Reklam
Reklam
Çayır Festivali'nin son gününde 23 toplu nikâh!

Çayır Festivali'nin son gününde 23 toplu nikâh!

Beykoz Geleneksel Çayır Festivali’nin son gününde 23 Beykozlu çift, 50 bin şahidin önünde evlilik birliğine “evet!”  dedi!

Çiftler, Mustafa Sandal’ın da şarkıları ile unutulmayacak bir düğünü anıları arsına kattılar!

15 gün boyunca devam eden Beykoz Geleneksel Çayır Festivali’nin son gününde 23 Beykozlu çift, 50 bin şahidin önünde evlilik birliğine “evet!”  dedi! Çiftler, sahne alan ünlü sanatçı Mustafa Sandal’ın şarkıları ile hem duygulu, hem de coşkulu anlar yaşadılar ve ömür boyu unutamayacakları bir nikâh törenini anıları arasına kattılar!

Çayır’da 50 bin kişi!

Sunumu Muhammet Şimşek tarafından yapılan geceye Beykoz sivil ve idari erkânı da yoğun ilgi gösterdi. Nikâh töreni ve sonrasındaki Mustafa Sandal konserine Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Başkan Yardımcıları, Beykoz İlçe Emniyet Müdürü İrfan M. Bekaroğulları, Emniyet Müdür Yardımcısı Tülay Çik, AK Parti İstanbul Milletvekilleri Erol Kaya ve Metin Külünk, AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu, AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Özlem Topal, Beykoz Belediye Meclisi üyeleri, AK Parti İlçe Başkanı Adem Sefer ve Yönetim Kurulu üyeleri, Beykoz MHP İlçe Teşkilatı Başkanı Ali Emanet, muhtarlar, STK temsilcileri ile binlerce vatandaş katıldı.

23 gelin ve damada toplu nikâh!

Çayır Festivali’nin son gecesi, dünya evine girecek en genci 18 ve en büyüğü 48 yaşında olan 23 çiftin nikâh merasimi ile başladı. Gün içerisinde Beykoz’u gezen çiftler, nikâh saati yaklaştıkça Çayır’da kendileri için hazırlanan masalara yerleştirildiler.

Her bir çiftin nikâh şahitlikleri ise, Beykoz’un tanınan isimleri tarafından yapıldı.

İşte, nikâhları kıyılan çiftler ve şahitleri

Elif Özdemir ve Serdar Çankaya (şahitleri: Süleyman Çalık ve Ziya İnik),

Azize ve Ahmet Kaplan (şahitleri: Adnan Çeliker, Salih Keleş)

Kezban Sarıkaya ve Uğur Mıhçı (şahitleri: Cemal Yavuz, Hasan Karakaya)

Habibe ve Ferhat Gök (şahitleri: Kemal Yıldız, Ali Kemal Kılıç)

Meltem Kuytak ve Mustafa Arslan (şahitleri: Nusret Yılmaz, Cavit Gül)

Zeynep Acar ve Ümmet Aydın (şahitleri: Salim Kaşkır, Selim Yavuzyılmaz)

Merve Turan ve Mustafa Atik (şahitleri: Hayrullah Usta, Muammer Aydınoğlu)

Özlem Karadaş ve Murat Coşkun (şahitleri: Naci Candaş, Necmettin Kahveci)

Şengül Oğurlu ve Fikri Bozkurt (şahitleri: Engin Yıldız ve Hüsnü Kolcu)

Büşra Kesici ve Erdem Altuğ (şahitleri: Tamer Horasan, Cemal Erdoğan)

Nadiye Uzunay ve Ferhat Kurt (şahitleri: Yalçın Çolak, Nevin Çalışkan)

İlknur Bekiroğlu ve Gökhan Fırat ( Şahitleri: Nazım Keskin, Antoni Vilkoşevski)

Gamze Çakmak ve Deniz Başdede ( şahitleri: Yusuf Koç, Fatih Sağlam)

Hacer Karaböcek ve Tarık Yöngel ( şahitleri: Haydar Çelik ve Sevim Gülşen)

Yeşim Şahin ve Emrah Kaburga (şahitleri: Nevzat Oral, Tuncer Dede)

Pınar Otyakmaz ve Sinan Aydemir (şahitleri: Necati Ak, Kadir Alarçin)

Duygu Okumuş ve Fatih Yılmaz ( şahitleri: Hayri Kır, Ali Zengin)

Melike Karaot ve Murathan Üst (şahitleri: Muharrem Kaşıtoğlu, Suphi Uçak)

Sibel Işık ve Şahin Yavan (şahitleri: Salim Öztürk, Metin Torun)

Bahar Taşçı ve Mustafa Karatop ( şahitleri: Birzat Mermer, Yüksel Baki)

Kübra Koşar ve Recep Dinç ( şahitleri: Hanefi Dilmaç, İsa Sucuoğlu)

Zeliha Akkoyunlu ve Ramazan Papullu (şahitleri: Ali Emanet, Hüseyin Demirtaş)

Varvara Sabrikina ve Mehmet Koç (şahitleri: Aydın Ergün, Aziz Babuşçu, Erol Kaya, Adem Sefer, Özlem Topal,)

Yücel Çelikbilek: Bu gençlere yürekliliklerinden dolayı teşekkür ediyorum!

Varvara Sabrikina ile Mehmet Koç çiftinin sahnede kurulan nikâh masalarında şahit olarak Kaymakam Aydın Ergün, AK parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu, AK Parti İstanbul Milletvekili Erol Kaya, AK Parti İstanbul Kadın Kolları Başkanı Özlem Topal ve AK Parti İlçe Başkanı Adem Sefer vardı.

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, burada yaptığı konuşmada, şunları söyledi: “ Böyle bir düğünü çok isterseniz de, yapma şansınız yok. Allah bu gençlerin bahtlarını açık etsin! Bu gençlere yürekliliklerinden, bu heyecanları bizler ile paylaştıkları için teşekkür ediyorum ve bu evliliklerinin hayır getirmesini istiyorum.

Bu gençler, bugün Hz. Yuşa’ya çıktılar ve evliliklerinin güzel ve bereketli olması için dua ettiler. Allah çıktığınız yolda sizleri muvaffak etsin!”

Çelikbilek, konuşmasının devamında ayrıca ailenin toplumun temeli olduğunu ifade etti ve evlilikler arttıkça kendisinin bundan çok büyük bir haz aldığını da sözlerine ekledi.

Nikâh kıyıldı, çiftlere hediyeleri dağıtıldı

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in, 23 çiftin nikâhlarını kıymasının ardından ise yeni evli çiftlere aile cüzdanları teslim edildi. Kendilerine ayrıca üzerlerinde resimlerinin bulunduğu işlemeli bir tabak ve misafirlerine dağıtılmak üzere de nikâh şekerleri hediye edildi.

Nikâhı kıyılan gençlere Beykoz Belediyesi tarafından verilen beyaz eşya, halı, battaniye gibi ürünlerin birer örneği de Çayır’da meraklıların ilgisine sunuldu!

Aziz Babuşçu: Muhteşem bir tabloya şahitlik ediyoruz!

Törende bir konuşma yapan ve şahidi olduğu çifte aile cüzdanını teslim eden AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu ise yaptığı konuşmada, “muhteşem bir tabloya şahitlik ettiklerini” belirterek, şunları söyledi: “ Bizler resmi olarak, Beykoz Çayırı’ndaki binlerce insan ise fahri olarak bu çiftlerimize şahitlik ediyor. Burada 23 yeni ailenin temelini atmış oluyoruz. Bu akşam, belediyemizin hizmet ettiği ilçede halkı ile buluşmasına şahitlik ediyoruz.”

Babuşçu, konuşmasının devamında çiftlere mutluluklar diledi ve “ madem ki, bu milletin yapı taşı ailedir, o zaman onlardan bu millete hizmet edecek hayırlı nesiller temenni ediyoruz” dedi ve kendisi 9 çocuğa sahip olan Belediye Başkanı Çelikbilek’e atıfta bulunarak, “Başkanımız bu konuda bir rekoru temsil ediyor!” esprisini yaptı!

Evliliğinde 40 yılı aşmış olan 3 çift sahnede!

Yeni çiftlerin nikâhlarının kıyılmasının ardından ise sahneye en uzunu 60, en kısası 43 yıldır devam etmekte olan evlilik örneklerinin emektarları davet edildi!

Uzun yıllardır aynı yolda yürümeyi başarabilen bu çiftlerden biri de Beykoz’un ilk Belediye Başkanı ve şu anda Başkan Danışmanı olan Ali Zengin ve eşi Muhsine Hanım’dı. 45 yıldır evli olan çift, törene torunları ile birlikte katıldı.

Ömürlerine uzun bir evlilik sığdıran diğer çiftler ise, 43 yıllık hayat arkadaşları Nurhayat ve Sinan Kanbur ile beraberliklerinde 60. yıllarını dolduran Hikmet ve Bekir Şahin çifti idi.

Çiftlere Belediye Başkanı Çelikbilek, İl Başkanı Aziz Babuşçu ve Milletvekili Erol Kaya tarafından “ Mutlu Evlilik Tapusu” verildi.

Mutlu Evlilik Tapusu’nda şunlar yazılıydı:

Ali ve Muhsine Zengin çiftine verilen Mutlu Evlilik Tapusu’nda şunlar yazılıydı:

Satış Bedeli: Mutluluğun bedeli olmaz.

Niteliği: Ömür boyu beraberlik

Arsa payı: 2 hisseli

Edinme Sebebi: Ömür boyu bir yastıkta kocamak!

Çiftlere uzun yastık da hediye edildi

Bu üç çifte aynı zamanda bir yastıkta kocamaları temennisiyle uzun bir yastık da hediye edildi.

Mustafa Sandal şarkıları ile renklendi

Nikâh merasimi, daha sonra sahneye çıkan ünlü sanatçı Mustafa Sandal’ın şarkıları ile renklendi.

Sandal’ın romantik şarkıları ile dans eden, hareketli şarkıları ile de coşan çiftlere aileleri, sevenleri ve tüm Beykozlular eşlik etti.

Haber: Arzu Başlantı

YORUMLAR...