Reklam
Reklam
BİSK'ten Belediye Başkanı'na ziyaret

BİSK'ten Belediye Başkanı'na ziyaret

Beykoz Amatör Spor Kulüpleri Birliği (BİSK)’in olağan kongre sonrası belirlenen yeni yönetimi Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’i makamında ziyaret etti

Beykoz Amatör Spor Kulüpleri Birliği (BİSK)’in kongre sonrası oluşan yeni yönetimi, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’i makamında ziyaret etti.

Belediye Başkanı, misafirlerine yeni projelerini anlattı

Yücel Çelikbilek, burada yaptığı konuşmada, BİSK yeni yönetimine başarılar dileyerek, amatör spor kulüplerine yapılan hizmetlerin önemine işaret etti.

Misafirlerine Beykoz’da yaşanacak olan kentsel dönüşüm hakkında da bilgiler veren Belediye Başkanı, “Beykoz Arena” tamamlandığında, Beykoz halkı ve spor camiası için önemli bir projenin de gerçekleşmiş olacağını kaydetti.

Paşabahçe Vapuru’nda cep sineması yapılacak!

Paşabahçe Vapuru’nun, içinde çok amaçlı sergi salonlarının, bir cep sinemasının inşa edileceği ayrıca kafe ve toplantı salonunun da yer alacağı bir sosyal ve kültürel mekâna dönüştürüleceği bilgisini veren Çelikbilek, projenin taslak çizimlerini de misafirleri ile paylaştı.

Köylerdeki 2B arazilerinin turizm alanı olması için mücadele

Köylerdeki 2B arazileri ile ilgili olarak Büyükşehir Belediyesi ile görüşme içerisinde olduklarını ifade eden Çelikbilek, bu arazilerin turizm alanı olarak ihdas edilmesi için uğraş verdiklerini kaydetti.

Beykoz’un talihsizliği

Riva Projesi gerçekleştirdiği takdirde Beykoz’un çok farklı bir yer haline geleceğini de ifade eden Belediye Başkanı,  “ancak eğer yönetimde süreklilik olmaz ise, bunu yapma şansınız yok. Çünkü sen rüya görüyorsun, yapıyorsun, bir yere götürüyorsun, bir başka arkadaş geliyor. Beykoz’un böyle bir talihsizliği var. Beykozlu, görevi kime verirse versin, 2-3 dönem aynı kişiye vermesi lazım. Verirler ise, bu Beykoz’un kazancı olur. Çünkü başka biri geliyor, yaptıklarının tamamını yanlış gibi değerlendiriyor; kendisi bir şeyler yapmaya başlıyor. 3 senede aklı başına geliyor; 2 senede bir şey yapmaya çalışıyor ama ömür bitiyor ondan sonra. Beykoz’a yazık, günah! Bizim babamızın malı değil burası. Burası ortak akıl ile idare edilir ise bir şey kazanır. Sen bir bölgeyi geliştirmeyi düşünürken, bütününe bakıp ‘herkes kazansın’ derken, bir başkası on tane büfe açtırmaya kâr diye bakıyor; ‘on tane insana ekmek kapısı açarsam bu daha iyi’ diyor. Bu da bir tarz, o da bir tarz” dedi.

Şahin Köktürk, Büyükşehir Belediyesi’ne devredilecek

Konuşmasında, Şahin Köktürk Spor Kompleksi’ni Büyükşehir Belediyesi’ne devretmeyi düşündüklerini de kaydeden Belediye Başkanı, bunun gerekçesini ise şu sözler ile açıkladı:

İşletme masrafı yüksek, oraya istediğimiz yatırım yapamıyoruz. Yüzme havuzunun yapılması lâzım. Bina çok eskidi, yenilenmesi lâzım. Çevre düzenlenmesinin de yapılması gerekiyor. Buraya en az 3- 4 milyon TL’lik bir yatırım yapılacak. Burası bizde iken, Büyükşehir Belediyesi’nin bunu yapma şansı yok. Ama biz buradan elimizi çekmiyoruz; kullanım alanımız olacak. Büyükşehir kime hizmet ediyor? Beykoz’un çocuklarına hizmet ediyor.”

Bu tesis benim olsun, kötü olsun demeye hakkımız yok

Büyükşehir henüz bu konuda karar vermedi; verirler ise sevineceğim. Çünkü şu anda biz orasını yenileyemiyoruz. Kötü bir vaziyette duruyor. Orasının benim olması mı önemli, yoksa vatandaşın dört dörtlük bir salonunun olması mı önemli? Bu salonu birisi çalıştırsın, benim adıma olmasa da olur. Burada yine Beykoz’un çocukları eğitim alacak. ‘Bu tesis benim olsun, kötü olsun!’ demeye hakkımız yok; bunun mantığı da yok. Ben şimdi bu havuzun üstünü kapatamıyorum, buna bütçe ayıramıyorum, yazık, günah.”

BİSK, yer arayışında

Yücel Çelikbilek’in ardından söz alan BİSK Başkanı Asım Özdemir ise, Belediye Başkanı’na, Birlik idari binası için yer arayışında oldukları bilgisini vererek, kendisinden bu konuda yardım istedi.

Nezaket ziyareti, çekilen hatıra fotoğrafının ardından son buldu.

Haber: Arzu Başlantı

YORUMLAR...