Reklam
OFD'de işaret dili heyecanı!

OFD'de işaret dili heyecanı!

Omirilik Felçlileri Derneği (OFD) Beykoz Şubesi, devlet memurlarına yönelik Türk Dili İşaret Dili Eğitim Programı başlattı.

Omirilik Felçlileri Derneği (OFD) Beykoz Şubesi, Türk Dili İşaret Dili Eğitim Programı başlattı. Beykoz’da görev yapmakta olan devlet memurları işaret dili kullanan dilsiz vatandaşlara daha iyi hizmet sunabilmek amacıyla sessiz kelimelerden oluşan yeni bir dili öğrenmenin heyecanını yaşıyor!

Eğitim 3 ay sürecek

Beykoz Belediyesi, Beykoz Devlet Hastanesi, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Beykoz Müftülüğü, Nüfus Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Emniyet Müdürlüğü, Beykoz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, AB Proje Koordinasyon Merkezi’nden gelen yaklaşık 30 kursiyer, Türk İşaret Dili’ni öğrenmek amacıyla,  OFD’nin Ortaçeşme’de bulunan merkezinde Türk İşaret Dili eğitmeni Hasret Dilsiz Demirtaş nezaretinde 3 ay sürecek bir eğitime başladılar.

Beykoz Kaymakamlığı Avrupa Birliği Proje Koordinasyon Merkezi tarafından organize edilen işaret dili eğitiminde OFD yetkilisi Serap Beşer de vardı. 

İlk kelimeler heyecan içinde öğrenildi!

Heyecanlı öğrencilerin ilk öğrendikleri kelimeler ise, derste öğretmenleri ile iletişimlerini kolaylaştıracak olan “nasılsın, iyiyim, lütfen, zor, yanlış, doğru, anlamadım, maşallah, soru, değil, özür dilerim…” gibi kelimeler oldu!

Eğitmenleri Hasret Dilsiz Demirtaş’ı dikkatle takip eden ve bol bol pratik yapan öğrencilerin çok da kolay olmayan işaretleri bir yandan hafızalarında tutmaya çalışırlarken, diğer yandan da bundan oldukça zevk aldıkları gözlerden kaçmadı!

Haber: Arzu Başlantı

YORUMLAR...