Reklam
Reklam
Beykozlular ilk iftarını birlikte açtı

Beykozlular ilk iftarını birlikte açtı

Beykoz, Ramazan’ın ilk orucunu, Belediye Başkanlığı binası önünde iki bin kişi için hazırlanan iftar yemeği ile açtı

Beykoz, Ramazan’ın ilk orucunu, Beykoz Belediye Başkanlığı binası önünde iki bin kişi için hazırlanan iftar yemeği ile açtı. Yaklaşık bin civarında Beykozlu’nun katıldığı yemekte, görevliler masalara servis yaptı; açılan orucun ardından ise Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş’ın duası eşliğinde eller göğe yükseldi.

İftar yemeğine Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Kaymakam Aydın Ergün ve eşi Necla Ergün, Belediye Başkan Yardımcıları Hanefi Dilmaç, Av. Yüksel Baki, Nevin Çalışkan ve Metin Torun, AK Parti İlçe Başkanı Adem Sefer ve İlçe Yönetim Kurulu üyeleri ile vatandaşlar katıldı.

Kuyruk karmaşası yaşanmadan sakin bir iftar

Yaklaşık bin Beykozlu, Ramazan’ın ilk gününde oruçlarını birlikte açmak için Beykoz Belediye Meydanı’nı doldurdu.

İftar yemeğinde dikkat çeken husus ise, yemek dağıtımının yerlerini alan vatandaşlara görevliler tarafından yapılması suretiyle, bir kuyruk karmaşasının yaşanmamış olmasıydı. Vatandaşlar bu şekilde, ilk iftarlarını sükûnet içinde ifa ettiler.

Yücel Çelikbilek: İftar sofrasının güzelliği burada

Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş tarafından yemek duasının okunmasının ardından bir konuşma yapan Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, sözlerine, katılımlarından dolayı Beykozlular’a teşekkür ederek başladı.

Çelikbilek, şunları söyledi: “ Rabbim bu Ramazan’ı güzellikler içinde geçirmeyi ve arkasından bayrama ulaşmayı bize nasip etsin. Her akşam iki veya 3 mahallemizde olmak üzere 3 bin’e yakın insanımız ile bir arada olmayı hedefliyoruz. Bu iftarların maksadı, komşuluk ilişkilerini geliştirmek, birbirini göremeyenlerin birbirini görmesini sağlamak, toplumun her kesimindeki insanların beraber oturup kalkabileceklerini ortaya koymak anlamında düşündüğümüz bir olaydır. İftar sofrasının güzelliği burada.”

Belediye Başkanı, sözlerini şu şekilde noktaladı: “Bunu yaşattığınız için sizlere teşekkür ediyorum. Her akşam sizleri misafir etmek, bizleri onurlandırır.”

Aydın Ergün: Allah, bayramları de görmeyi nasip etsin!

Yücel Çelikbilek’in ardından söz alan Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün de, ilk Ramazan akşamında Beykozlular ile birlikte olmaktan dolayı duyduğu mutluluğu dile getirerek, bu imkânı sağlayan Belediye Başkanı’na teşekkür etti.

Ergün, kısa konuşmasında, “ Allah, inşallah birlik, beraberlik içerisinde bayramları da görmeyi nasip etsin” dedi ve tutulan oruçların kabul olması temennisinde bulundu.

Haber: Arzu Başlantı

YORUMLAR...