Reklam
Reklam
Meliha Teyze'nin adı Çubuklu'da yaşayacak

Meliha Teyze'nin adı Çubuklu'da yaşayacak

Beykoz Çubuklu Mahallesi’nde yapımı tamamlanan “Meliha Teyze Parkı”, Anında Hizmet Üretim Programı  kapsamında hizmete açıldı.

Beykoz Belediyesi tarafından ilçe sakinlerinin park ve oyun alanı ihtiyacını karşılamak üzere Çubuklu Mahallesi’nde yapımını tamamladığı “Meliha Teyze Parkı”, Anında Hizmet Üretim Programı  kapsamında hizmete açıldı.

Hayırsever merhum Meliha Baba tarafından bağışlanan alan Beykoz Belediyesi tarafından park ve oyun alanı olarak düzenlenerek ilçeye kazandırıldı. Açılışı yapılan parkla birlikte Beykoz’daki parkların sayısı 116’ya ulaştı.

Beykoz Belediyesi ve hayırsever vatandaşların işbirliğiyle hayata geçirilen hizmetlerin son örneği olan Meliha Teyze parkının açılışına, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek,  başkan yardımcıları, Çubuklu Mahallesi Muhtarı Hüseyin Hüsnü Kolcu, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.  

Beykoz AK Parti İlçe Başkanı Adem Sefer yapımı tamamlanan parkla ilçenin yep yeni bir parka daha kavuştuğunu belirterek hayırlı ve güzel çalışmaların devamını diledi.   

Çelikbilek:“Beykoz’u Geleceğe Hazırlamak Görevimiz”

Konuşmasında ilçe sakinlerinin çocuklarıyla vakit geçireceği parkların sayısını artırmak üzere mevcut alanları değerlendirdiklerini vurgulayan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek:“İlçemizde hayırsever vatandaşlarımızın katkılarıyla güzel çalışmalar yapıyoruz. Bu yeri bağışlayan merhum Meliha Teyzemize de Allah’tan rahmet diliyorum, ruhu şad olsun. Bu tür çalışmaların diğer hayırseverlere örnek teşkil etmesini diliyorum.  Bu alanı biz düzenledik, koruması sizlere ait. İstiyoruz ki tüm ilçemiz pırıl pırıl olsun. Bu, ilçe sakinlerimizin anlayışına ve tavrına bağlı. Beykoz’u geleceğe taşımak bizim görevimiz. Yapılan hizmetlere sahip çıkmak da sizin göreviniz. Meydanlarda, yollarda, parklarda, merdivenli sokaklarda çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor. Parkımız mahallemize hayırlı olsun” diye konuştu.

Çubuklu Mahallesi Muhtarı Hüseyin Hüsnü Kolcu ise parkın yapımı sırasında Park Bahçeler Müdürlüğü personelinin çok ilgili davrandığını ifade ederek bugüne kadar mahalleye yapılan hizmetler dolayısıyla teşekkürlerini iletti.

Konuşmaların ardından hep birlikte açılış kurdelesi kesildi.

“Anında Hizmet” Gün Boyu Çubuklu’daydı

Anında Hizmet Üretim ekipleri ise Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in iştirakiyle gün boyu mahallenin eksiklerini gidermek için çalışmalar yürüttü. Gezici Sağlık Otobüsü ilçe sakinlerine sağlık taraması hizmeti verdi.

YORUMLAR...