Reklam
Reklam
Beykoz'da okul kantinlerine güvenli denetim

Beykoz'da okul kantinlerine güvenli denetim

Okulların açılmasıyla birlikte öğrencilerin güvenle alışveriş yapabilmeleri amacıyla Beykoz Belediyesi ve İlçe Tarım Müdürlüğü kantin denetimleri başlattı.

Okulların açılmasıyla birlikte Beykoz Belediyesi’nin ilçe genelinde sağlıklı kantinlerde ve hijyenik ortamlarda öğrencilerin güvenle alışveriş yapabilmeleri amacıyla İlçe Tarım Müdürlüğü ile birlikte yürüttüğü kantin denetimleri başladı.

Beykoz Belediyesi ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Beykoz İlçe Müdürlüğü ekipleri, çalışanların hijyeninden kullanılan malzemelere, tavan boyasından kullanılan ekmeğe kadar birçok konuda okul kantinlerini denetledi.

İlçe Tarım Müdürlüğü’ne bağlı gıda mühendisleri ve belediye zabıta ekiplerinin birlikte yaptığı denetimlerde sağlığı önemli ölçüde tehdit edecek bir olayla karşılaşılmadı. Çeşitli eksikleri olan kantinlerin uyarıldığı denetimlerde, kantincilerin duyarlı davrandığı ve temizliğe dikkat ettiği gözlenirken, eksiklik tespit edilen işyerlerine 1 haftalık süreler tanınarak çeşitli uyarılar yapıldı.

Okul kantinlerinin denetimi Beykoz Belediyesi zabıta ekipleri ve Tarım Bakanlığı gıda mühendisleri tarafından düzenli periyotlarda sürdürülecek.

YORUMLAR...