Reklam
Reklam
Erkekler! Ya şiddet size de uygulansaydı!

Erkekler! Ya şiddet size de uygulansaydı!

Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler Bölümü öğrencileri, “Ya Şiddet Size de Uygulansaydı!” isimli bir fotoğraf sergisi açtılar. Fotoğraflar için Akasya Durağı’nın sevilen oyuncularından yardım alındı!

Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler Bölümü öğrencileri, “Ya Şiddet Size de Uygulansaydı!” isimli bir fotoğraf sergisi açtılar. Fotoğraflar için Akasya Durağı’nın sevilen oyuncularından yardım alındı! Serginin açılışına Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ile okul öğretmen ve öğrencileri katıldı.

Geleceğin halka ilişkiler uzmanları yetişiyor

Beykoz Lojistik Meslek Yüksek Okulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nükhet Güz, açılışta yaptığı konuşmada, okullarında uygulamalı çalışmaların yoğunlaştığını belirterek, bundan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Söz konusu fotoğraf sergisinin Halkla İlişkiler Bölümü öğrencilerinin bir ‘okul bitirme projesi’ olduğunu ifade eden Prof. Dr. Güz, “ söz konusu projede bütün gençler birbirlerine yardım ederek reklamcılık ve halkla ilişkiler çalışmalarına adım atmışlardır” dedi.

Öğrenciler, empati kurdular

Bu çalışmanın, gençlerin “Kadına Şiddete Hayır!” diyerek, “ Ya Şiddet Sana da Uygulansaydı!” empatisi içinde kadına yönelik çalışmalarla ilgili olarak attıkları ilk adım olduğunu kaydeden Prof. Dr. Nükhet Güz, “ böylesi bir çalışmanın kendilerini umutlandırdığını” da sözlerine ekledi.

Prof. Dr. Ahmet Yüksel: Eninde sonunda erkeklere de işkence yapmışsınız!

Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ahmet Yüksel ise, sözlerine projede emeği geçen herkese teşekkürlerini sunarak başladı. Söz konusu sergide “bir empatik metodoloji  kullanarak kadına şiddete hayır mesajı vermenin anlatamayacağım ölçüde bir yaratıcılığı var” diyen Yüksel,  sözlerine esprili bir şekilde devam ederek, “ eninde sonunda erkeklere de işkence yapmışsınız; bu makyajın yapılması saatler alır!” yorumunda bulundu.

Makyajları Öznur Özmen yaptı

“Ya Şiddet Size de Uygulansaydı!” isimli serginin açılışında Beykoz Güncel Haber’e özel bir açıklama yapan Prof. Dr. Nükhet Güz, sanatçı makyajları Öznur Özmen tarafından yapılmış olan fotoğraflar aracılığı ile kadına karşı şiddete dikkat çekmenin amaçlandığını ifade ederek, “ Toplumu ilgilendiren en önemli sorun bu. Bu bir davranış ve eğitim sorunu. Okul olarak ileride kadınlar konusunda projelerimiz devam edecek” dedi.

Projede yer alan Akasya Durağı oyuncuları şu isimlerden oluşuyor:  Zeki Alasya, Levent Ülgen, Ateş Fatih Uçan, Aslı Altaylar ve Bican Günalan.

Haber: Arzu Başlantı

YORUMLAR...