Reklam
Reklam
Beykoz'dan Somali'ye kardeşlik köprüsü

Beykoz'dan Somali'ye kardeşlik köprüsü

Beykoz Belediyesi ve Somali’nin Gardo Belediyesi arasında kardeş şehir protokolü imzalandı.

Kardeş şehir protokolünün imzaları, Türk Dünyası Belediyeler Birliği’nin (TDBB) davetlisi olarak ülkemizde bulunan Gardo Belediye Başkanı Mohamed Said İsse ile Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek tarafından atıldı.  

İmzaların atılmasından sonra duygularını dile getiren Mohamed Said İsse yerel yönetimler alanında eğitim almak için bulundukları ülkemizde son derece sıcak ve güzel bir şekilde ağırlandıklarını, yaşadıkları zorlukları aşma konusunda yanlarında yer alan Türkiye ile ilişkilerin yerel alanlarda da gelişmesinden duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Başkan Yücel Çelikbilek her zaman Somali’deki kardeşlerimizin yanlarında yer aldıklarını belirterek köklü tarihi geçmişi, zengin doğal ve kültürel mirası ile İstanbul’un en  ise güzel ilçeleri arasında yer alan Beykoz’un yönetim tecrübelerini paylaşmaktan memnun olacağını söyledi.

Somali ve Türkiye arasında son yıllarda gelişen dostane ilişkilerden ilham alınarak hazırlanan kardeş şehir protokolü taraflar arasında bilimsel– teknik, eğitim, spor kültürel alanda işbirliği ile yerel yönetimler alanında tecrübe ve bilgi paylaşımını öngörüyor.

Protokol ayrıca kültürel ve tarihi mirasın korunmasına yönelik ortak çalışmaları da kapsıyor.

YORUMLAR...