Reklam
Reklam
Otistik Çocuklar Başkan Çelikbilek’le tanıştı

Otistik Çocuklar Başkan Çelikbilek’le tanıştı

Beykoz Çavuşbaşı’nda kurulan Boğaziçi Otizm Derneği’nin başkan ve yönetim kurulu üyeleri Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’i makamında ziyaret etti.

Beykoz Çavuşbaşı’nda kurulan Boğaziçi Otizm Derneği’nin başkan ve yönetim kurulu üyeleri Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’i makamında ziyaret etti. Dernek Başkanı Sinal Akçal, öğretmenler Ayşe Berrin, Muhammed Metin, Sümeyra Işıkaltın ve öğrencilerin hazır bulunduğu ziyarette otistik çocukların eğitiminde sporun önemine değinildi.

Otistik çocukların eğitimi ve topluma kazandırılması amacıyla faaliyete başladıklarını ifade eden Dernek Başkanı Sinal Akçal, eğitim videolarını takdim ederek, sportif faaliyetlerin otistik çocukların gelişimlerini ve iletişim becerilerini artırdığını ifade etti.

Başkan Yücel Çelikbilek ise özel eğitime ihtiyaç duyan çocuklar ve engelli bireyleri sosyal yaşama dahil edecek çalışmalara her zaman destek verdiklerini ifade ederek, otistik çocukların kendilerine yeten bireyler olarak topluma kazandırılmasına yönelik faaliyetlerin artırılması gerektiğini söyledi.

Kaynak: Beykoz Belediyesi

YORUMLAR...