Reklam
Reklam
CHP, örgüt toplantısında 'birlik' mesajı verdi

CHP, örgüt toplantısında 'birlik' mesajı verdi

CHP Beykoz İlçe örgütü, mutad olarak gerçekleştirdiği Örgüt Toplantısı’nda yerel seçimler öncesinde birlik ve beraberlik mesajı verdi.

CHP Beykoz İlçe örgütü, mutad olarak gerçekleştirdiği Örgüt Toplantısı’nda yerel seçimler öncesinde birlik ve beraberlik mesajı verdi. Toplantı, Kavacık’ta bulunan İlçe binasında yapıldı.

İlçe yönetimi, Beykoz Belediye Meclisi ve İl Genel Meclisi üyeleri, delegeler ve parti üyelerinin yoğun ilgisi altında, Birinci Bölge Milletvekili Mahmut Tanal’ın da iştirak ettiği örgüt toplantısının basına açık olarak gerçekleştirilen ilk bölümünde, İlçe Başkanı Hızır Yılmaz’ın yaptığı açılış konuşmasında ağırlıklı olarak birlik ve beraberliğe vurgu yaptığı görüldü. Yılmaz, 2013 yerel seçimlerinde Beykoz Belediye Başkanlığı için yarışmayı planlayan ilk ismin Aydın Düzgün olduğunu açıklarken,  “ Ben aday olurum, olmam. Olsam da, olmasam da her adaya eşit davranmak, benim demokratlık görevim”” sözleri ile “ Örgüt içi dayanışmanın” sinyallerini verdi.

Yeni yönetim döneminde 209 üye kaydı yapıldı

Sunumu, “ Bilişimden sorumlu” Yönetim Kurulu üyesi Cansu Kabaoğlu tarafından gerçekleşen toplantı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

Ardından, İlçe Sekreteri Mustafa Kemal Özçelik, slayt sunumu eşliğinde İlçe yönetiminin Faaliyet Raporu’nu okudu.

“ Dönem içinde partilerine 209 üye kaydı yapılırken, 14 üyenin ise çeşitli gerekçeler ile istifa ettiği” bilgisini aktaran Özçelik’in ardından ise İlçe Başkanı Hızır Yılmaz söz aldı.

Hızır Yılmaz: Hesap vermek bizim için şereftir!

Hızır Yılmaz, yönetimlerin yönetim yetkisini aldıkları “ Değerlerin” huzuruna çıktıkları ve onlara hesap vererek, yapılanı paylaştıkları örgüt toplantılarının ileriye daha güven ile bakabilmek için önemli olduklarına vurgu yaptığı konuşmasında, şunları söyledi: “ Eğer yöneticiler gücü kimden aldıklarını biliyorlar ise; göreve talip oldukları zaman ne yapmaları gerektiğini biliyorlar ise, asla hesap vermekten kaçınmazlar. Ben ve arkadaşlarım CHP Beykoz İlçe yönetimine aday olurken, kimlere karşı sorumlu olduğumuzu çok iyi biliyorduk. Onun için, hesap vermek bizim için şereftir. CHP’nin asıl sahiplerine hesap vermekten imtina edenler, o koltuklara asla talip olmamalı.”

Herkes soru soracak!

Konuşmasında, üyeler tarafından yapılacak olan konuşmaların diğer üyeler tarafından kesilmemesi üzerinde önemle duran Hızır Yılmaz, parti üyelerinin hesap sormaları ve eleştiride bulunmalarındaki amacın, “ Parti ve parti yönetimlerinin başarıları” olduğuna işaret ederek, “ Bu düşünceyi kabul edenler, yapılan eleştirinin dozu ne olursa olsun, bilir ki, bizim hepimizi bağlayan partimizin tüzüğü, yönetmelikleri ve genelgeleridir. O nedenle üyelere soru sordurtmama, hiç kimsenin hakkı değildir ve olamaz” dedi.

Egemen Bağış isimli Bakan, İslam kültürünü bilmiyor!

Yılmaz, konuşmasına şu sözler ile devam etti: “  Benimle ilgili olarak çok söylenen bir cümle şu: ‘ Hızır Yılmaz agresiftir’. Şimdi, size soruları ben soracağım; vereceğiniz karara da başımı eğeceğim. Hızır Yılmaz nerede agresiflik yaptı? Birincisinde, sevgili Bölge Milletvekilim Mahmut Tanal ile beraber Belediye Başkanı tarafından davet edildiğimiz protokol bayramlaşmasına gittik. Ancak Amerikan kültürü almış, Türk kültürünü, İslam kültürünü bilmeyen Egemen Bağış isimli Bakan, kürsüde; ‘ PKK ile Tunceli’nin 3-4 kilometre ötesinde piknik yapan milletvekili’ dedi. Kürsüden indiğinde yanına gittim. Kendisine dedim ki, ‘ Sayın Bakan, PKK ile Tunceli’nin 3-4 kilometre ötesinde piknik yapan da şerefsizdir; PKK ile Oslo’da pazarlık yapan da şerefsizdir.’”

Yutmam, yutmayacağım!

Bu sözleri partililer tarafından alkışlanan Yılmaz, konuşmasının devamında, söz konusu davranışını eleştiren bazı partililere de şöyle seslendi: “ CHP İlçe Başkanı orada ne yapacaktı; susacak mıydı? Yutmam, yutmayacağım.”

Yılmaz, uzun süre gündem oluşturan Kastamonu gezisine de şu sözler ile değindi: “ Belediye Meclisi üyelerimiz ile daha önceden alınmış olan Kastamonu ziyaretine gitmeme kararı vereceğiz; bu da nezaket dışında görülecek!”

Sayın Çelikbilek, nezaketi senden öğrenecek değiliz!

Ramazan bayramlaşmasında yaşanan bu olay sonrasında Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in kendisin arayarak, yaşananlardan dolayı üzüntüsünü dile getirmemiş olmasını da eleştiren İlçe Başkanı Hızır Yılmaz; “ Sayın Çelikbilek, nezaketi senden öğrenecek değiliz! Biz nezaketi AK Parti’den öğrenecek değiliz” dedi.

Sizinkisi Muaviye Müslümanlığı!

Yılmaz, konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi: “ Siz, bayramlarda nezaketi unutmuşsunuz. Siz, Müslümanları birbirine kırdıran Muaviye Müslümanlığı yapıyorsunuz. Sizinkisinin adına Muaviye Müslümanlığı denir. Bayramlaşmalarda ayıplar örtülür; kavgalılar barışır; davet edilen misafire küçümseme içine girilmez! Girdin ve CHP İlçe Başkanı’ndan cevabını da aldın; bundan sonra gene alacaksın!”

Partililere seslendi: Gelin, partinin içinde çalışın; dışarıda değil!

Bütün parti üyelerini kardeşi olarak gördüğünü söyleyen Hızır Yılmaz, “ Üyeler arasında ayırım yapmak benim sosyal demokratlık anlayışım ile yan yana gelmez” dedi ve T.B.M.M’nin açılmasıyla birlikte, yerel seçimlerin 2013 Ekim ayına alınacağını belirtti.

“ Parti’nin gerçek sahipleri huzurunda, herkesi partiye çalışmaya davet eden” İlçe Başkanı, “ Kim aday olacaksa, gelsin partiye çalışsın. Ucuz politika dönemi bitti” açıklamasında bulundu. “ Dışarıda ucuz siyaset yapıldığını” ifade eden Yılmaz, “ Geleceksin, siyaseti parti içerisinde yapacaksın; elini taşın altına koyacaksın. Bir İlçe Başkanı olarak bundan en fazla ben keyif alırım. Niye? Çünkü 25 mahalle ve 20 köyü bölüşürüz; her bir adayımız gider, burası ile ilgilenir; Beykoz’da ulaşmadık delik bırakmayız” dedi.

Çalışan adayı kendi elimle Ankara’ya göndereceğim!

Belediye Başkanı adaylarının, yapılacak olan önseçimde tüm çalışmalarının karşılığını alacaklarını da kaydeden Hızır Yılmaz, “ Olası ön seçim olmadı ve     ‘ Merkez yoklaması’ dediler. O takdirde ben de İlçe Başkanı olarak namus sözü veriyorum; o kişinin çalışmasını içeren dosyasını hazırlayacağım; dosyasını eline vereceğim ve ‘ Buyur kardeşim, güle güle Ankara’ya gidebilirsin; bak, bunlar da senin partime kazandırdıkların’ diyeceğim” açıklamasını yaptı.

Siz hiç utanmaz mısınız?

Yılmaz, bunun aksi davranışları da eleştirdi: “ Ben atandım, geldim; CHP’nin Belediye Başkanı adayıyım” diyeceksin! Siz hiç utanmaz mısınız?

Aydın Düzgün’ün Başkan adaylığı düşüncesini açıkladı

Konuşmasında Aydın Düzgün’ün kendisine Başkan adaylığını açıkladığını ifade eden Yılmaz, “ Bunu gurur ile açıklıyorum!” dedi.  Hızır Yılmaz, “ Ben aday olurum, olmam. Olsam da, olmasam da her adaya eşit davranmak, benim demokratlık görevim” açıklamasında bulundu.

Hiç kimse ile yarışmaktan korkmam!

“ Ben aday olduğum zaman hiç kimse ile yarışmaktan korkmam!” diyen Yılmaz, konuşmasına şu sözler ile devam etti: “ Korkan da aday olmasın! Bizim korkmayacak hedeflerimiz var. Coplar gelecek, biber gazları yiyeceğiz; Silivriler göreceğiz; bunları göze alamayanlar CHP’de ne milletvekili olabilir, ne de Belediye Başkanı.

Para ile siyaset yaptığı eleştirisine yanıt!

Parası ile siyaset yaptığı eleştirilerine de cevap veren Yılmaz, “ Allah’a çok şükür, paylaşma duygusunu bana verdi; yoksul ve yetim büyüdüğümü hiç inkâr etmedim” dedi.

İkinci bölümde partililerin sorularına yanıt verildi

Yılmaz’ın açılış konuşmasının ardından ise, basına kapalı olarak gerçekleştirilen soru- cevap bölümüne geçildi.

Haber: Arzu Başlantı

YORUMLAR...