Reklam
Reklam
BİSK'in yeni yönetiminin nezaket ziyaretleri

BİSK'in yeni yönetiminin nezaket ziyaretleri

Beykoz Amatör Spor Kulüpleri Birliği (BİSK), olağan kongresinin ardından yeni Yönetim Kurulu üyelerini tanıtmak nezaket ziyaretleri gerçekleştirdi.

Beykoz Amatör Spor Kulüpleri Birliği (BİSK),  son olağan kongresinin ardından göreve gelen yeni Yönetim Kurulu üyelerini tanıtmak üzere Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün ve Beykoz Belediye Başkanlığı’na bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi.

İlk ziyaret noktası, Beykoz Kaymakamlığı

24 Haziran 2012 tarihinde gerçekleştirdiği Olağan Kongresi sonrasında yeni bir yapılanmaya giden Beykoz Amatör Spor Kulüpleri Birliği (BİSK), Asım Özdemir başkanlığında bir dizi nezaket ziyaretlerinde bulunarak yeni Yönetim Kurulu üyelerini tanıttı.

BİSK’in ilk ziyaret noktası Beykoz Kaymakamlığı oldu.  Kaymakam Aydın Ergün tarafından karşılanan BİSK heyeti adına konuşan Asım Özdemir, Beykoz’da spora yapmış olduğu hizmetlerden dolayı Ergün’e teşekkür etti ve kendisinin yakın bir zamanda Beykoz’dan tayin edilecek olması dolayısıyla üzüntü duyduğunu belirtti.

Ergün, BİSK’in aylık olağan toplantısına davet edildi

Asım Özdemir, sözlerinin başında, Kaymakam Aydın Ergün’ün hazırladıkları projeler ile ilgili olarak kendilerine her zaman yol gösterdiğini ve gerektiğinde uyarılarda bulunduğunu da hatırlattı ve BİSK’in her ay gerçekleştirme olduğu Başkanlar Birliği Toplantısı’nın bu ay Gümüşssuyu Spor Kulübü’nde yapılacağını belirterek, söz konusu kahvaltıya ilişkin davetiyeyi Kaymakam Aydın Ergün’e takdim etti.

Aydın Ergün: Sorunları, yöneticilerin kişisel vaadlerine bırakmayın!

BİSK’in yeni yönetimine “hayırlı olsun” temennisinde bulunan Beykoz Kaymakamı Ergün ise, “Beykoz’a spor alanında yapılacak en büyük hizmetin tesisleşme” olduğunu belirterek, buna örnek olarak Anadolu Hisarı Spor Kulübü binasının yıkımını gösterdi.

“ Söz uçar, yazı kalır” diyen Ergün, şunları söyledi: “ Spor kulüplerimiz veya Gençlik ve Spor müdürlüklerimiz hiçbir şeyi bugünkü veya gelecekteki yöneticilerin kişisel sözlerine bağlamaksızın, şu an herhangi bir sorun yaşamıyor olsalar bile,  spor tesislerinin hukuki sorunlarını çözmek için çalışma yapmalıdırlar. Bugün zorluk yaşamamanız, yarın yaşamayacağınız anlamına gelmez.”

Beykoz Arena’yı gündemde tutun!

Konuşmasının devamında kamuoyuna “Beykoz Arena” olarak lanse edilen spor kompleksi projesine de atıfta bulunan Beykoz Kaymakamı, bunun Beykoz’un şu anda spor alanındaki en önemli projesi olduğunu belirtti. Beykoz Arena’nın tamamlanması konusunda spor camiasının vereceği desteğin önemine de işaret eden Ergün, söz konusu projenin 4-5 yıllık bir çalışmanın ürünü olduğunu belirterek, “Beykoz’da yatırım yapmak çok zor” dedi. Söz konusu spor kompleksinin tamamlanması konusunda Beykoz kamuoyunun Beykoz Belediyesi’ne destek olması talebinde bulunan Kaymakam Ergün, BİSK’ten de bu konunun takipçisi olmasını ve Arena’yı sürekli olarak kamuoyunun gündeminde tutmasını istedi. Ergün, bu konuda şu açıklamayı yaptı: “ Beykoz Arena’yı Beykoz Belediyesi yapıyor olabilir ancak bu tesis, Beykoz’a yapılacak. Sizin de bu konuda en az onlar kadar bilgi sahibi olmanız ve bunu gündemde tumanız gerekir. Bu konuda dosyalar hazırlayarak, düzenlemiş olduğunuz aylık toplantılarda bu dosyaları yöneticilere sunabilirsiniz.”

Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi için çok ciddi sponsor desteğine ihtiyaç var

Alibahadır Köyü’nde yapımı devam etmekte olan Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi’nin de 2012 yılı içerisinde tamamlanmaya çalışılacağını kaydeden Ergün, 29 bin m2 civarındaki bu alanın spor tesisi olarak projelendirildiğini ancak “burada hâlâ çok ciddi anlamda sponsor desteğine ihtiyaç olduğunu” belirtti.

Spora yatırım yapmak isteyen sponsorların dikkatine!

Kaymakam Aydın Ergün, BİSK’e seslendi ve Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi’ni kastederek, “çevrenizde spora yatırım yapmak isteyen var ise, kalıcı bir tesise sponsorluk yapabilirler” dedi.

5 yıl makul bir süredir!

Konuşmasının devamında görev süresine de değinen Beykoz Kaymakamı, ilçede 5 yıldan bu yana görev yaptığını belirterek, “ 5 yıl, makul bir süredir, çünkü zaman içinde kendinizi tekrarlamaya başlarsınız” açıklamasını yaptı.

Beykoz’un projelerine sahip çıkın; sadece Kaymakam ya da Belediye başkanlarına bırakmayın!

Ergün, sohbeti sırasında projelere sahip çıkılması ve bürokratların yönlendirilmesi noktasında STK’ların çok önemli olduğunu da kaydederek, “ bir ilçede atanmış bir bürokrata bağlı bir kalkınma düşünülemez” dedi. Ergün, şunları söyledi: “  Siz projelere sahip çıktığınız sürece bu makamlarda kimlerin oturduğu önemli değil. Bu makamları yönlendirmek sizlerin elinizdedir. Bu kahvaltılı toplantılarınızı sürdürür ve burada gündemi iyi takip ederseniz, bunu başarırsınız. Bunu yaparsanız ve geldiğinde benim yeni gelen meslektaşımın elinde bir dosya olur ise, o da bu konuya daha çabuk vakıf olabilir. Kaymakamlara ya da belediye başkanlarına, tek kişiye bağlı yürümez bu. STK’lar yönetimde söz sahibi olmalı; kendi ayakları üzerinde durmalı, daha fazla eleştiri, daha fazla proje yapmalı.”

Beykoz, daha iyilerine lâyık

Beykoz’un çalışmak ve yaşamak için çok güzel bir yer olduğunu da ifade eden Kaymakam Aydın Ergün, “Beykoz daha iyilerine lâyık, daha da iyi olacak” dedi. İdarecilerin ve STK’ların elbirliği içinde çalışmasının bu süreci daha da hızlandıracağını kaydeden Ergün, çalışma ortamının huzur içerisinde olmasının başarının altında yatan olgu olduğunu belirterek, “Beykoz, huzur içinde çalışılabilecek bir yer” açıklamasında bulundu. Ergün, Kaymakamlık olarak bugüne değin yaptıkları çalışmalarda Beykoz Belediyesi ile uyum içerisinde hareket ettikleri hususuna da vurgu yaptı. Aydın Ergün, “bir ilçe bir hedefe kilitlenmiş ise, onun önünde kimse duramaz” dedi.

 Beykoz’u güzelleştiren doğası değil, içinde yaşayan insanlar!

Aydın Ergün, konuşmasının devamında, “ coğrafi anlamda güzelliği hiçbir zaman önemsemediğini” kaydederek, “ Beykoz’u güzelleştirenler, içinde yaşayanlar. Burayı keyifli kılan o” açıklamasında bulundu. Ergün, buna örnek olarak da daha önce görev yaptığı iki ilçeyi gösterdi ve “ Yerköy’de ağaç olmamasına rağmen, Yerköy’ü de, Araban’ı da en ez Beykoz kadar seviyorum” dedi ve bunun sebebini de “ bu yerlerdeki insan faktörü” ile açıkladı.

Bir ihtimal Ramazan Bayramı’ndan sonra Beykoz’dan ayrılabilir

Aydın Ergün, bir soru üzerine kesin olmamak ile birlikte Ramazan Bayramı’ndan sonra yeni görev yerinde başlamak üzere Beykoz’dan ayrılabileceğini de ifade etti.

İkinci ziyaret noktası: Belediye Başkanlığı

BİSK heyeti daha sonra ikinci ziyaret noktası olan Beykoz Belediye Başkanlığı’na doğru yol aldı. Yücel Çelikbilek’in ani gelişen bir işi nedeniyle makamında bulunmaması dolayısıyla Başkanlık kapısı önünde Başkan Yardımcısı Hanefi Dilmaç tarafından karşılanan heyete Beytaş Tesisleri’nde öğle yemeği ikram edildi.

Yemekte Belediye Meclisi üyeleri Birzat Mermer, Engin Yıldız, Yalçın Çolak, Erdoğan Coşkun Çap ve Nevzat Oral da hazır bulundu.

Hanefi Dilmaç: Spor kulüpleri kendi ayakları üzerinde durabilmeli

Burada bir konuşma yapan Belediye Başkan Yardımcısı Hanefi Dilmaç, ziyaretleri dolayısıyla BİSK yönetimine teşekkür etti. Beykoz’da spor kulüplerinin sıkıntıları olduğunu kaydeden Dilmaç, kulüplerin kendi ayakları üzerinde durabilmelerinin önemine vurgu yaptı.

BİSK’in amatör spor kulüplerini bir araya getirmek suretiyle gerçekleştirdiği oluşumun çok önemli olduğunu ifade eden Belediye Başkan Yardımcısı, “ kulüpler şu anda birbirlerine çok destek oluyorlar. Biz, amatör spor kulüplerine yapmayı istediğimiz hizmetlerin belki ancak yüzde 5’ini verebiliyoruz, imkânlarımız olsa, yüzde 80’ini karşılamak isteriz” dedi.

Birzat Mermer: Kulüplere nakdi yardım yapılacak

Belediye Meclisi Başkan Vekili Birzat Mermer de, BİSK üyelerine, Belediye Meclisi’nin  spor kulüplerine bundan böyle malzeme yardımı yerine nakdî yardım yapılması yönünde bir karar aldığını da hatırlattı.

Toplantı, çekilen hatıra fotoğrafının ardından son buldu.

Haber: Arzu Başlantı

YORUMLAR...