Reklam
Reklam
Beykozlu hacı adayları kutsal topraklara hazır

Beykozlu hacı adayları kutsal topraklara hazır

Beykoz’dan hacca gidecek hicaz yolcuları  için düzenlenen  seminer programlarının sonuncusu  Kavacık  Mahallesi  Yıldırım Beyazıt Camii’nde yapıldı.

2012 yılı Hac Mevsiminde ilçemizden hacca gidecek hicaz yolcuları  için düzenlenen  seminer programlarının sonuncusu  Kavacık  Mahallesi  Yıldırım Beyazıt Camii’nde yapıldı. Seminer sonrası  Hacı adayları için “Özel  Program”  icra edildi.

Programa Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş, Belediye Başkanı  Yücel Çelikbilek katıldı. Yuşa İlahi Grubu’nu söylediği hac ilahileri gönülleri coştururken imam-hatip Hakan Ertekin’in “çöllerdeyim “ ilahisi hacı adaylarını gözyaşlarına boğdu. İmam-hatip Muhammet Polat’ın okuduğu hac konulu ayetler büyük bir huşu ile dinlendi.

Programda İlçe Müftüsü Hüseyin Demirtaş , haccın mana ve ehemmiyetini dile getiren bir konuşma  yaptı. Müftü Demirtaş konuşmasında şunları söyledi: “1 milyonu aşkın hac ibadeti taliplisi içerisinde 74.000 kişilik kontenjan içerisine girerek , kutsal topraklara gitme heyecanı ve mutluluğu yaşayan değerli hacı adaylarımız için düzenlenen  seminer programı bu gün sona erdi. Hacı adaylarımızın coşku ve heyecanına biz de katılıyoruz. Yüce Rabbim, salimen ve ganimen gidip gelebilmeyi nasip eylesin inşallah. İlçemizden bu yıl 3500  talipli vatandaşımız arasından 350’i aşkın kardeşimiz bu sene hacı olma onurunu yaşayacak inşaallah. Hacı adayı kardeşlerimizin seminer programlarını bitirdik.Haccın fıkhi boyutu,haccın  hikmetleri ve hac organizasyonu ile ilgili hangi bilgilere ihtiyaç var ise o  kadar bilgiler  verildi. İnşaallah , her zaman olduğu gibi biz hacılarımızı hiçbir zaman yalnız bırakmadık ve bırakmayacağız. Hacdan sonra da dinimizi daha derinlemesine öğrenmek  ve yaşamak için programlar tertip edeceğiz. Bugünkü programa coşku katan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Müftü Demirtaş Kâbe’nin tarihi  hakkında bilgi ve hac ibadetinin her Müslüman’ın kişisel hayatında çok önemli sonuçlar doğurduğuna vurgu yaparak, haccın insanları  olgunlaştırması gerektiğini belirtti.

Müftü Demirtaş programın sonunda uğurlama duası yaptı. Kılınan öğle namazından sonra  hacı adayları ile musafahalaşıldı. Namaz sonrası  Beykoz Belediyesi tarafından tüm hacı adayları ve vatandaşlara 500 kişilik pilav ve tatlı ikramı yapıldı.

YORUMLAR...