Reklam
Reklam
Beykoz Giresunlular Derneği iftar çadırını kurdu

Beykoz Giresunlular Derneği iftar çadırını kurdu

Beykoz’da 25 yıldır faaliyetini sürdüren Beykozlu Giresunlular Derneği geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da İftar Çadırı kurarak her gün 600 kişiye iftar verecek.

Beykoz’da 25 yıldır faaliyetini sürdüren Beykozlu Giresunlular Derneği geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da İftar Çadırı kurarak her gün 600 kişiye iftar verecek. Beykozlu Giresunlular Derneği Başkanı Hasan Karakaya yaptığı açıklamada şunları söyledi.

İstanbul ve Anadolu’da birçok belediyenin yapamadığı bu hayır çalışmasını Beykozlu Giresunlular Derneği uzun yıllardır gerçekleştiriyor. Bu çalışmamız geleneksel hale gelmiştir. Biz dernek olarak halkın kaynaşmasına, fakir ve fukaranın bir derdine de çare olmak istiyoruz. Onun içindir ki Kavacık-Riva-Rüzgarlıbahçe döner kavşağının hemen yanına çadırımızı kurduk. Bu çadırda hergün 600 kişi iftar yemeği yiyecek.”

İstanbul’da belediyelerin çadır kurma geleneğinden vazgeçip sokak iftarlarına dönmesi, yolda olan birçok vatandaşı iftar açma konusunda zor durumda bırakıyor. Giresunlular Derneğinin Kavacık Kavşağında kurduğu iftar çadırı ile bu boşluğu doldurarak vatandaşların takdirini alıyor.

YORUMLAR...