Reklam
Reklam
Fevzi Çakmak Lisesi'nde ilk diploma heyecanı!

Fevzi Çakmak Lisesi'nde ilk diploma heyecanı!

Beykoz Fevzi Çakmak Lisesi öğrencileri mezun olmanın sevincini kuruluşundan bu yana ilk defa düzenlenen bir diploma töreni ile yaşadı.

2011- 2012 Eğitim- Öğretim yılı sona erdi! Öğrenciler, yoğun bir yılı geride bırakmanın mutluluğunu yaşadılar. Üniversite sınavlarına hazırlanacak olanları saymazsak, Şimdi sıra tatilde!

Bir yılı geride bırakma coşkusu tüm Türkiye’de olduğu gibi Beykoz’da da yaşanırken, Fevzi Çakmak Lisesi öğrencileri mezun olmanın sevincini kuruluşundan bu yana ilk defa düzenlenen bir diploma töreni ile yaşadılar.

Okulun bahçesinde düzenlenen mezuniyet törenine veli katılımı da oldukça yüksekti. Tören, okul öğrencisi Eda Öztürk’ün sunumuyla, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

Müdür Selçuk Göksu: Başarılarınız daim olsun!

Programın açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Selçuk Göksu, sözlerinin başında, “kısa bir zaman önce birlikte olmaya başlamalarına rağmen, öğrencilerini çok sevdiğini” söyleyerek, “ dört yıllık bir eğitimin sonunda mezun oluyorsunuz. Sizleri Atatürk’ün ‘ Bu Cumhuriyeti biz kurduk, sizler yaşatacaksınız’ ilkesi ile yetiştirdiğimize inanıyorum. Önünüzde çok güzel günler olduğunu biliyorum. Hızla değişen dünyaya uyum sağlayacak, iletişimi güçlü, yabancı dil bilen elemanlar olacağınıza inanıyorum” dedi.  

Fevzi Çakmak Lisesi’ne Kadıköy’den tayin olduğunu hatırlatan Okul Müdürü, “okuldaki gençlerin değerlerini bilen ve saygılı bireyler olduğunu” belirterek, “başarılarının daim olmasını” diledi.

Okul birincisi Eda Gül: Başarı, tesadüf değildir!

Okul Müdürü Göksu’nun ardından kürsüye davet edilen okul birincisi Eda Gül ise yaptığı konuşmada, “ başarının hiçbir zaman tesadüf olmadığını” belirtti ve “ insanın bir şeyi gerçekten istemesi kâfidir. Hiçbir şey ulaşılmayacak kadar imkânsız değildir” dedi. Gül, geleceğe umut ile bakma fırsatı verdikleri için öğretmenlerine ve ailesine de teşekkür etti.

Öğretmen Şevket Oğuz: Muhtaç olduğunuz kuvvet, damarlarınızdaki asil kanda mevcuttur

“Okuldaki herkesin babası” şeklinde kürsüye davet edilen tarih öğretmeni Şevket Oğuz ise, “ hayat, tenefüs zili olmayan bir okuldur” sözleri ile başladığı konuşmasını, “ elinizden birçok şeyiniz alınabilir ancak yaşama sevincinizi kimse alamaz. Muhtaç olduğunuz kuvvet, damarlarınızdaki asil kanda mevcuttur” sözleriyle tamamladı.

Veliler adına Taner Mert konuştu

Okul velileri adına konuşan ve aynı zamanda kendisi de bir Fevzi Çakmak Lisesi mezunu olan Beykozlu iş adamı Taner Mert ise, mezun gençlere hitaben yaptığı konuşmasında, “ ne iş yaparsanız yapın işinizin en iyisi olun. Tıplı, kuyumcu dükkânındaki altın gibi olun, bakır gibi değil; çünkü geleceğimiz sizlersiniz” dedi.

Mezun öğrenci, okulun flamasını öperek, kendisinden sonrakilere devretti!

Mert’in konuşmasının ardından ise “ eğitimde devamlılığı temsilen” okuldan mezun olan 12-A sınıfı öğrencisi Osman Erdem, bir altı sınıftan 11 K sınıfı öğrencisi Kerim Turgut’a Fevzi Çakmak Lisesi flamasını şu sözler ile devretti: “ Sevgili kardeşim, okulumuzun adıyla bütünleşmiş olan flamamız, okulumuzun değişmez sembolüdür. Bugüne kadar temsil edildiği her törende gurur kaynağımız olmuştur. Bu emaneti okulumuzun adıyla birlikte yücelteceğinize inanıyor, aldığımız gibi öperek size teslim ediyoruz.”

11 K sınıfı öğrencisi Kerim Turgut da, flamayı şu sözler ile arkadaşları adına devir aldı: “ Okulumuzun adıyla bütünleşmiş olan flamamızın okulumuzun değişmez sembolü olduğuna yürekten inanıyor ve onunla gurur duyuyoruz. Bugünden itibaren, teslim edeceğimiz güne kadar gururla taşıyacağımıza ve bizden sonraki sınıflara devredeceğimize söz veriyoruz.”

Okul birincisi Eda Gül, okul kütüğüne ismini çaktı!

Okul birincisi Eda Gül’ün okul kütüğüne ismini çakmasının ardından ise, okul 2. Melike Kuzu ve okul 3.’sü Tuğçe Sönmez sahneye çağrılarak plaket ve hediyeleri takdim edildi. Sönmez, törende bulunamadığı için ödülünü temsilen bir arkadaşı teslim aldı.

Mezuniyet yemini de edildi; kep de fırlatıldı!

Ödül töreninin ardından ise okul öğrencileri, okulun ilk mezunlarından olan felsefe öğretmenleri Derya Aydın’ın okuduğu Mezuniyet Yemini’ni hep bir ağızdan tekrarladılar.

Sınıf öğretmenlerinin elinden diplomalarını alan öğrencilerin sabırsızlıkla bekledikleri an ise, keplerini havaya fırlatacakları an oldu! Geri sayım eşliğinde hep birlikte keplerini havaya atmanın mutluluğunu yaşayan gençler, daha sonra canlı müzik eşliğinde eğlendiler.

Haber: Arzu Başlantı

YORUMLAR...