Reklam
Reklam
Çınarlık muhtar Nazmiye teyze evinde ziyaret edildi

Çınarlık muhtar Nazmiye teyze evinde ziyaret edildi

Beykoz muhtarları ve Kaymakam Aydın Ergün’den Anadolu Hisarı’nın elli yıllık muhtarı Nazmiye Korkmazlar’a vefa ziyareti.

Cavit Gül başkanlığındaki Beykoz muhtarları ve Kaymakam Aydın Ergün, Anadolu Hisarı’nın elli yıllık muhtarı Nazmiye Korkmazlar’ı hasta yatağında ziyaret etti. Kırık bacağı nedeniyle uzun süredir tedavi görmekte olan 94 yaşındaki muhtar Nazmiye Korkmazlar’ı, kızı Güzin Merve ile birlikte yaşadığı evde ziyaret eden Muhtarlar Derneği Başkanı Cavit Gül’ü arayarak, gerçekleştirdikleri bu anlamlı ziyaret hakkında kendisinden bilgi aldık. Tabii, hem geçmiş olsun dileklerimizi iletmek, hem de duygularını almak üzere Nazmiye muhtarımız ile de kısa bir telefon görüşmesi yaptık!

Cavit Gül: Nazmiye Hanım, gayet sağlıklı

Meslektaşları Nazmiye Korkmazlar’ın ayağında bir kırk olduğunu ve bacağına platin takılı olduğunu ifade eden Muhtarlar Derneği Başkanı Cavit Gül, “ kendisine hem geçmiş olsun dileklerimizi, hem de bir an önce sağlığına tamamıyla kavuşması temennilerimizi ilettik.  Nazmiye Hanım’ın yürüme problemi dışında bir sorunu yok; onu gayet iyi bir halde gördük; bizi görünce de çok mutlu oldu” dedi.

Çubuklu mahallesinde kızı Güzin Merve ile birlikte yaşayan ve elli yılı aşkın bir süredir Anadolu Hisarı Muhtarlığı görevini yürüten Nazmiye Korkmazlar ile ilgili olarak kızı Güzin Merve ile de konuştuk.

Güzin Merve: Annem ziyarete hem sevindi, hem üzüldü!

Güzin Merve, Beykoz Güncel Haber’e şu açıklamayı yaptı: “ Annem düşüp bacağını kırdıktan sonra, kendisine platin takıldı. Ancak daha sonra yaptığı ters bir hareket, kıkırdaklarının kırılmasına da sebebiyet verince, bacağı düzelmedi. Geçen gün muhtarlarımızın ve bilhassa da Kaymakamımızın gelişi kendisini çok mutlu etti. Muhtar arkadaşlarını toplu halde görmek ona moral oldu, sevindi ama aynı zamanda da üzüldü.  ‘ Ben onların arasına katılamıyorum’ dedi.”

Karşısında görünce, “evlatlarım geldi!” dedi!

Karşısında muhtar arkadaşlarını görünce, ‘evlatlarım geldi!’ dedi. Annem, muhtarlarımıza ‘evlatlarım’ diye hitap eder. Yani, biz çok geniş bir aileyiz. Beykoz’un tamamı annem açısından benim kardeşim!”

Nazmiye Korkmazlar: Sağolun!

Telefonda kendisini rahatsız etmek istemediğimiz için kısaca geçmiş olsun dileğimizi ilettiğimiz muhtar Nazmiye Korkmazlar ise şunları söyledi: “ Sağolun, hatırladığınız için!” Korkmazlar, tüm Beykoz’a selamlarını da iletti.

Haber: Arzu Başlantı

YORUMLAR...