Reklam
Reklam
Sokak İftarları'nın ışıltısı Beykoz'u kuşatıyor

Sokak İftarları'nın ışıltısı Beykoz'u kuşatıyor

Beykoz Belediyesi tarafından kurulan Sokak İftarları’nın ışıltısı tüm ilçeyi mahalle mahalle, köy köy kuşatıyor.

Ramazan Ayı’nın bereket, huzur ve manevi atmosferinin tüm ilçede hissedilmesi amacıyla Beykoz Belediyesi tarafından kurulan Sokak İftarları’nın ışıltısı tüm ilçeyi mahalle mahalle, köy köy kuşatıyor.

Ramazan’ın başlamasıyla Belediye Meydanı’nda verilen ilk iftarın ardından hafta sonu Yenimahalle M. Emin Pulatkonak İ.Ö.Okulu, Göztepe Mahallesi, Tokatköy Sondurak, Dereseki Köyü ve Anadolu Kavağı’nda verilen iftarlarda 5 bin Beykoz’lu aynı sofra etrafında bir araya geldi.

Sokak iftarları’nda komşularıyla birlikte aynı sofrada buluşan Beykozlular paylaşmanın mutluluğunu hep birlikte yaşadı.

Yenimahalle’de verilen iftara katılan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, burada vatandaşlara yemek dağıtarak ilçe sakinleriyle birlikte orucunu açtı. Sokak İftarları Ramazan boyunca 25 Mahalle ve 20 köy’de her akşam üç farklı noktada devam edecek.

3 yıldan buyana aralıksız olarak her Ramazan’da Sokak İftarları’nı kurduklarını hatırlatan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek Ramazan Ayı’nın tüm dünyada Müslümanlar tarafından aynı manevi duygularla kutlandığını belirterek, Beykoz ailesi olarak bu manevi iklimi hep birlikte solumak, bereket, sevinç ve paylaşmanın mutluluğunu hep birlikte yaşamak için verilen iftarlarda toplumda zayıflayan komşuluk gibi güzel bir dayanışmanın da yeniden hayat bulacağını söyledi.

Beykoz Belediyesi 23 Temmuz Pazartesi günü (bu akşam) Soğuksu Meydanı ve Karagöz Sırtı sakinleri için iftar sofraları kuracak.

YORUMLAR...