Reklam
Reklam
Sokak satıcılarına operasyon: 35 gözaltı

Sokak satıcılarına operasyon: 35 gözaltı

İstanbul'da uyuşturucu ticareti yapan "sokak satıcıları"na yönelik Beykoz dahil 14 ilçede düzenlenen eş zamanlı operasyonda 35 kişi gözaltına alındı.

İstanbul'da uyuşturucu ticareti yapan "sokak satıcıları"na yönelik 14 ilçede 113 farklı adrese düzenlenen eş zamanlı operasyonunda 35 kişi gözaltına alındı. 

İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Özel Harekat, Çevik Kuvvet ve Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin desteğiyle Beykoz, Bahçelievler, Bağcılar, Esenler, Silivri, Bakırköy,  Tuzla, Esenyurt, Pendik, Kağıthane, Zeytinburnu, Şişli, Beyoğlu ve Fatih'te tespit edilen 113 adrese eş zamanlı operasyon düzenledi. 

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün Vatan Caddesi'ndeki yerleşkesinde bir araya gelen polis ekipleri, verilen operasyon brifinginin ardından ellerindeki arama kararlarıyla ile birlikte operasyon yapılacak adreslere gitti. 

Adreslerde yaklaşık 700 polis ile gerçekleştirilen operasyonlarda da 34 kişinin gözaltına alındığı, operasyonun sürdüğü ve gözaltı sayısının artabileceği bildirildi. 

Emniyet yetkililerinden edinilen bilgiye göre, geçen hafta "sokak satıcıları"na yönelik düzenlenen bir başka operasyonda, 36 kilo 180 gram esrar, 62 gram bonzai uyuşturucu maddesi ile 3 kök saksı halinde Hint keneviri ele geçirildiği, olayla ilgili gözaltına alınan 47 kişinin tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

Öte yandan bu yılın ilk 5 ayında "sokak satıcıları"na yönelik düzenlene 48 farklı operasyonda, 15 kilogram eroin, 1 ton 843 kilogram esrar, 73 kilogram kokain, 269 bin 756 adet uyuşturucu hap, 32 kilogram bonzai ile 7 kilogram afyon sakızı ele geçirildiği, yakalanan 501 şüphelinin de tutuklanarak cezaevine gönderildiği bildirildi.

YORUMLAR...