Reklam
Reklam
AK Parti'de kongre sonrası ilk Danışma Meclisi

AK Parti'de kongre sonrası ilk Danışma Meclisi

Ak Parti Beykoz İlçe Teşkilatı 4. Olağan İlçe kongre sonrasında ilk danışma meclisi toplantısını gerçekleştirdi.

Necmettin Erbakan Kültür Merkezinde gerçekleştirilen Danışma Meclisi toplantısına Beykoz’dan sorumlu İstanbul Milletvekili Muhammet Çetin, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Ümraniye Teşkilat Başkanı Mehmet Çelik, Kadın Kolları İlçe Başkanı Sevim Gülşen, Gençlik Kolları İlçe Başkanı Fatih Sağlam, İlçe yönetimi, meclis üyeleri ve Mahalle Teşkilatları katıldı.

Divan Heyeti, Teşkilat Başkanı Mustafa Gürkan, Gençlik Kolları Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Taylan Uzun ile Kadın Kolları Siyasi ve Hukuk İşler Başkanı Hayriye Kurşuntel’den oluşturuldu.

“Ben” değil “Biz” merkezli çalışıyoruz

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından açılış konuşmasını yapan AK Parti İlçe Başkanı Adem Sefer, AK Parti’nin kuruluşundan bugüne kadar 11 yıllık iktidarında Milletin teveccühünü kazanarak, her seçimden başarıyla çıktığını belirterek “ Ülkemiz Ulusal ve Uluslar arası arena da hak ettiği saygınlığı tekrar kazanıyor. 2011 yılında Dünya ülkeler arası ekonomik büyüme tahminlerini alt üst ederek Çin den sonra en fazla büyüyen ikinci ülkedir.” dedi. 

AK Partinin başarı sırrını anlatan Sefer konuşmasında teşkilatların birbiri ile kenetleşen, birbirini doğru anlayan, milletin dertleri ile dertleşen, 14 Ağustos tarihinden bugüne kadar sahada karış karış dolaşan, çalınmadık kapı bırakmayan, Felsefesinin “Ben” merkezli değil, “Biz” felsefesi ile bütünleşen anlayışın temsilci olduklarını söyledi.

İlçe Binası taşınıyor

Konuşmasının iki müjde vererek devam eden Sefer, “2014 seçimleri için hazırlıklarımız başladı. Size iki müjde vereceğim. İlk olarak, İnşallah daha geniş ve ferah bir mekânda teşkilat mensuplarımızı ağırlayacağımız bir yere taşınıyoruz. Kontratımızı imzaladık. İkincisi ise, yine kısa zaman içinde teşkilatımızı tanıtıcı Beykoz AK Bülten Dergisinin hazırlığının startını verdik.” dedi.  Başkan Sefer ayrıca yakın zamanda gerçekleşen İl kongresine 2300 kişi ile katıldıklarını söyleyip bütün teşkilat mensuplarına teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

Seçimi kaybedeceğimizi düşündüler

Akabinde konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek,  Teşkilatın tüm mensuplarının katılımcı olması gerektiğini ifade ederek, 2009 seçim döneminde hizmet veren tüm teşkilat mensuplarına tekrar teşekkür etti. “O gün seçimi kaybedeceğimizi düşünenler, teşkilat mensuplarımızın gayretleri ile seçim kazanıldıktan sonra,  düşünceleri boşa çıktı.” diyen Çelikbilek, Türkiye’nin Dünya coğrafyasında yerinin farklı olduğunu ve artık Dünya’da Ak Partisiz oluşumun olamayacağını söyledi. Başkan Çelikbilek son olarak Ak Partinin ve Başbakanın tüm dünya da mazlumların ve mağdurların sesi olduğunu belirterek, bu başarının Ak Kadrolar ile sağlandığını ifade etti.

AK Parti Beykoz İlçe Kadın Kolları Sevim Gülşen ile Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sağlam’ında birer konuşma yaptığı Danışma Meclisi toplatısında yeni seçilen yönetim kurulu üyeleri de tek tek sahneye çağrılarak tanıtıldı.

Son olarak Beykoz’dan Sorumlu Milletvekili Muhammet Çetin yapmış olduğu selamlama konuşmasında, TBMM de Beykoz halkının temsilcisi olarak çalıştıklarını ve her zaman halkın içinde Millet ile beraber hizmet verdiklerini söyledi.

Toplantı, teşkilat mensuplarının dilek ve temennilerini sunması ile sona erdi.

YORUMLAR...