Reklam
Reklam
Paşabahçe Spor Kulübü, yaza 'elveda' dedi!

Paşabahçe Spor Kulübü, yaza 'elveda' dedi!

Beykoz Paşabahçe Spor Kulübü Yaz Spor Okulu’nda futbol eğitimi alan 187 çocuk, sertifikalarını aldı!

Paşabahçe Spor Kulübü’nün Yaz Spor Okulu’nda Haziran ayından bu yana futbol eğitimi almakta olan 187 çocuk, sertifikasını aldı! BİSK Başkanı Asım Özdemir, Paşabahçe Spor Kulübü Başkanı Halidun Soytürk, Kulüp yöneticileri, eğitmen ve öğrenci ailelerinin katılımı ile Paşabahçe Spor Kulübü Stadı’nda gerçekleşen sertifika töreninde, geleceğin futbolcularının oldukça heyecanlı oldukları görüldü!

Halidun Soytürk: Sahamıza talep çok ancak buranın da bir kapasitesi var

Kulüp Başkanı Halidun Soytürk, sertifika töreninde yaptığı açıklamada, “ çamurda futbol oynamak ile çim zeminde oynamak aynı şey değil!” sözleri ile sahası olan bir spor kulübü olmalarından duyduğu memnuniyeti dile getirirken,  “gençlerin artan talebi karşısında yetersiz kaldıklarını” da belirtti. Soytürk, sahalarının bir kaldırma kapasitesi olduğunu ifade ederek, Beykoz’un spor konusunda ciddi sıkıntıları bulunduğuna işaret etti.

Beykoz ilçesine ait tek nizami çim saha burası!

Paşabahçe Spor Kulübü Başkanı, şunları söyledi: “ Beykoz ilçesine ait tek saha burası. Tabii, bunu ‘nizami çim saha’ anlamında söylüyorum; zira, diğerleri toprak saha. Bu durum, özellikle kış mevsiminde çocuklar için büyük bir handikap.”

Paşabahçe Stadı’nın tribünleri çok eski

Konuşmasının devamında, stad tribünlerinin çok eski olduğunu ifade eden Soytürk, “ bu tribün çok eski olması dolayısıyla dayanıksız. Burada bir kaza yaşanmaması için onarılması yönünde çalışmalarımız var” dedi.

Kapalı spor salonu tamamlandı

Kulüp Başkanı, uzun süredir atıl durumda bulunan kapalı spor salonlarının da elden geçirildiğini ve yenilendiğini belirterek, bu yeri tekrar aktif hale getirdiklerini de ifade etti.

Kapalı spor salonunda badminton, basketbol, voleybol ve atletizm çalışmalarına başlayacaklarını kaydeden Halidun Soytürk, futbol da dahil edildiğinde, kulüplerinin gençlere ve spor yapmak isteyen Beykozlular’a altı branşta hizmet sunacağını kaydetti.

Asım Özdemir: Bu kulüpten uluslar arası nitelikte futbolcular yetişiyor

Sertifika töreninde konuşan BİSK Başkanı Asım Özdemir ise, Paşabahçe Spor Kulübü’nün uluslar arası standartlara uygun nitelikte futbolcular yetiştirdiğini ifade ederek, burada eğitim alan gençlerin ileride profesyonel liglerde forma giymelerini umduklarını belirtti. Özdemir, konuşmasında ayrıca futbolcu gençleri sporun yanında derslerinde de başarılı görmek istediklerine vurgu yaptı.

Kış dönemi kayıtları başlayacak

Kulüp yöneticilerinden aldığımız bilgiye göre, Paşabahçe Spor Kulübü’nün çeşitli branşlarda kış dönemi kayıtları başladı.

Haber: Arzu Başlantı

YORUMLAR...