Reklam
Reklam
Çayır, Erzurum ve Çankırı türküleri'yle renklendi

Çayır, Erzurum ve Çankırı türküleri'yle renklendi

Beykoz Çayır Festivali Yöre Geceleri’nin ilk gününde Beykozlu Erzurumlular Derneği ve Beykozlu Çankırılılar Derneği yer aldı.

Beykoz’daki yöre derneklerinin Beykoz Çayır Festivali kapsamında kendi eğlence ve kültürlerini sergiledikleri Yöre Geceleri’nin ilk gününde Beykozlu Erzurumlular Derneği ve Beykozlu Çankırılılar Derneği yer aldı.

Tarihi Beykoz Çayırı’ndaki Yöre Geceleri’ne, AK Parti Çankırı Milletvekili İdris Şahin, CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Övünç, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün, MHP İlçe Başkanı Ali Emanet, belediye başkan yardımcıları ve dernek başkanları iştirak ederek ilçe sakinlerini yalnız bırakmadı.

Sevilen radyo programcısı Afrikalı Ali ile Şakir Bozan’ın sunumunu yaptığı gecede Sami Yalçın, Çankırılı Şaban, Filiz Kılıç ve Harun Atmaca yöresel türküler seslendirdi. Erzurum bar ekibi de festivale katılanlar için keyifli bir gösteri sundu.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek gecede yaptığı konuşmada yurdun dört bir yanından yöresel zenginliklere ve kültürlere ev sahipliği yaptıklarını vurgulayarak Çayır Festivali’nde de bu zenginliklerin sahnelenecek olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Erzurumlular Dernek Başkanı Ziya İnik ve Çankırılılar Dernek Başkanı Mevlüt Karabacak da kendileri için böylesine güzel bir fırsat sunan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ile festivalde emeği geçenlere teşekkürlerini iletti.

Sırada Sivas ve Giresun Dernekleri Var       

Anadolu’nun zengin kültürünün sergilendiği Beykoz Çayır Festivali’nde 26 Haziran’da (bu akşam) Beykozlu Sivaslılar ve Beykozlu Giresunlular derneklerinin etkinlikleri sahnelenecek.

YORUMLAR...