Reklam
Reklam
Ramazan'ın Bereket ve Huzuru Sokak İftarları'nda

Ramazan'ın Bereket ve Huzuru Sokak İftarları'nda

Beykoz’da Ramazan Ayı’nın bereket,  huzur ve sevincinin paylaşıldığı Sokak İftarları mahalle mahalle, köy köy ilçe sakinlerini buluşturmaya devam ediyor.

Beykoz Belediyesi’nin dört yıldan bu yana geleneksel olarak düzenlediği sokak iftarları huzur ve paylaşmanın adresi oluyor. 7’den 70’e toplumun tüm kesimlerini buluşturmak amacıyla kurulan iftar sofralarında bir araya gelen ilçe sakinleri Ramazan’ın huzur ve bereketini  hep birlikte yaşıyor.  

Sokak İftarları kapsamında son olarak, Gümüşsuyu Meydanı, Çiğdem Mahallesi, Göksu Mahallesi (Baruthane Parkı) , Anadolufeneri, Poyrazköy, Paşabahçe Meydanı, Anadoluhisarı Kaleiçi, Akbaba Köyü, Ortaçeşme-Vakıftepe ve Tokatköy Mahallesi’nde 10 bin Beykozlu komşularıyla aynı sofrada oruç açma imkanı buldu.  

Kaleiçi’nde Geleneksel İftar Sofrası  

Beykoz Belediyesi’nin kurduğu geleneksel iftar yemeklerinden biri de Anadoluhisarı Kaleiçi’nde verildi.  Yıldırım Bayezıd tarafından İstanbul’un kuşatması sırasında yaptırılan kalede açılan iftarın ardından hep birlikte kalenin yapımında emeği geçen atalarımız için dualar edildi.

Beykoz Belediyesi’nin Sokak İftarları bu akşam Yenimahalle Ark Boyu Camii’nde ve Kavacık Yeni Camii Mevkii’nde kurulacak.

YORUMLAR...