Reklam
Reklam
TDP Büro Amirliği, sözünü tuttu!

TDP Büro Amirliği, sözünü tuttu!

Beykoz TDP Büro Amirliği, engelli çocukları “Arka Sokaklar” dizisinin ünlü oyuncuları ile bir araya getirdi!

Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği,“ Sessiz Dünyanın Özel Çocukları Projesi”ne tüm hızıyla devam ediyor! Proje kapsamında zihinsel engelli Merve ve arkadaşlarını Arka Sokaklar dizisinin film setine götürerek, burada oyuncular ile tanıştırma sözü veren TDP görevlileri, bu sözlerini büyük bir hızla, “ertesi gün” yerine getirdiler!

Filmin setinde sevdikleri oyuncular ile bir araya gelerek, bol bol fotoğraf çektiren çocuklar, böylece televizyondaki polisiye filmlerin gerçek hayatın sadece bir kurgusu olduğunu da anlamış oldular!

Merve, yakışıklı komiser Murat’la resim çektirdi!

Hatırlayacağınız gibi, “ Sessiz Dünyanın Özel Çocukları Projesi” kapsamında Özel Başlangıç Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret ederek, Türkiye’de bir “ilk” olma özelliği taşıyan projelerinin startını veren TDP görevlileri, bu ziyaretleri sırasında tanıştıkları 17 yaşındaki zihinsel engelli Merve’nin, Arka Sokaklar isimli polisiye diziyi ve özellikle de Komiser Murat karakterini canlandıran Uğur Pektaş’ı çok sevdiğini öğrenmiş ve kendisine dizi filmin setini ziyaret sözü vermişlerdi.

TDP, verdiği sözü bir gün sonra yerine getirdi ve Başlangıç Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri Merve, Ali ve Murat’ı filmin setine götürdü. Film seti ziyaretine İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Tülay Çik,  TDP Büro Amiri Musa Bağbaşı ve TDP memurları Levent Yeşilyurt ve Kerime Alpay eşlik ettiler!

Kalabalık bir kadro karşıladı!

Burada filmin önemli karakterleri Rıza Baba (Zafer Ergin), komiser Mesut (Şevket Çoruh), Hüsnü Çoban (Özgür Ozan), komiser Murat (Uğur Pektaş), komiser Ali, yani nam-ı diğer Lâle (Alp Korkmaz) ve Dr. Yavuz (İlker Yeğin) ile tanışan Beykozlu öğrenciler, bol bol hatıra fotoğrafı çektirme fırsatı buldular.

Söz konusu proje, çeşitli engele sahip bu özel çocukların polis ve polislik mesleği hakkında bilgi sahibi olmaları, suç ve suç unsurları konusunda bilinçlendirilmeleri ve suç unsurlarından uzak tutulmaları amacını taşıyor. Proje başarılı olduğu takdirde, Emniyet teşkilatı bünyesinde engelli öğrenciler ile ailelerinin yararına bir dizi yeniliğe yol açılması hedefleniyor.

Haber: Arzu Başlantı

YORUMLAR...