Reklam
Polonezköy, Cumhuriyetköy ve İshaklı'da iftar sevinci

Polonezköy, Cumhuriyetköy ve İshaklı'da iftar sevinci

Beykoz Belediyesi, Polonezköy, Cumhuriyetköy ve İshaklı Köyü’nde iftar sofraları kurarak komşuları bir araya getirdi.   

Ramazan Ayı’nda “Sevgi, Kardeşlik ve Paylaşma Zamanı” sloganıyla etkinliklerini sürdüren Beykoz Belediyesi, Polonezköy, Cumhuriyetköy ve İshaklı Köyü’nde iftar sofraları kurarak komşuları bir araya getirdi.   

On bir ayın sultanı Ramazan’da her akşam ilçenin üç farklı noktasında düzenlenen sokak iftarları kapsamında; Yenimahalle, Kavacık, Çubuklu, Çiftlik, Yavuz Selim, Baklacı Mahalleleri’nin ardından, Polonezköy, Cumhuriyetköy ve İshaklı Köyü’nde iftar sevinci yaşandı.

Kardeşlik ve Hoşgörünün Simgesi:Polonezköy

İlçenin eski ve köklü yerleşimlerinden Cumhuriyet Köy ve İshaklı’da ilçe sakinlerinin buluştuğu iftarın yanı sıra, 150 yılı aşkın bir süredir Beykoz’da yaşayan Polonezköy sakinlerinin katılımıyla kurulan iftar sofrası ilçedeki dayanışma, kardeşlik, huzur ortamının simgesi gibiydi. 

Polonezköy, Cumhuriyetköy ve İshaklı sakinleri Beykoz Belediyesi’nin kurduğu sofra etrafında bütünleşirken büyükleriyle iftara gelen çocuklar da sofraları da şenlendirdi.

Beykoz Belediyesi iftarda ilçe sakinlerine mercimek çorbası, etli patates, pilav, tatlı, ayran ve iftariyelik ikram etti.

YORUMLAR...