Reklam
Reklam
Şeref Yıldız Camii'nin temeli dualarla atıldı

Şeref Yıldız Camii'nin temeli dualarla atıldı

Beykoz’un kalabalık ve büyük mahalleleri arasında yer alan Yenimahalle’de içinde sosyal ve kültürel alanların da yer aldığı Şeref Yıldız Camii’nin temeli dualarla atıldı.

Beykoz’un kalabalık ve büyük mahalleleri arasında yer alan Yenimahalle’de Beykoz Belediyesi’nin katkıları ile Sultanlar Grup tarafından yapılacak olan, içinde sosyal ve kültürel alanların da yer aldığı Şeref Yıldız Camii’nin temeli dualarla atıldı.

Yenimahalle Kümeevler Mevkii’nde inşa edilecek olan camiinin temel atma törenine Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İlçe Müftüsü Hüseyin Demirtaş, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, Sultanlar Grup adına Şeref Yıldız ve aile üyeleri ile  vatandaşlar katıldı.

Aydın Ergün: “Camiler Engelli Vatandaşlara Uygun İnşa Edilmeli”

Törende konuşan Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün camilere yeniden sosyal misyon kazandırmanın gerekliliğini vurgulayarak:“Dinimizde ibadet için mekân sınırlaması olmamakla birlikte camilerin ayrı bir yeri bulunuyor. Camilerimizi canlandırmak için  yeniden sosyal misyon kazandırmamız gerekir. Camilerimiz 24 saat açık mekânlar olarak hizmet vermeli. İbadethaneler eşitliğin sağlandığı mekânlardır. Birçok engelli vatandaşımız camilere ulaşamıyor. Yeni yapılan camiler de engelli vatandaşlarımızın ibadetine uygun olarak tasarlanmalı mevcut camiler de yeniden düzenlenmeli” diye konuştu.  

Ergün, mahalledeki Mehmet Emin Pulat Konak İlköğretim Okulu’nun yıkılarak yerine 40 derslikli içinde anaokulu bulunan yeni bir okulun da yapılacağını müjdeledi.

Beykoz’da vatandaşların ibadet alanlarını ferah ve bakımlı şekilde düzenlediklerini ifade eden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise: “Yenimahalle ilçemizin kalabalık ve büyük mahallelerinden. Buraya bu camiinin yapılması gerekliydi. Camiye adını veren iş adamımız Şeref Yıldız büyük bir hayır yapıyor. Biz de vatandaşlarımızla birlikte kuran kursunun tamamlanması için katkı sunacağız. İlçemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi. 

İlçe Müftüsü Hüseyin Demirtaş da konuşmasında Türkiye’de bin kişiye bir camii düştüğünü bu sayının Yenimahalle’de 3 bin civarında olduğunu vurguladı.  

Kuruluş olarak Beykoz’a hizmet etmekten duyduğu mutluluğu  ifade eden Sultanlar Grup Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Yıldız ise emekleri ülkeye kazandırmayı hedef edindiklerini vurgulayarak inşaatı Ramazan ayında teravih namazı kılınacak şekilde tasarladıklarını ve en kısa sürede tamamlayacaklarını söyledi.  

Konuşmaların ardından yapılan dualar eşliğinde hep birlikte temele beton döküldü. Törenin sonunda davetlilere pilav ve tatlı ikram edildi.

YORUMLAR...