Reklam
Reklam
CHP destek versin Doğal Sit'i kaldıralım!

CHP destek versin Doğal Sit'i kaldıralım!

CHP Beykoz İlçe örgütü, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’i makamında ziyaret etti

CHP Beykoz İlçe örgütü, Hızır Yılmaz başkanlığında Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in makamına bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi.

Ziyarette CHP Yönetim Kurulu üyeleri Mustafa Özçelik, Selami Özçelik, Cansu Kabaoğlu, Musa Aksu, Esengül Yıldız, Ayşe Çalık, Serkan Cengiz ve CHP’li Belediye Meclis üyeleri Erdal Öztürk, Salim Kaşkır, Naci Candaş, Nihat Arıcan ve Hüseyin Karababa hazır bulundular.

Çelikbilek: Beykoz için çalışmak bir erdemdir!

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Hızır Yılmaz Başkanlığındaki CHP İlçe örgütüne hitaben, “İyi hizmetler yapmanızı temenni ederiz; güzel bir Beykoz için çalışmak, bir erdemdir. Allah hiç kimseyi utandırmasın!” dedi.

Hızır Yılmaz: Bizde tam demokrasi var!

Hızır Yılmaz, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e beraberindeki CHP ilçe yönetimi tanıttı. Yılmaz, yapılan son kadın ve gençlik kongrelerini hatırlatarak, esprili bir dil ile “bizde tam demokrasi var biliyorsunuz. Üyeler ne derse o olur!” dedi.

Yılmaz, son Kadın Kolları Kongresi’nde başkan seçilen Esengül Yılmaz’a değinerek; “biz bu kongrelere müdahale etmiyoruz. Demokratik bir şekilde yarışılmasına katkı veriyoruz. Mesela, Esengül Hanım, kongrede Nagihan Hanım’ın listesinde idi; bana muhalefetti! Ama biz bu muhalefetin partiye bir muhalefet olmadığını gördük ve o da yerinde kaldı. Şimdi çok aktif bir şekilde partimize katkı sağlayacak” açıklamasını yaptı.

Çelikbilek: İçki yasağı konusunda zaten bir yasa var!

Sohbet ortamında yapılan konuşmalarda Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, yıllar önceki Beykoz’dan ve o zaman yetkisiz bir vatandaş olarak Beykoz’a getirmeye çalıştığı hizmetlerden bahsetti. 

Eski komşuluk ilişkilerini de anlatan Çelikbilek, “komşuluk ilişkilerini geliştirmek kendi ellerimizde” dedi ve Paşabahçe Parkı da dahil olmak üzere, ailelerin parklara gidemediğini ifade ederek, “ peki buralar böyle mi olmalı, böyle olmamalı. Peki buna nasıl çare bulacağız?” dedi ve konuyu bu şekilde Belediye Meclisi’nin Haziran ayı oturumunda alınan “ piknik alanlarında içki yasağı” kararına getirdi.

Çelikbilek, ilgili konuda mevcut bir yasanın zaten bulunduğunu hatırlattı ve “ biz sadece bu yasayı teyit eden bir karar aldık” açıklamasını yaptı. Alınan kararın bu nedenle Beykoz Belediye Meclisi’nce alınan “fevkalade bir karar olmadığını” da belirten Belediye Başkanı, “ alınan karar, sadece mevcut yasada olanı anlatmak için alınmıştır, o kadar!” dedi.

Hızır Yılmaz: Kişisel özgürlüklerin daraltılması olarak algılıyoruz

Çelikbilek’in içki kararı konusuna değinmesi üzerine söz alan Hızır Yılmaz da, “nezaket ziyaretinde bu konuya asla girmek istemezdik; bize ‘o kararı beraber yazalım, ortak bir dil ile çıkaralım’ sözü verilmişti. Ancak bize hiçbir katkı sağlama fırsatı verilmeyince, biz bu kararı o şekilde algılıyoruz; kişisel özgürlüklerin her alanda daraltılması olarak algılıyoruz” açıklamasında bulundu.

Yücel Çelikbilek: Bu konuyu grupta dahi konuşmadık

Konunun Meclis’e getirildiğinden kendisinin haberi dahi olmadığını ifade eden Belediye Başkanı ise, “ oraya getirildiğinden haberim bile yok. Çünkü özel bir kurgu yaptığımız, böyle bir şey çıkartalım diye konuştuğumuz bir olay değil. Grubumuzda dahi konuşmadık bunu biz. Bu, sadece normal bir prosedürün yürümesi için yapılan bir adım. Yapmışlar, göndermişler Meclis’e” dedi.

Bu konudaki uygulamaların diğer bazı ilçe belediyelerinde de görüldüğünü hatırlatan Çelikbilek, “ buralarda içki içilmez” şeklindeki levhaların kendisi tarafından da ister istemez parklara konulacağını belirterek, “ aileler, Beykoz Korusu’nda yürüyemiyorlar. Saat 16: 00’dan sonra oradan geçin, bakın!” dedi.

Hızır Yılmaz da, muhalefet ettikleri konunun bu tür park alanları olmadığını belirterek, “ biz piknik alanları ibaresiyle ilgili muhalefet yaptık. Onun dışındaki yerlerdeki yasağa biz de aynen katılıyoruz” açıklamasını yaptı.

Yücel Çelikbilek’in ilgili yasada da “piknik alanları” şeklinde bir ibare olduğunu hatırlatması üzerine ise CHP İlçe Başkanı, “ bize öyle söylenmedi, bu şekilde bir açıklama yapılmadı” dedi.

Çelikbilek: Yoksa gittikçe bireyselleşeceğiz

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in “komşuluk ilişkilerinin geliştirilmesi” konusu ile bağdaştırdığı içki yasağı konusunda, “ yoksa gittikçe bireyselleşeceğiz. Yavaş yavaş büyük ilçelerin yaşadığı yalnızlığı yaşayacağız. Rezidans kültürü bize hiç uymayan ama maalesef şu adına İstanbul’da yerleşen bir kültür” deyince, Hızır Yılmaz da, Çelikbilek’e hitaben, “ bu çok doğru, ben de katılıyorum. Gökdelenler bizim kültürümüzü öldürüyor. Ama bu görüşünüz, genel iktidarın imar anlayışı ile ters!” dedi.

Çelikbilek de, Yılmaz’a, bunların tamamının genel iktidarın anlayışı olmadığı şeklinde bir cevap vererek, “genel iktidar Anadolu’da çok daha farklı tarzda imar yerleri kurmaya çalışıyor” açıklamasında bulundu.

Hızır Yılmaz: Gençlikte solculuktan mı geliyorsunuz sayın Başkan?

Hızır Yılmaz, Yücel Çelikbilek’in konuşmasının ardından, “ gençlikte solculuktan mı geliyorsunuz sayın Başkan?” şeklinde bir espri yapınca, Belediye Başkanı da aynı esprili dil ile, Yılmaz’a, “ bizim solumuza sizin solunuz yetişmez!” dedi.

Konuşmaların devamında Hızır Yılmaz, 2 B konusunda hiçbir siyasi beklentileri olmaksızın Çelikbilek’in yağacağı her çalışmaya destek vereceklerinin altını çizdi.

Doğal sit alanı konusunda CHP’den destek istedi

Belediye Başkanı da, Beykoz’daki doğal sit alanının kaldırılması konusunda CHP’li milletvekillerinin desteğini beklediklerini belirterek, “ ‘doğal sit alanını kaldırsın, Akif Hamza Çebi’nin heykelini dikerim’ dedim. CHP’li milletvekilleri bu konuyu gündeme getirebilirler. Sit alanı, baş belası bir olaydır. Bu kalkmadan ben Beykoz’u nasıl dönüştüreceğim?” dedi.

CHP’li heyet ile Belediye Başkanı arasındaki konuşma, sohbet ortamında devam etti.

Haber: Arzu Başlantı

YORUMLAR...