Reklam
Reklam
Beykoz Belediyesi'nden CHP eylemine cevap

Beykoz Belediyesi'nden CHP eylemine cevap

CHP Beykoz İlçe örgütü tarafından “Beykoz Belediyesi’nde Yolsuzluklar” adı altında yapılan basın açıklamasına, Belediye’den cevap geldi

CHP Beykoz İlçe örgütü bu sabah Beykoz Belediyesi önünde, Belediye kurum faturalarının ödenmeyişi ile ilgili olarak, bir Belediye görevlisinin zimmet iddiasıyla açığa alınması ile ortaya çıkan gelişmeler üzerine örgüt üyeleri ve CHP İstanbul Milletvekili Müslim Sarı’nın da hazır bulunduğu bir basın açıklaması yaptı..

Beykoz Belediyesi Basın Danışmanlığı, bu gelişmeler üzerine Abdurrahman Fidancı imzası ile bir karşı basın açıklamasında bulundu.

Beykoz Belediyesi Basın Danışmanlığı tarafından gönderilen basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

Sayın Basın Mensubu,

CHP Beykoz İlçe Başkanlığı’nın bugün Beykoz Belediyesi önünde yaptığı basın açıklaması ile ilgili bilgilendirme gereği duyulmuştur. Şöyle ki;

Beykoz Belediyesi Mali İşler Müdürlüğü’nde 20 yıldır mutemet olarak görev yapan Ferhat Hamza’nın doğalgaz, su, telefon faturaları ile  ilgili ödemelerde zimmetine para geçirdiği konusu şöyle gelişmiştir.

TTNET tarafından Mali işler Müdürlüğü’ne gönderilen faksta, ödenmeyen faturalar olduğu belirtilmiştir. Mali İşler Müdürü Ömer Çelik, hemen izinde olan Ferhat Hamza’yı çağırarak olayı sormuş, ilgili dekontları göstermesini istemiştir. Ferhat Hamza makbuzları gösteremeyince tutanak tutulmuş ve durumu Belediye Başkanımız Yücel  Çelikbilek’e bildirmiştir. Belediye Başkanımız Yücel Çelikbilek hemen ilgili kişi hakkında Teftiş Kurulu Müdürlüğüne ve İnsan Kaynakları Müdürlüğüne, talimat vererek, gerekli araştırma, soruşturma yapılmasını istemiş, savcılığa da suç duyurusunda bulunulmuştur.  Ayrıca  Ferhat Hamza açığa alınmıştır.

Mali işler Müdürlüğü, İGDAŞ, Türk Telekom ve diğer kurumlara gerekli yazışmaları yapmıştır. Ödenmeyen faturaların tespit çalışması devam etmektedir. Bugüne kadar kurumlardan  faturaların ödenmemesine dair uyarı yapılmamış, ilk gelen uyarı faksıyla birlikte ivedi olarak gerekli işlemler yapılmıştır.

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, her türlü usulsüzlüklere asla müsamaha göstermemiştir ve gerekli işlemleri bizzat kendisi başlatmıştır.

CHP Beykoz İlçe Başkanlığının kamuoyunu ve basın mensuplarını yanlış yönlendirme gayretleri karşısında bu açıklamanın yapılma gereği duyulmuştur.

Saygılarımızla

Abdurrahman Fidancı

Beykoz Belediyesi Basın Danışmanı

YORUMLAR...