Reklam
Reklam
Beykoz polisi, Akasya Durağı'nın film setine girdi!

Beykoz polisi, Akasya Durağı'nın film setine girdi!

Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü, Toplum Destekli Polislik (TDP) Büro Amirliği, “özel” çocuklarını Akasya Durağı film setine götürdü!

Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü, Toplum Destekli Polislik (TDP) Büro Amirliği, “özel” çocuklarını Akasya Durağı film setine götürdü! Burada dizinin 173. bölüm çekimleri sırasında Zeki Alasya gibi sevdikleri ünlü oyuncular ile tanışan çocukların mutlulukları görülmeye değerdi!

Ünlü simalar ile bir arada!

TDP, verdiği sözü yine anında yerine getirdi ve “ Sessiz Dünyanın Özel Çocukları” isimli projesi çerçevesinde ziyaret etiği Özel Gülenç Eğitim Merkezi’nde eğitim almakta olan engelli öğrencileri Akasya Durağı isimli sevilen dizinin film setine götürdü.

TDP Büro Amiri Musa Bağbaşı ve polis memurları Levent Yeşilyurt ve Kerime Alpay ile birlikte öğretmenleri Derya Şahin ve psikolog eğitmen Merve Ceyrancı eşliğinde, dizinin Kavacık’ta bulunan setini ziyarete giden Osman, Murat, Mehmet, Erdem ve Olcay’ın mutluluklarına diyecek yoktu!

Kimlerle tanıştılar?

Burada Zeki Alasya (Nuri Baba), Levent Ülgen (Sinan), Ateş Fatih Uçan (Ali Kemal), Timur Acar (Arif Keser), Pınar Aydın (İpek), Bican Günalan (Hayri), Mehmet Kurt (çaycı Vakkas) ile tanışan ve uzaktan da olsa (!) Cezmi Baskın (Osman) ile Onur Şan (Seyit)’ı görme fırsatı bulan engelli öğrenciler, kendilerine yakınlık gösteren isimler ile bol bol hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmediler.

Yalçın Menteş de oradaydı!

Bu arada dizi setinde rastladıkları yılların usta tiyatro ve televizyon sanatçısı Yalçın Menteş’in de yakın ilgisine mazhar olan öğrenciler, kendisiyle tanıştıkları bu anı da bir fotoğraf karesiyle ölümsüzleştirme olanağı buldular!

Zeki Alasya, çocuklara müjde verdi!

Çocukların kendileriyle tanışmak üzere film setine geldiklerini öğrenen usta oyuncu Zeki Alasya, yanlarına gelerek, onlar ile tek tek sohbet etti. Özel Gülenç Eğitim Merkezi Müdürü Derya Şahin’e çocukların engel durumları ile ilgili olarak sorular da yönelten sevilen oyuncu, çocuklara Kanal D ekranlarında başlayacak olan “Okul” isimli yeni bir dizinin de müjdesini verdi.

Sohbet sırasında çocuklar, Nuri Baba’ya film arasına girerek, eğlencelerini bölen reklamları şikâyet ettiler!

Erler Film, ikramda bulundu!

Çocuklar, öğlen paydosuna denk gelen ziyaretlerinde, kendilerini yemekhanelerine davet ederek, yemeklerini paylaşan Erler Film çalışanı ağabey ve ablalarının gösterdikleri yakınlıktan pek memnun kaldılar!

Her fırsatta gençlere polislik mesleğini tanıtma ve sevdirmeye çalışan TDP memuru Levent Yeşilyurt da bu arada boş durmadı ve yemek sonrasında çocuklara çeşitli kartlar göstererek, bunlar arasından polis kimliğini bulmalarını istedi. Daha önce öğrenmiş oldukları bu önemli bilgiyi unutmadıklarını gösteren çocuklar, sınavdan tam not almayı başardılar!

Çok mutluyum!

Tabii, bu arada ilginç diyaloglar da yaşandı! Film setinde sahnesi biten oyuncuların aralarında dolaştığını gören Osman, heyecanla “ a bak, Ali Kemal!” deyince, arkadaşları kendisini hemen uyardı: “ Parmakla gösterme, ayıp!”

Kendileriyle tokalaşma ve sohbet etme nezaketi gösteren ve ara sıra onları güldürmek için mimik hareketleri yapan Ali Kemal ağabeylerini (Ateş Fatih Uçan) görmekten çok mutlu olan çocuklar arasında şu diyaloğa şahit olduk: “Çok mutluyum!”, “ ben de öyle!”, “aynen öyle!”

Çocukların film seti ziyareti, bolca çekilen fotoğrafların ardından son buldu.

Bican Günalan’ın inceliği!

Diziye yeni katılan ve “Hayri” karakterini canlandıran ünlü oyuncu Bican Günalan’ın gelmek üzere olan sahnesini beklerkenki meşguliyeti içerisinde tarafımıza sürekli olarak, “kusura bakmayın, çocuklarla yeterince ilgilenemiyorum” şeklindeki mahcubiyetini yansıtan sözlerini de belirtmeden geçemeyeceğiz!

Çocukların “Akasya Durağı” aşkı!

Özel Gülenç Eğitim Merkezi’ne yaptıkları ziyaret sırasında, “Sessiz Dünya’nın bu Özel Çocukları”nın televizyon dizisi Akasya Durağı’nı çok sevdiklerini öğrenen TDP görevlileri, hemen harekete geçmiş ve çocuklara bir sürpriz hazırlamak üzere dizi ekibiyle telefonda görüşerek, randevu ayarlamışlardı.

Emniyet Müdürlüğü özel konuklarını ağırladı!

Özel Gülenç Eğitim Merkezi’nde eğitim almakta olan engelli öğrencilere verdikleri sözü yerine getiren TDP memurları, onları okullarına uğurladıktan sonra ise hemen İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne doğru yol aldılar; zira burada kendilerini beklemekte olan başka “özel” çocuklar vardı!

Özel Başlangıç Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri Merve ve Murat, Emniyet Teşkilatı binasını keşfetmek üzere ziyaretlerine gelmişlerdi!

Müdürlükte gezilmedik yer bırakmadılar!

Öncelikli olarak merkezin levazım odasını gezen Merve ve Murat, burada görevli polis ağabey ve ablalarıyla tanışıktan sonra, soluğu toplu ekip otosunun yanında aldılar!

Ekip otosunun içine oturarak, Levent ağabeylerinden farklı şiddette çalan sirenlerin farklı aciliyet durumlarına işaret ettiği bilgisini alan öğrenciler, hoparlör ile anons yapmaktan da geri durmadılar! Murat, hoparlörde şunları söyledi: “Polisi seviyorum!”

Her polisin giremeyeceği odaya dahi girdiler!

İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün özel misafirleri, her polisin giriş izninin bulunmadığı Emniyet Komuta Kontrol Merkezi odasına dahi girerek, buradaki yetkililerden bilgi aldılar.

İrfan Müdür’e tebrik kartı gönderdiler!

Keşif gezileri sırasında İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün sekretaryasını da ziyaret eden öğrenciler, burada Ramazan Bayramı için gönderilecek olan tebrik kartlarının içerisinden “ Sessiz Dünyanın Özel Çocukları Projesi”ni başlatan İlçe Emniyet eski Müdürü İrfan Mazlum Bekaroğulları adına yazılmış bulunan etiketi de yeni adresine gönderilmek üzere ilgili zarfın üzerine yapıştırdılar ve bu şekilde kendisinin Bayramını da tebrik etmiş oldular!

Tülay Çik’e misafir oldular

Daha sonra İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Tülay Çik’in makamına geçen çocuklar, burada kendilerini beklemekte olan İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Ahmet Tosun’la da karşılaştılar ve her iki müdür yardımcısı ile bir müddet sohbet ettiler. Oruçlu olduklarını söyleyerek, ev sahiplerinin ikram önerilerini geri çeviren Merve ve Murat, Çik ve Tosun tarafından kendilerine takdim edilen hediyeleri aldıktan sonra ise kendilerine veda ettiler.

Merve ve Murat, bina çıkışında TDP’nin görev motosikletlerine binerek poz da verdiler!

Parmak izinin nasıl alındığını görmek istediler

Pasaport Dairesi’ne de ziyarette bulunan gençler, parmak izinin nasıl alındığını merak ettiklerini söyleyince, TDP görevlileri, kendilerine izahatlarda bulundular. Merve ve Murat’a parmak izinin nasıl alındığını uygulamalı olarak gösteren büyükleri, herhangi bir kayıt almadan, çocukların parmaklarının bilgisayarda nasıl çıktığını görmelerini sağladılar.

Keşif gezisini çok yaralı buldular!

Gittikleri her departmanda polis büyükleri ile hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmeyen Merve ve Murat, sorumuz üzerine ise “bu gezinin kendileri için çok yararlı olduğunu” ifade ettiler.

Haber: Arzu Başlantı

YORUMLAR...