Reklam
Reklam
TDP, adım adım hedefe doğru!

TDP, adım adım hedefe doğru!

Beykoz TDP Büro Amirliği, son olarak Özel Gülenç Eğitim Merkezi’nin kapısını çaldı ve buradaki çocukları Akasya Durağı oyuncuları ile buluşturma sözü verdi

Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik (TDP) Büro Amirliği, “ Sessiz Dünyanın Özel Çocukları” isimli projeleri kapsamında son olarak Özel Gülenç Eğitim Merkezi’nin kapısını çaldı ve buradaki çocukları Akasya Durağı oyuncuları ile buluşturma sözü verdi

Proje neyi amaçlıyor?

Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü, TDP faaliyetleri kapsamında Beykoz’un engelli “özel” çocukları için “ Sessiz Dünyanın Özel Çocukları” ismini taşıyan özel bir proje başlatmış ve bu kapsamda ilçedeki özel eğitim kurumlarında eğitim almakta olan çeşitli engele sahip çocuklar ve ailelerinin suç ve emniyet konusunda bilinçlendirilmeleri, çocukların polislere aşina olmaları, suç ve suç unsurlarından uzak tutulmaları ve bu şekilde kendilerinde bir güven hissi oluşturulması için Beykoz’da faaliyetlerini sürdürmekte olan 7 özel eğitim kurumu başta olmak üzere, engelli çocuklar ile bir araya gelmek için ilk adımlarını atmıştı.

Bu amaçla ilk olarak Özel Başlangıç Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret ederek, buradaki çocuklar ile tanışan TDP yetkilileri, ikinci ziyaretlerini de Mavi Defne Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’ne gerçekleştirmişlerdi.

Yedi özel eğitim kurumu da tek tek gezilecek

Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü TDP Büro Amirliği, Beykoz’da engellilere yönelik olarak faaliyet göstermekte olan yedi özel eğitim merkezi arasından üçüncü olarak Özel Gülenç Eğitim Merkezi’nin kapısını çaldı!

Özel Gülenç Eğitim Merkezi’nin, “Sessiz Dünyanın Özel Çocukları Projesi”nde TDP için ayrı bir anlamı mevcut. Zira bu projenin yapılabilirliği konusundaki etütler bu eğitim kurumunda gerçekleştirildi ve nihayetinde de buradan alınan sonuçlar neticesinde“ projeye evet” kararı verildi!

Trafik kuralları ile ilgili bilgiler aktarıldı

Özel Gülenç Eğitim Merkezi’ne giderek, burada eğitim almakta olan “özel” çocuklar ile sohbet eden ve onlara polislik mesleği hakkında bilgi veren TDP’liler, çocuklar ile birlikte resimler yaptılar, oyunlar oynadılar.

Öğrencilere gündelik hayatlarında sıklıkla kullanacakları ve kendilerini belki de olası kazalardan koruyacak olan kırmızı ve yeşil ışık gibi trafik sinyalleri ve işaretleri hakkında uygulamalı eğitimler de veren polisler, onlarla daha kolay iletişim sağlayabilmek için, öğretmenleri ile sohbetler gerçekleştirdiler ve bu şekilde çocukların özel ilgi alanları hakkında da bilgi sahibi oldular.

Çocukların “Akasya Durağı” aşkı!

Özel Gülenç Eğitim Merkezi’nde eğitim almakta olan “Sessiz Dünya’nın bu Özel Çocukları”nın televizyon dizisi Akasya Durağı’nı çok sevdiklerini öğrenen TDP görevlileri, hemen harekete geçerek, çocuklara bir sürpriz hazırlamak üzere dizi ekibiyle telefonda görüştüler. TDP görevlileri, olumlu geçen bu görüşmenin ardından çocuklara gönül rahatlığı ile dizi setini ziyaret etme sözü verdiler.

Daha önce de Arka Sokaklar dizi seti ziyaret edilmişti

Proje kapsamında daha önce Özel Başlangıç Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret eden TDP’liler, buradaki çocukları da “Arka Sokaklar” filminin setine götürerek, onları dizinin sevilen oyuncuları ile tanıştırmışlardı.

Projeyi sizlere adım adım duyuracağız!

Söz konusu proje, daha önceki haberlerimizde de ifade ettiğimiz gibi, çeşitli engele sahip “özel” çocukların polis ve polislik mesleği hakkında bilgilendirilmeleri, suç ve suç unsurları konusunda bilinçlendirilmeleri ve suç unsurlarından uzak tutulmaları amacını taşıyor. Proje başarılı olduğu takdirde, Emniyet teşkilatı bünyesinde engelli öğrenciler ile ailelerinin yararına bir dizi yeniliğe yol açılması hedefleniyor.

Beykoz Güncel Haber olarak, Türkiye genelinde bir “ilk” olduğunu ısrarla vurguladığımız söz konusu projenin her adımından sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz.

Haber: Arzu Başlantı

YORUMLAR...