Reklam
Reklam
Çelikbilek haftasonu hemşehrileriyle beraberdi

Çelikbilek haftasonu hemşehrileriyle beraberdi

İlçe sakinleriyle sosyal platformlarda bir araya gelen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek haftasonu hemşehrileriyle beraberdi.

İlçe sakinleriyle sosyal platformlarda bir araya gelen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, hafta sonu Anadolufeneri Köyü’nün kuruluş yıldönümü şenliğinden Kastamonu Cide Köyü pikniğine, Geleneksel Çayır Festivali’nden Amatör Spor Kulüpleri Derneği’nin kongresine kadar dizi etkiliğe katıldı.  

Anadolufeneri kuruluşunun 364. yılını kutladı

Beykoz’un balıkçı kasabası Anadolufeneri kuruluşunun 364. yılını coşkulu bir şenlikle kutladı. Köy Muhtarlığı, Anadolu Feneri Balıkçı Kooperatifi Başkanlığı ve Köy Derneği’nin birlikte düzenlediği etkinliğe katılan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek burada vatandaşlarla bir araya gelerek şenlik kutlamalarını izledi.  

Köy Meydanı’nda yapılan etkinlikte köyün kuruluş ve tarihini anlatan konuşmalar yapıldı, Kıyı Emniyeti’ne ait botlar sahildeki katılımcılar için bir gösteri sundu, günün anısına ödüllü kürek çekme ve yüzme yarışmaları düzenlendi.

Beykoz’un eski yerleşim yerlerinden olan Anadolufeneri Köyü 1834 yılından bu yana gemilere yol gösteren deniz fenerine de ev sahipliği yapıyor. Köyde Karadeniz’in savunması için yapılan bir de kale bulunuyor.

Çelikbilek Amatör Sporun Yanında 

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek Beykoz Amatör Spor Kulüpleri Derneği’nin 3. olağan kongresine katılarak dernek yönetimi ve sporculara destek verdi. Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde gerçekleşen kongrede, Asım Özdemir başkanlığında yeni bir yönetim kurulu oluşturuldu. Belediye olarak daima sporu desteklediklerini, ilçe sakinlerinin spor olanaklarını artırmaya yönelik etkinlikler düzenlediklerini ifade eden Çelikbilek yaz döneminde 41 farklı branşta spor eğitimi ve kültür-sanat kursları verdiklerini hatırlattı.  

Cideliler Piknikte Buluştu

Hafta sonu Kastamonu İli Cide ve civar köyleri tarafından düzenlenen pikniğe de katılan Başkan Çelikbilek burada vatandaşlarla bir süre sohbet etti.  Hekimbaşı Kent Ormanı’nda düzenlenen piknikte Kastamonu yöresinden köçekler dans etti, geleneksel ürünler sergilendi.

YORUMLAR...