbilek, konuşmasını sonunda ise katılımlarından dolayı misafirlerine teşekkür etti.

İlçe dışından gelenler vardı

Beykoz Güncel Haber olarak yemek sonrasında sohbet ettiğimiz birkaç emekli personel, organizasyon dolayısıyla uzun süreden beri görmedikleri eski arkadaşlarını görmekten duydukları memnuniyeti dile getirdiler ve katılımın geçen senelere göre daha yüksek olduğunu ifade ettiler.

Yemeğe katılmak ve eski arkadaşlarını görmek için Beykoz dışındaki ilçelerden, hatta şehir dışından da gelen vardı.

Nostaljik yemeğe nostaljik saat

Eski çalışanlarını bir araya getirmek suretiyle onları eski günlere ve anılara götüren Beykoz Belediyesi, çıkışta da kendilerine nostaljik, küçük ahşap radyolar hediye etti.

Haber: Arzu Başlantı

YORUMLAR...