Reklam
Reklam
Çağdaş Musiki Derneği'nin iftarında hoş bir sedâ!

Çağdaş Musiki Derneği'nin iftarında hoş bir sedâ!

Beykoz Çağdaş Musiki Derneği, üyeleri için iftar yemeği düzenledi. Dernek üyeleri, oruçlarını açmalarının ardından ise gök kubbeye hoş sedâlarını yükselttiler.

Beykoz’da faaliyetlerini sürdürmekte olan Çağdaş Musiki Derneği, üyeleri için iftar yemeği düzenledi. Kavacık Körfez Konutları’nın bahçesinde bir araya gelen Dernek üyeleri, oruçlarını açmalarının ardından ise enstrümanlarına sarılarak, gök kubbeye hoş sedalarını yükselttiler.

Şef Ömer Dilek yönetiminde gerçekleşen Dernek iftarına, Beykozlu Türk Sanat Müziği ve tasavvuf musikisi sanatçısı udî Erol Aydoğan da katıldı.

Meşk etmeden olmaz!

Ramazan ayı birlik, beraberlik ve paylaşma ayı. Tüm Beykoz, sokak iftarları ile ya da Beykozlu Giresunlular Derneği örneğinde görüldüğü gibi Çadır iftarı ile bir araya gelerek, son günlerine yaklaşılan Ramazan ayını birlikte idrak etmenin coşkusunu yaşıyor.

Çağdaş Musiki Derneği’nin Türk Sanat müziği sever üyeleri de, bu coşkuyu birlikte yaşayarak, anıları arasına katmak üzere iftarda bir araya geldiler. Hem birlikte oruç açtılar, hem de meşk ettiler! Körfez Konutluları’nın sakinleri de bu vesileyle,  geleneksel müziğimizin nağmeleri ile yüreklerini şenlendirmiş oldular!

Ne de olsa, “Bâki kalan bu kubbede bir hoş sadâ” değil mi?

 Haber: Arzu Başlantı

YORUMLAR...