Reklam
Reklam
Temiz çevre için pazar filesi kullanalım!

Temiz çevre için pazar filesi kullanalım!

Beykoz Belediyesi, doğada dönüşümü binlerce yıl alan naylon poşetlerin çevreye verdiği zararları önlemeye yönelik bir uygulama başlattı.  

Beykoz Belediyesi, doğada dönüşümü binlerce yıl alan naylon poşetlerin çevreye verdiği zararları önlemeye yönelik bir uygulama başlattı.  İlçe sakinlerini alışverişlerinde pazar filesi kullanmaya teşvik için 1000 adet pazar filesi hazırlandı.

Alışverişlerde yaygın olarak kullanılan ve doğaya kontrolsüz olarak bırakılan naylon poşetlerin kullanımını azaltmak, geleceğe daha temiz bir çevre bırakmak amacıyla harekete geçen Beykoz Belediyesi file kullanımını teşvik ediyor.  

Naylon poşetlere alternatif olarak hazırlanan pazar fileleri, semt pazarları, marketler, anında hizmet üretim çalışmaları kapsamında ilçe sakinlerine dağıtılarak vatandaşlardan çevre konusunda duyarlı olmaları ve alışverişlerde poşet yerine file tercih etmeleri istenecek.

Belediye olarak çevre ve doğanın korunmasının öncelikli konuları arasında yer aldığını belirten Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, doğada çözünmesi uzun yıllar alan ekonomiye ve sağlığa zarar veren naylon poşetlerin kullanımı yerine alışveriş filesi kullanımını teşvik ettiklerini, alışveriş alışkanlıklarının değişmesi durumunda çevre ve doğa adına ciddi kazanımlar elde edileceğini belirtti.

Çelikbilek pazar filelerinden ilke etapta 1000 adet dağıtılacağını, önümüzdeki günlerde sayının artacağını söyledi. 

YORUMLAR...