Reklam
Reklam
Ülkücü İşçiler Derneği Beykoz İlçe Başkanlığı açıldı!

Ülkücü İşçiler Derneği Beykoz İlçe Başkanlığı açıldı!

Ülkücü İşçiler Derneği Beykoz İlçe Başkanlığı, İstanbul Bağımsız Milletvekili İhsan Barutçu’nın da katıldığı bir tören ile açıldı!

Ülkücü İşçiler Derneği Beykoz İlçe Başkanlığı, 1. Bölge Başkanlığı olarak, İstanbul Bağımsız Milletvekili İhsan Barutçu’nun da katıldığı bir tören ile Kavacık’ta açıldı! Açılışta konuşan Milletvekili İhsan Barutçu, Balyos Davası sanığı Korgeneral Engin Alan’ın sözlerini vatandaşlar ile paylaşarak, uyarıda bulundu.

Ülkücü İşçiler Derneği Beykoz İlçe Başkanı Adnan Uzunkaya ve Yönetim Kurulu’nun ev sahipliğinde gerçekleşen açılış törenine İstanbul Bağımsız Milletvekili İhsan Barutçu, Ülkücü İşçiler İstanbul İl Başkanı Mehmet Duran, Ülkücü İşçiler Şişli Şube Başkanı Ferdi Aydın, Ülkücü İşçiler İl Yönetim Kurulu üyesi Onurcan Altun, Beykozlu Giresunlular Dernek Başkanı Hasan Karakaya, Beykoz 1908 A.Ş. Başkanı Zeki Aksu ile vatandaşlar katıldı.

Açılış mehteran takımı ve dualar ile yapıldı

Ülkücü İşçiler Derneği Beykoz İlçe Başkanlığı’nın açılışında misafirler için mehteran gösterisi vardı. Mehteranın ardından ise hep birlikte dua edildi.

Adnan Uzunkaya: MHP’yi hak ettiği yere getirmeye gayret edeceğiz

Duanın sonrasında kısa bir açılış konuşması yapan Ülkücü İşçiler Derneği Beykoz İlçe Başkanı Adnan Uzunkaya, bugüne kadar Beykoz MHP İlçe teşkilatında görev alarak, davalarını hak ettiği yere getirmeye gayret sarf ettiğini ifade ederek, Ülkücü İşçiler Derneği’nin çalışmaları ile de aynı çabayı göstermeye devam edeceğini söyledi.

Mehmet Duran: Çok kötü bir süreçten geçiyoruz

Uzunkaya’nın ardından söz alan Ülkücü İşçiler İstanbul İl Başkanı Mehmet Duran ise Ülkücü İşçiler’in 1970 yılında kurulduğunu ve Alparslan Türkeş’in kendilerine bir emaneti olduğunu hatırlattı. “1980 öncesinde faal olan bu hareketlerinin, binlerce şehidi olan, vatan için, bayrak, devlet ve millet için mücadele vermiş şerefli bir kuruluş olduğunu” da ifade eden İl Başkanı, göreve geldiği dört senelik süre zarfında 7 bin kişiye iş olanağı sağladıklarını belirtti. “Amacımız, Ülkü Ocakları ile MHP ile Ülkücü İşçiler ile birlik ve beraberlik içinde İstanbul’da MHP’yi hak ettiği yere taşımaktır” diyen Duran, bunu ayırım yapmadan ve birbirlerine destek vererek gerçekleştireceklerinin de altını çizdi.

İl Başkanı Duran, şunları söyledi: “Çok kötü bir süreçten geçiyoruz; onun için artık ayırım gözetme zamanı değil. Artık birlik ve beraberlik zamanıdır, tek yumruk olma zamanıdır. Bunu yapmazsak, sonumuz hüsran.”

Milletvekili İhsan Barutçu: Toplumumuzda şuur eksikliği ve kimliksizlik var

Konuşmasına Ülkücü İşçiler Derneği Beykoz Şube Başkanlığı’nın açılışında emeği geçenlere teşekkürlerini sunarak başlayan İstanbul Bağımsız Milletvekili İhsan Barutçu ise “ Tük milliyetçilerinin varlık sebebi, alelade bir partinin siyasi başarı kazanması gayesini güden bir anlayış değildir. Anadolu’yu fetheden Alparslan Gazi Han’ın ifade ettiği gibi, kuru bir cihangirlik kavgasıyla, kuru bir mücadelenin kavgası içinde değil, Türk milletinin milletler ailesi içinde almış olduğu şerefli sorumluluğu tarihin her sürecinde olduğu gibi, bugün de yerine getirme gayreti içindeyiz” dedi.

Milletvekili Barutçu, konuşmasında, “toplumun geneline bakıldığında, şuur eksikliği ve kimliksizliği” görüldüğünü belirterek, “ bunu kırmaya, aşmaya çalışanlar ise istisnai teşekküller olan STK’lar ile beraber Türk milliyetçileridir, MHP’lilerdir, Ülkü Ocakları, Ülkücü İşçiler benzeri kuruluşlardır. Yani, milli çizgisi olan kuruluşlardır” açıklamasında bulundu.

İmralı’daki bebek katili, bugün halk kahramanı konumuna geldi

Barutçu, şunları söyledi: “Bugün maalesef özellikle son on yıldır ihanet ve gafletin kol kola olduğu ve her gün yeni mevziler kazandığı bir süreçte Türk milleti kendi değerlerini savunamaz, kendi varlığını ifade edemez duruma gelmiştir. İmralı’daki cani bebek katili, bugün neredeyse halk kahramanı konumuna gelmiştir. Bu tehlikeli süreçte ülkesine hizmet etmiş olan, canhıraş mücadele vermiş olan Türk milliyetçilerinin akıbetleri ise ortadadır.”

Balyoz Davası tutuklusu emekli Korgeneral Engin Alan’a atıf

Konuşmasının devamında değişik vesileler ile hapishanelerde tutulan “mağdurları” ziyaret ettiğini belirten Barutçu, Balyoz Darbe Planı Davası tutuklusu MHP Milletvekili emekli Korgeneral Engin Alan’a da atıfta bulunarak, şunları söyledi:  “ Ziyaret ettiğim önemli kişilerden biri de Engin Alan’dır. Silivri Cezaevi’ne gittiğimde, Engin Alan Bey’in bana söylediği şey manidardır, hepimizin ders alması gerektiği bir şeydir. Acı veriyor, ısdırap veriyor ama gerçeğimiz bu!”

Biz bir Apo, bir Sebahat Tuncel etmiyoruz!

İhsan Barutçu, bu sözlerinin ardından ise, Korgeneral Alan’ın sözlerini açılışa katılan davetliler ile paylaştı: “Bu ülkeye elli tane Engin Alan feda olsun! Ancak ben ülkem için şer örgütlerine karşı işbirlikçi taşeron örgüt olan PKK’nın canilerine karşı dağlarda yirmi yıl savaşan bir kardeşinizim. Yirmi yıl savaşırken de daha bıyıkları henüz terlememiş olup vatanî görevini yapmak üzere cepheye gönderilen gencecik çocuklarımızı da tabuta koyup, bayrağa sarıp toprağa vermiş onlarca gencimiz olmuştur. Benim yerim bura, onlarınki ise toprak. Şunu görüyorum ki, biz bir Sebahat Tuncel etmiyoruz, bir Apo etmiyoruz.”

Herkesin, Korgeneral Alan’ın bu sözleri üzerinde düşünmesi gerektiğini ifade eden milletvekili Barutçu “ülkemizin geldiği, getirildiği nokta budur. Ülkücü hareket, kellesini koltuğunun altına alarak Türk milletinin var olma mücadelesini kararlılıkla sürdürmektedir” dedi.

Mevki peşinde olanlara da seslendi

İhsan Barutçu, herkesin bunu anlaması gerektiğini kaydettiği konuşmasında, tehlikeyi görmezden gelerek, sadece makam, mevki mücadelesi peşinde olanlara da şu sözler ile seslendi: “ O arkadaşlarımız çok daha az gayret ile kendilerine başka yerlerde yer bulabilirler; çok itibarlı olabilirler ama bizim şerefimiz bize yetiyor; ülkücü olmak en yüksek şereftir.”

Bu coğrafyanın bedeli kandır

Hazırlanacak olan anayasada ‘kürtçülük yapanlara daha nasıl ödün verebiliriz, Türkiye’yi milli yapı olmaktan çıkartıp burayı 36 etnik unsurdan müteşekkil, federatif bir yapıya nasıl dönüştürürüz’ diyenlerin her gün ekranlarda boy gösterdiği bir süreçte bugün Türk milliyetçileri daha yüksek ses ile varlıklarını ifade etmelidirler. Burasının bedeli kandır. Bu coğrafya, bedelleri kan ile ödenek Türk vatanı olmuştur. Ancak birilerinin bir niyeti var ise, aynı bedeli ödemeleri gerekecektir. Onun için biz damarımızda taşıdığımız kanın asaleti ile her günden daha yüksek ses ile ‘Ne mutlu Türk’üm!’ demeyi bir vazife biliyoruz.”

Milletvekili İhsan Barutçu, konuşmasını, “bugün liberal kapitalizm ve komünizm iflas etmiştir. Dünya milletleri yeni bir arayış içindedir. Bu arayışın tek cevabı da Türk milletidir” sözleri ile sonlandırdı.

Kurdela kesildi

Barutçu’nun konuşmasının ardından ise Ülkücü İşçiler Derneği Beykoz İlçe Başkanlığı’nın kurdelasını kesen davetliler, kendilerine sunulan ikramları kabul ederek, hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Haber: Arzu Başlantı

YORUMLAR...