Reklam
Reklam
Beykozlu Giresunlulardan 'Kartpostal'nostaljisi

Beykozlu Giresunlulardan 'Kartpostal'nostaljisi

Günümüz teknolojisine yenik düşen değerlerden biri olan Bayramlarda kart atma geleneği Beykozlu Giresunlular tarafından yeniden canlandırılmaya çalışılıyor.

Günümüz teknolojisine yenik düşen değerlerden biri olan Bayramlarda sevdiklerimize kartpostal atma geleneği Beykozlu Giresunlular tarafından gündeme getirilip canlandırılmaya çalışılıyor.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Beykozlu Giresunlular Dernek Başkanı Hasan Karakaya; “Maalesef günümüzde yeni yetişen nesil mektup, zarf, pul ve bayram kartı gibi kavramlara son derece yabancı kalmıştır. Bir zamanlar insanların ve aşıklar ile maşukları arasında bir gönül bağı olan bu geleneğin unutulmasına gönlümüz razı olmadı. Beykozlu Giresunlular Derneği olarak karınca kararınca bu geleneği yeni nesle tanıtmak, eski nesle ise hatırlatmak için, bu bayramda Beykoz Protokolünün ve ileri gelenlerinin, bundan sonraki bayramlarda da inşallah tüm Beykoz ve Giresunlu hemşerilerimizin bayramını kart atarak kutlayacağız. İnşallah Kaymakdonduran Yayla Şenliği ve İftar Çadırımız gibi bunu da artık geleneksel hale getireceğiz.” dedi. 

Gençlik Kollarından sorumlu yönetim kurulu üyesi Emrah Karaca ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada; Gençlere  Messenger , facebook ve twitter dan önce bayram kartı diye bir kültür olduğunu anlatmak istediklerini, Beykozlu Giresunlular Derneğinin bayramlarda kart atma geleneği oluşturmasının değerinin yıllar sonra daha iyi anlaşılacağını belirtti.

YORUMLAR...