Reklam
Reklam
Cami bahçesinde çocuk iftarı verildi

Cami bahçesinde çocuk iftarı verildi

Beykoz Çubuklu Ahmed Hamdi Akseki Camii  bahçesinde  Yaz Kur’an Kursu Öğrencilerine iftar verildi.

Beykoz Ahmed Hamdi Akseki Camii  bahçesinde  Yaz Kur’an Kursu Öğrencilerine iftar verildi. Çubuklu Mahallesinde inşaatı hızla devam eden  Ahmed Hamdi Akseki Camii bahçesinde verilen iftara 120 çocuk  katıldı.

İki aydan  bu yana tüm camilerde devam eden Yaz Kur’an Kurslarında  kurs sonu yaklaşırken, Ahmed Hamdi  Akseki Camii farklı bir etkinliğe tanık olundu.

Çubuklu Ahmed Hamdi Akseki Camii din görevlileri  Yılmaz Aksoy  ile  Muhammet Zor  yaz kurslarına devam eden öğrencilere  yönelik  cami bahçesinde iftar etkinliği  düzenledi. Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş’ın da katıldığı iftar programında  renkli dakikalar yaşandı.

Müftü Demirtaş, iftar sonrası yaptığı açıklamada şunları söyledi: “ Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın,   duygu dünyasında ayrı bir yeri olacak bir etkinlik yapılıyor bu akşam burada. Değerli hocalarımızı tebrik ediyorum. Büyük bir başarı ile 3 kur halinde devam eden Yaz Kur’an Kurslarında bu kadar öğrenciyi tutabilme ve kurslara devamlarını sağlama becerisini göstermişlerdir. Bu özverili çalışmanın altında her şeyden önce insan sevgisi ve  hissedilen bir sorumluluk anlayışı yatmaktadır. İmam-hatip Yılmaz Aksoy hocamızı ve müezzin kayyım Muhammet Zor  kardeşimizi tebrik ediyorum. Ramazan ayının  bizi birbirimize ve dini değerlerimize yaklaştırıcı özelliğini  bu iftar sofralarında  hissederek yaşadık bu akşam. Yemek duası yapan yavrumuzu da güzel dilekleri sebebi ile kutluyorum. Bu akşam burada bulunmaktan çok büyük mutluluk duydum”, dedi.

İftar coşkusu akşam sohbeti ve ilçe müftüsünün kıldırdığı teravih namazı  ile sona erdi.

Ahmed Hamdi Akseki Camii  açılışa hazırlanıyor

Öte yandan Çubuklu mahallesinde inşaatı hızla devam eden  Ahmed Hamdi Akseki Camii’nin  bu yılın sonuna doğru açılışı yapılacağı öğrenildi. İki yıl öncesine kadar  küçük bir mahalle mescidi iken, hazırlanan proje ile bambaşka bir görünüme kavuşan Ahmed Hamdi Akseki Camii’nde iç mekân çalışması bitirildi.

Camide halı, avize ve tezhib ve nakış işlemlerine başlanacağı bildirildi. Beykoz Belediyesi tarafından düzenlenen cami bahçesi, ziyaretçilerinin beğenisini kazanırken, caminin dış taş kaplaması görenlerin beğenisini kazandı. İmam-hatip Yılmaz Aksoy’un özverili  gayretleri, cami derneğinin yoğun mesaisi ile Çubuklu Mahallesi önemli camiye  bir kavuşacak olmanın heyecanını yaşıyor.

YORUMLAR...