Reklam
Reklam
Önce eski eşini vurdu ardından intihara kalkıştı

Önce eski eşini vurdu ardından intihara kalkıştı

Beykoz’da, bir hafta evli kaldıktan sonra boşandığı eski eşini sokak ortasında silahla yaralayan Turgut Kaplan, aynı silahla intihar etmek istedi.

Beykoz’da, bir hafta evli kaldıktan sonra boşandığı eski eşi Zeynep Türkmen’i sokak ortasında silahla yaralayan Turgut Kaplan, aynı silahla şakağına ateş ederek intihar etmek istedi. Omzundan yaralanan Zeynep Türkmen hastanede tedavi altına alınırken, Turgut Kaplan yoğun bakım servisinde ölüm kalım savaşı veriyor.

İddialara göre, yaklaşık 2 yıl önce Turgut Kaplan ile evlenen Zeynep Türkmen, şiddetli geçimsizlik nedeniyle, bir hafta sonra evi terk ederek boşanma davası açtı. Geçtiğimiz Nisan ayında sonuçlanan boşanma davasının ardından Turgut Kaplan, tekrar birlikte olmak istediği eski eşini rahatsız etmeye başladı. Zeynep Türkmen, eski eşinin kendisini rahatsız ettiği ve tehditler savurduğu gerekçesiyle savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Göksu Mahallesi Öykü Sokak üzerinde bulunan bir inşaat firmasında muhasebe işlerine bakan Zeynep Türkmen, bu sabah saat 08.45 sıralarında işyerine giderken, eski eşi tarafından önü kesildi. Tekrar birlikte olma isteğini yineleyen Kaplan, teklifini kabul etmeyen eski eşiyle yolda tartışmaya başladı. Tartışma sırasında Kaplan yanında getirdiği silah ile kadına ateş etti. Silahı görür görmez geri çekilen Türkmen, sol omzundan vuruldu. Eski eşinin kanlar içinde yere yığıldığını gören Turgut Kaplan, bu kez aynı silahı şakağına dayayarak ateş etti. 

Silah seslerini duyarak olay yerine gelen vatandaşlar yerdeki yaralıları görerek polise ve sağlık ekiplerine haber verdi. Yaralılar ambulanslarla Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırdı. Zeynep Türkmen, burada tedavi altına alınırken, ağır yaralanan Kaplan yoğun bakım servisine kaldırıldı. Turgut Kaplan’ın hayati tehlikesinin devam ettiği bildirildi.

YORUMLAR...