Reklam
Reklam
AK Parti 11. yılını 'vefa iftarı' ile kutladı!

AK Parti 11. yılını 'vefa iftarı' ile kutladı!

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı, kuruluşunun Ramazan ayına denk gelen 11. geleneksel yıldönümü kutlamasında, “vefa iftarı”nda bir araya geldi

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı, kuruluşunun Ramazan ayına denk gelen 11. geleneksel yıldönümü kutlamasında, “vefa iftarı”nda bir araya geldi. Beykoz’da teşkilatlanmasından bu yana AK Parti’de görev almış olanlar, Kadir Gecesi’ne denk gelen bu iftar yemeğinde hep birlikte “nice on senelere” duasında bulundular!

Restoran, tamamen doldu!

Büyükşehir Belediyesi Koru tesislerinde (eski adıyla Hasır Restaurant) gerçekleşen iftar davetine, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Başkan Yardımcıları Metin Torun, Hanefi Dilmaç, Suphi Uçak, Nevin Çalışkan, AK Parti İlçe Başkanı Adem Sefer, AK Parti Beykoz Kurucu İlçe Başkanı Dr. Ahmet Hulisi Batu, Kadın Kolları Başkanı Sevim Gülşen ve yönetimi, Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sağlam ve yönetimi, AK Partili Belediye eski Başkanı Muharrem Ergül, AK Parti İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, Belediye Meclisi üyeleri, mahalle yönetimleri ve teşkilat emektarları katıldılar.

Davete katılımın oldukça yoğun olduğu ve restoranın tamamen dolduğu gözlendi.

Beykoz Belediyesi Danışmanı Muhammed Küçükkonuklar’ın okuduğu ezan ile birlikte oruçlarını açan yaklaşık 800 AK Partili, daha sonra Küçükkonuklar’ın partilerinin daha nice yıllar ülkeye hizmet etmesi duasına hep birlikte “amin” dediler.

Adem Sefer: Dişlerimizle, tırnaklarımızla bu noktaya geldik!

AK Parti İlçe Teşkilatı Başkanı Adem Sefer, “vefa iftarı”nda yaptığı konuşmasının başında, “bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’nde bir araya gelmiş olmaları”na vurgu yaparak, yoğun katılımlarından dolayı herkese teşekkür etti.

Adem Sefer, konuşmasının devamında şunları söyledi: “AK Parti’nin Türkiye’de yüzde 50’lerin yukarılarına gelmesinde buradaki teşkilat mensubu arkadaşlarımın hepsinin tabiri yerindeyse, dişleri ile tırnakları ile çalışarak, yapılan hizmetleri sahada anlatmalarıyla hamdolsun biz bugünlere geldik.”

Dünyanın yakarışlarına cevap veren bir iktidar

“Elbette ki, geldiğimiz noktalar önemli. Ama biz şunun şuurundayız; Beykoz’da AK Parti elbette ki önemli, Türkiye’de önemli ama dünyanın değişik yerlerinde sırf Müslüman oldukları için zulüm gören kardeşlerimiz var. Onların yakarışlarına cevap verecek bir iktidar, güçlü bir Türkiye ile inşallah onların yaralarına merhem olmaya çalışıyoruz. Bu anlamda sizlerin ve bizlerin emeği büyük.”

Beykoz’a daha yapacak çok işimiz var!

AK Parti İlçe Başkanı Adem Sefer, konuşmasını şu şekilde sonlandırdı: “Kurucu İlçe Başkanımız ile başlayan ve devamında bayrak yarışı şeklinde dördüncü Olağan Kongremiz ile birlikte, birlik ve beraberliğimizi hiçbir zaman kaybetmeden bu noktalara geldik. Sizler ile birlikte İstanbul’a ve Beykoz’a daha yapacak çok işimiz var. Bu anlamda inşallah Rabbim, dirliğimizi ve birliğimizi bozmaz.”

Yücel Çelikbilek: 14 Ağustos 2001, Ankara’da bir otel odası…

Adem Sefer’in ardından söz alan Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise, konuşmasına, “ 2001’den 2012’ye İlçe Başkanlığı’ndan Belediye başkanlığına, mahalle başkanlığından normal üyelere kadar bu teşkilatın her kademesinde görev alan ve bu kutlu davaya hizmete den herkese” katılımlarından dolayı teşekkür ederek başladı.

Belediye Başkanı, şunları söyledi: “2001’in 14 Ağustos’unda hatırladığım kadarıyla belirli televizyonlar bu partinin kuruluşunu verdiler. Bir veya iki televizyon verdi canlı olarak. Çok büyük bir heyecan duymuştuk o gün. Belki çoğumuz kurulduğunun dahi farkına varmamıştık. Ama çok az insan o gün kararlılık ile yola çıktılar, adını koydular ve 14 Ağustos’ta, Ankara’daki bir otelden bunun ilânını yaptılar.

Bizim için, ‘ boşuna hevesleniyorlar!’ dediler!

Belki, o gün birçok insan dudak büktü; ‘ne olacak bunlardan?’ dediler! ‘Onlar da bu partiyi kurarlar, heveslerini alırlar, biraz sonra da işleri biter, giderler. Niçin? Çünkü bunlara bu ülkede hayat hakkı vermeyecekler. Bunların bir yere gelmeleri mümkün değil. Boşuna uğraşıyorlar. Zaten başlarındaki liderlerini de kısa zaman sonra mahalleye muhtar olmayacak bir duruma getireceğiz. Boşuna hevesleniyorlar’ diye düşünmüşlerdi.

R. Tayyip Erdoğan için, mahalleye bile muhtar olamaz, demişlerdi!

Hatta gazete başlıklarını hatırlarsanız, değerli Genel Başkan ile ilgili olmak üzere, ‘ mahalleye muhtar olması dahi mümkün değil!’ demişlerdi. Ama şimdi görüyorsunuz ki, 12. yıldan gün aldığımız bu günde AK Parti’yi o gün küçümseyenlerin, bugün ‘ne oldu bunlar da devam ediyorlar?’ dediklerini hayretler içinde görebiliyoruz!

Bu gemi ne zaman batar?

Bunun altında yatan bir şey vardı: Zaman zaman şakalar da yapsak birbirimize, kızsak da, bu işin altında samimiyet var ve ihlâs var. Onun için bu gemi yürüyor. İhlası ve samimiyeti kaldırdığımız zaman kesinlikle bu gemi su alır ve bu gemi batar. Onun için yapacağımız tek şey, ihlası ve samimiyeti bırakmadan bu geminin devamını yürütmek görevi hepimizin boynunun borcudur.

Bu partinin ömrünü bu millet tayin eder

Onun için, ne derlerse desinler, ne yaparsa yapsınlar AK Parti daha nice yıllarını Allah’ın izniyle sorunsuz bir şekilde kotarmaya devam edecektir. Çünkü biz bu milletin içinden çıktık. O başka parti kuranlar gibi özel noktalarda bu partiyi kurmak için gayret sarf etmedik. Birilerinden talimat alarak bu parti kurulmadı. Bu parti, milletten aldığı icazet ile güven ve yetki ile kuruldu. Bu partinin hayatını devam ettirmesinin gerçek sebepleri bu. Bu partinin arkasında yüce Rabbimiz var; arkasında halk var. Bu halk bu partinin arkasında durduğu sürece bu partinin ömrünü kimsenin tayin etmeye hakkı olmayacak. Bu partinin ömrünü bu millet tayin eder.

Halka sırtımızı dönmediğimiz müddetçe kimse yolumuzu kesemez!

AK Parti halka sırtını dönmediği müddetçe, ona haksızlık etmediği müddetçe yürüyeceği yolu kimsenin kesmeye gücü yetmeyecek. Bu patinin kadrolarının da bu anlayışın dışında bir amaç taşımadıklarını şu anda Türkiye’de yaptıkları ile bırakın Türkiye’de yaptıklarını, dünyada yaptıklarıyla görebiliyoruz. Biz şu anda sadece Türkiye ile ilgili olan bir parti değiliz. Şu anda Afrika’daki aç insanlara biz koşuyoruz. Asya’daki sıkıntılı insanlara biz koşuyoruz. Derdi ve ıstırabı çözülmesi gereken insanların yanında bizler varız. Biz böyle devam ettiğimiz müddetçe, Allah’ın izniyle bu siyasi kadronun bu ülkenin gündeminden çıkma şansı hiçbir zaman olmayacak. Hep bu ülkenin gündeminde kalacağız. Hep bu ülke insanının yüreğinde olacağız; var olacağız, yaşayacağız; yaşadığımız gibi insanları da yaşatmaya inşallah devam edeceğiz.”

Teşkilat olarak herkes cep telefonunu çıkardı ve…

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek,  konuşmasının devamında, AK Parti İstanbul İl Başkanı’nın bir talimatını da hazır bulunan misafirlerine iletti.  Çelikbilek,  herkesin cep telefonunu çıkarmasını ve 5601’e “ARAKAN” yazarak, mesaj olarak atmalarını istedi. Bu şekilde herkesin ARAKAN’a 5’er TL göndermiş olacağını söyleyen Belediye Başkanı, “şu anda bu hareketi kaç ilçemiz, kaç beldemiz var ise, orada bulunan insanlarımızın tamamı yaptı ve şu anda milyonlarca insan bu hareketi yapmak suretiyle oradaki kardeşlerimize ilk etapta 5’er TL para gönderdiler” dedi.

Gelin, 2014’e güçlü bir şekilde yürüyelim!

Yücel Çelikbilek, konuşmasının sonunda, “ gelin, birbirimize bir söz verelim” dedi ve şunları söyledi: “Bundan sonra yürüyeceğimiz 2014’e, Cumhurbaşkanlığı seçimlerine, 2015’e gideceğimiz zamandaki hareketi güçlü kılalım. Biz bu hareketi kimse için yapmıyoruz. Şahsımız için yapmıyoruz. Biz bu hareketi AK Parti’nin devamı ve Türkiye’nin geleceği için yapıyoruz.”

Bayramlaşmaya davet etti

Belediye Başkanı, konuşmasını, yemekte hazır bulunan misafirlerinden ilçe teşkilat binasında yapılacak olan bayramlaşma merasimine katılma sözü almak suretiyle sonlandırdı.

Tüm Türkiye’de kutlandı

AK Parti’nin 11. Kuruluş Yıldönümü, tüm Türkiye’deki teşkilatlar tarafından “ Vefa İftarı” ismi altında aynı anda kutlandı.

Haber: Arzu Başlantı

YORUMLAR...