Reklam
Reklam
AK Parti Danışma Meclisi'nde CHP'ye salvolar!

AK Parti Danışma Meclisi'nde CHP'ye salvolar!

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı, mutad olarak gerçekleştirdiği Danışma Meclisi toplantısında yer yer CHP’yi eleştirdi.

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı, mutad olarak gerçekleştirmekte olduğu Danışma Meclisi için toplandı. Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, burada yaptığı konuşmada, zaman zaman CHP’yi eleştirdi. Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi Muhammed Talha Dinleyici Konferans Salonu’nu dolduran partililer, toplantı öncesinde İlçe Yönetim Kurulu üyesi Şeref Sarıkaya’nın yönlendirmesiyle fonda çalınan şarkılara tempo tutmak konusunda birbirleri ile yarıştılar!

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer ve Yönetim Kurulu üyeleri, İl Yönetim Kurulu üyeleri Bilal Topçu ve Celal Erdoğan, İl Kadın Kolları Sorumlusu Sevil Aygün, Belediye Başkan Yardımcıları av. Yüksel Baki, Nevin Çalışkan, Metin Torun, Suphi Uçak, bazı Belediye Meclisi üyeleri ve mahalle teşkilatları ile partililerin yoğun bir katılım gösterdikleri Danışma Meclisi toplantısı, İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başladı.

Divan Heyeti oluşturuldu

Ardından ise İlçe Başkan Yardımcısı ve Halkla İlişkiler Birim Sorumlusu Tuncer Dede başkanlığında; Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Aynur Turna ve Gençlik Kolları İlçe Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Çatal’dan oluşan Divan Heyeti ihdas edildi.

Adem Sefer: AK Parti, Türkiye’ye tekrar itibar kazandırmak için kuruldu

Danışma Meclisi’nin açılış konuşmasını AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer yaptı. Sözlerinin başında, 2001 yılında kurulan AK Parti’nin en büyük kuruluş amaçlarından birinin,    “ Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik durum” olduğuna işaret eden Sefer, “ Ancak her şeyden önemlisi, itibarını kaybetmiş bir Türkiye’ye tekrar itibarını kazandırmaktı” dedi. 

Teşkilatımız her geçen gün büyüyor

Partilerinin her geçen gün güçlendiğini kaydeden İlçe Başkanı, “ Bir iktidar partisi bir veya iki dönem sonra normalde oy kaybına başlar ama bizde gelinen noktada, her geçen gün teşkilatımız büyüyor; bize olan destek büyüyor. Demek ki, bizler ve bizim başımızda idareci olarak bulunan büyüklerimizin Türkiye açısından yapmış oldukları her şeyde, her geçen gün halkımızın desteğinin çoğalması; iyi yolda olduğumuzu gösteriyor. Bu, mutluluk verici olduğu kadar, sorumluluğu ve vebali olan işler” açıklamasında bulundu.

Birbirimizle kenetlenmeyi çok daha iyi sağlamamız lâzım

Tüm partililerin bu sorumluluk altında ellerinden gelen her şeyi yapmaları gerektiğini kaydeden Adem Sefer, konuşmasının devamında şunları söyledi: “ Gelinen noktada, hem Türkiye’nin iç durumu, hem de bölgesel açıdan baktığımızda, birlik ve beraberliğe gerçekten çok daha fazla ihtiyaç duyduğumuz bir dönem. Bu noktada, bizlerin Beykoz teşkilatı olarak birliğimizi ve birbirimiz ile kenetlenmeyi çok daha iyi sağlamamız lâzım.”

Belediyemizin çalışmalarını sahada anlatamıyoruz

Beykoz Belediyesi’nde çok güzel hizmetler yapıldığını belirten Sefer, “ Ne hikmetse, bu çalışmaları teşkilat olarak sahada anlatamadıklarını” ifade etti. Sefer, bu sözlerini şu şekilde örnekledi: “ Bir caddeyi boydan boya asfaltlıyorsunuz ama caddenin bir kenarındaki küçük, çıkmaz ufak bir sokağın belli problemlerinden dolayı o asfaltlama erteleniyor. Ancak o alana girdiğiniz zaman sanki kıyametler kopuyor! O koskoca cadde, yapılan o hizmetler görülmüyor; belli sebeplerden dolayı ötelenen veya atlanan şey, bizim önümüze devasa bir şey gibi çıkıyor! Ve ne hikmetse, bizim teşkilatlarımız da bunlara itibar gösteriyor; bizi en çok üzen bu. Yani biz Belediyemizin yapmış olduğu hizmetlere bu noktada sahip çıkmıyoruz.”

Belediyemize güvenin demiştim!

2009 yerel seçimlerinden sonra Danışma meclisleri oluşturma çalışmaları sırasında partililere “ Belediyemize ve bizlere güvenin!” sözünü özellikle ifade etmiş olduğu hatırlatmasında bulunan Adem Sefer, konuşmasının devamında Beykoz’da mülkiyet sorununa değindi.

Hiçbir ilçe belediyesinin talep etmediğini, Beykoz Belediyesi talep etti

Sözlerinin devamında, “ 2B sürecinde fiyatların çok yüksek olduğu noktasında” Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in “ Defaten Ankara’ya gittiğini” ifade eden Sefer, Çelikbilek’in, “ Hiç tavrı olmamasına rağmen, son dönemdeki sert tavırlarının nedeni” ile ilgili olarak ise şunları söyledi: “ Sayın Başkanımız hep halkın içinde olan, halkın tepkisini, halkın sıkıntılarını gören biri olduğu için, bu noktada onları dile getirmek adına daha rijit olmaya çalıştı. Gelinen nokta şu: 2B sürecinde Yasa’nın içerisinde özel proje alanları noktasında öncelikle TOKİ’nin; o olmazsa Büyük Şehir’in, Büyükşehir olmazsa ilçe belediyelerin taleplerinin değerlendirileceği yer alıyordu. İstanbul’da hiçbir belediyenin talep etmediği şekilde, Başkanım özel proje alanlarına Beykoz’daki dokuz tane mahallemiz ilgili talepte bulundu.”

TOKİ’deki birkaç işgüzar arkadaş…

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı, Beykoz’da Soğuksu, Yenimahalle, İncirköy ve Gümüşsuyu’nun içinde bulunduğu 4 mahallenin 2B satışları konusunda yetkinin TOKİ’ye devredilmesi ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı: “ TOKİ’de üstteki yetkili arkadaşlar değil ama alttaki birkaç işgüzar arkadaş, belki yukarıdakilerin de bilgisi olmadan böyle bir talepte bulunmuş ve dört mahallenin TOKİ’ye, beş mahallenin de bize devri yapılmıştır ama büyük mücadeleler ve çatışmalar neticesinde TOKİ ile ve Şehircilik ve Çevre Bakanımız ile görüşüldü. Beykoz’da bu dönüşümü ancak Belediye’nin yapabileceğini anlatmak suretiyle, bu dört mahalle ile ilgili olarak TOKİ kendisini geri çekti ve Bakanlık buraları da bize verdi.”

Kışla verildi; karşılığında İ.B.B’den arsalar alındı

Özel proje alanları ile ilgili yaptığı çalışmalar için Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e teşekkür eden Adem Sefer; konuşmasının devamında, Beykoz Kışla binası konusuna da değindi. Önceki uygulamada, Kışla’nın arsasının Beykoz Belediyesi’ne, kullanımının ise Büyükşehir Belediyesi’ne ait olduğunu hatırlatan İlçe Başkanı,  “ Bu Kışla alanının arsasının tamamının Büyükşehir’e verildiğini ve karşılığında da Beykoz’un değişik bölgelerinde bulunan bazı Büyükşehir arazilerinin vatandaşlara devrinin yapılacağını” belirtti.

Mülkiyet konusunda yapılabileceklerin en iyisi yapıldı

2009 yerel seçimlerinden sonra Beykoz’da mülkiyet konusunda, “ Yapılabileceklerin en iyisini yapmaya çalıştıklarını” kaydeden Sefer, “ Ancak bölgenin SİT alanı olması dolayısıyla her şey düşündüğümüz gibi olmuyor. Sağolsun, Belediye Başkanımız ve ekibi mülkiyet konusunda elinden gelenin fazlasını yaptı” dedi.

Sanki peşkeş çekildi!

Şahin Köktürk Spor Kompleksi’nin polemik konusu yapıldığına işaret eden İlçe Başkanı, şu açıklamada bulundu: “ Bu kompleks, şu anda çatısı akan, her yeri dökülen bir konumda. Belediye Başkanımız Büyükşehir ile görüşerek, bu konuda özel gayret sarf ederek, bunun Büyükşehir’e devrini yaptırmaya çalışıyor; birileri ise kalkıp bunu polemik konusu yapıyor. Sanki burası Beykoz’dan alındı; birilerine peşkeş çekildi. Büyükşehir Belediyesi’nin görevi de hizmet etmek. Burası şu an Beykoz Belediyesi’nde kalsa, havuzu kapatma şansımız yok. Mevcut tribünler şu an dökülüyor. Derme çatma hizmet etmek yerine, ‘ Beykoz halkı en iyisine lâyıktır’ dedik ve bunu şu anki şartlarda en iyi Büyükşehir yapacağı için ona yönlendirdik.”

Birileri sadece laf üretiyor; başka bir şey yapmıyor!

Adem Sefer, Recep Şahin Köktürk’ün polemik konusu yapılmasını şu sözler ile eleştirdi: “ Beykoz’da biz iş yapıyoruz; birileri laf üretiyor, başka bir şey yapmıyor. Yalnız burada değil, Türkiye genelinde de birlileri sade laf olsun diye konuşuyor ama icraatı yine AK Parti yapıyor.”

Yücel Çelikbilek: 2B’ler ile ilgili yaptığım çalışmayı anlatsam destan olur!

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer’in ardından söz alan Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise konuşmasının başında, Beykoz’da 3,5 yıldır görev yaptığını belirterek, T.B.M.M. toplandığında, yerel seçimlerin muhtemelen “ 2014 yerine, beş ay öne alınacağını” ifade etti. Bunun kendileri için bir kayıp olmayacağını belirten Çelikbilek, “ Biraz daha çok çalışacağız; zaten çalışıyoruz!” dedi.

İntikalleri tamamlayan nadir ilçelerden biri Beykoz

Konuşmasında Beykoz’un mülkiyet ile ilgili çalışmaları hakkında açıklamalarda bulunan Çelikbilek, birçok ilçe belediyesinin Büyükşehir’den devraldıkları arazilerin kendilerine intikallerini henüz gerçekleştiremediklerini hatırlatarak, “Ama biz bu intikalleri aşağı yukarı tamamladık” dedi.

Kışla’da at oynatmaya kalksanız at duvara çarpar!

705 bin metrekare arsayı Büyükşehir’den devraldıklarını ve bu arsalar içerisinde en önemlisinin de Beykoz Belediyesi binasının üzerinde bulunduğu arsa olduğunu kaydeden Çelikbilek, “ Bütün bu 705 bin metrekarelik alanın karşılığında ise Kışla’yı verdik. Kışla, bizim önemli bir yerimiz bize göre ama 2 bin 900 metrekare kapalı alanı var buranın; başka bir şeyi yok. Hepsi bu kadar! İçinde at oynatmaya kalksanız; at, duvara çarpar! At yarışı yapılmaz” açıklamasında bulundu ve Büyükşehir’in burada zaten 30 yıllık bir kullanım hakkına sahip olduğunu hatırlattı.

Çelikbilek, şunları söyledi: “Burası 30 yıl sonra bize devredildiğinde ne işimize yarardı? Hiçbir işimize yaramazdı. Peki bu bina buradan gidiyor mu? Asla! Bu bina yine burada, yine bu bölgeye hizmet edecek. Biz, ‘ Bu binanın tamamı sizin olsun; 30 yıl sonra bu binayı bana vereceğine, sen benim bölgemdeki arazilerin devrini bana yap da, ben bunları hemşerilerime satayım; daha kârlı çıkarız’ dedik. Paradan dolayı değil, buradaki hemşerilerimizin sıkıntılarını çözmek için.”

CHP’ye eleştiri

Belediye binasının üzerinde bulunduğu arsanın mülkiyetini Büyükşehir’den almak için yıllardan beri uğraş verdiklerini hatırlatan Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, 18 bin 370 metrekare parsellik bu arazi üzerinde Belediye binasının inşaatına başladıklarında, ruhsata sahip olmadıklarını ifade etti.

Çelikbilek, CHP’nin, binanın yapımı sırasındaki tavrını ise şu sözler ile eleştirdi: “ Sağ olsunlar, CHP’li Meclis üyeleri hemen şikâyet ettiler! Yaptıkları en mahir işlerin başında bu gelir; bildikleri tek şey şikâyettir! Bunlar onu öğrenmişler maşallah, bütün reflekslerini, bütün kabiliyetlerini o konuda kullanıyorlar. Hayır konusunda değil ama şikâyet noktasında çok mahirler! Allah razı olsun! Allah eksikliklerini göstermesin! İnşaat yürüyor; Meclis üyeleri geliyorlar, Meclis üyesi içeriden fotoğrafını çekiyor. Kendisi yapmasa bir başkasına veriyor fotoğrafı: Bunu al, sen şikâyet et, diyorlar. Bu anlayıştaki insanlar ile burada siyaset yapıyoruz. Sanki AK Parti bu Belediye binasını yaparsa, yanında alıp götürecek!”

Onlar insanlıktan nasibini almamış!

Beykoz arazilerinin peşkeş çekildiğini ifade eden kişileri, “ İnsanlıktan nasibini almamış olanlar” şeklinde nitelendiren Çelikbilek, “Beykoz’da yıkım yapığımızı iddia eden cahil cühelalar, böyle garip yaratıklar var. Yapacak bir şey yok, Allah öyle yaratmış!  Ama biraz insaf etmek lâzım. Yıllarca alamadığımız 100 trilyon değerindeki şu Belediye arsasını biz Büyükşehir’den 2 milyon TL’ye almışız!” dedi.

Bu kadrolar asla Beykoz halkına ihanet etmez!

Beykoz’un bütün problemlerini çözmenin mümkün olmadığını, ilçenin problemlerini asgariye indirmeye çalıştıklarını ifade eden Belediye Başkanı, “ Hiçbiriniz evinizdeki bütün problemleri çözemezsiniz. Ama Beykoz halkı şunu düşünmeli: Bu kadrolar asla Beykoz halkına ihanet etmez!” açıklamasında bulundu.

Rant çarpsın sizi!

Beykoz Belediyesi’nin bütçe olanaklarının sınırlı olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, bazı kişilerin bunu anlayamadıklarını ve kafalarını rant ile bozmuş olduklarını ifade ederek, “ Rant çarpsın sizi!” dedi.

Teke’den süt çıkararak Beykoz’u yönetiyoruz

Çelikbilek, konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi: “ Vatandaş bize emlak vergisini ödüyor. Toplam ödediği bu vergi 18 milyon’dur. Bu neye yetiyor biliyor musunuz? Topladığımız çöpün parası dahi değil.  Biz tekeden süt çıkartarak Beykoz’u yönetiyoruz ama hayatında hiçbir iş yapmamış insanlar bunu bilemezler. Hele bu CHP’li kadroların bunu hiç bilme şansı yoktur. 10 yıl o zihniyet ile Beykoz idare edildi burada. Dikilen eserlerin altında bir tane imzaları var mı? Rüzgarlıbahçe’de yaptıkları; bizim başlattığımız ama onların yıktıkları, kendilerinin yaptıkları işe yaramayan bir sağlık ocağının dışında bir başka yer bulamazsınız. Ondan sonrakilerin tamamında bizim imzamız var. Bu adamların ne demeye hakları var? Bunların diktikleri bir ağaç yok.”

Cahillikleri diz boyu!

Belediye Başkanı, konuşmasında Recep Şahin Köktürk Spor Kompleksi ile ilgili olarak yaşanan tartışmalara da değindi: “ Cahillikleri diz boyu. Şimdi adam niyet etmiş ya, sana bir şey söylemeye. Bu tesis buradan gitmiyor ki! Peki nedir kıyamet? ‘ Efendim, geçmiş dönemde de burasını Büyükşehir’e sen devretmiştin.’ Yok ki böyle bir şey! İnsan bu kadar bilgi cahili olur mu? Beykoz Belediyesi buranın hiçbir zaman sahibi olmadı ki, devrini yapmış olsun!”

Burunbahçe tesisleri eleştirisi

Burunbahçe ile ilgili de konuşurlar: ‘Başkan, 1999’da giderken her yeri devretti!’ diye! Ben yurt dışındaki birilerine devretmedim ki! Büyükşehir’in malını Büyükşehir’e verdim. Seçimde Başkanlık’tan düşünce biz, onlar malları talep ettiler; biz de iade ettik. Bu kadar basit! Bu arkadaşların bu konuları bilmedikleri gibi, cahili olmaları da halk adına üzüntü verici.”

İntihar etmeyi niyeti olan adam yapar bunu!

Yücel Çelilbilek, 2B çalışmaları ile ilgili olarak yaptığı açıklamada ise;  “ Yaptıklarımızı anlatmaya kalksak, destan olur ama kendi hükümetim ile yaptığım çalışmaları söylemem, edep dışı olur. Bu Belediye Başkanı hiç kimsenin yapmadığı bir şeyi yaptı. Kalktım, Belediye’nin internet sitesine bu bölgenin gelir durumunu gösteren rakamlar koydum. Bölgenin alım gücünü anlatan rakamlar koydum. Bunu hiçbir Belediye Başkanı yapmaz; ancak intihar etmeye niyeti varsa, bir dahaki dönemde aday olmayacaksa, o adam ancak yapar bunu! Aman benim öyle bir niyetim yok! Halkına karşı duyarsız olan bir insan bunu yapar mı? Bunlar bunu yapabilirler mi? Bırakın yapmayı, rüyalarında bile göremezler” dedi.

AK Partili biri TOKİ’ye karşı olamaz!

Belediye Başkanı, TOKİ konusunda ise şunları söyledi: “ AK Partili birinin TOKİ’ye karşı olduğunu düşünemiyorum. Düşünmesi için akılsız olması lâzım! TOKİ bizim yüz akımızdır. Siyasi gücümüzün artmasında TOKİ büyük bir etkendir. Muhalefetin karşı olmasını anlarım. TOKİ kadar taş düşsün kafalarına!”

AK Parti, 2B’de Beykoz’da asla ziyana girmeyecek

“ Akıllar kıt, bilgi eksik, cehalet yüksek derecede” sözleri ile de muhalefetin 2B’ler ile ilgili olarak üretilen özel proje alanları konusunu anlamadığını ifade eden Çelikbilek, “ 2B ile ilgili çok güzel sonuçlar alacağız; buna inancım tam. 2B konusunda biz dünden daha güçlüyüz. AK Parti’nin bu konuda sıkıntısı olacağı asla üyelerimizin aklına gelmesin. 2B’de AK Parti asla ziyana girmeyecek; AK Parti, 2B’de Beykoz’dan güçlenerek çıkacak; buna emin olun!” dedi.

Beykoz Stadı’nı alırsam…

Konuşmasında; “ Beykoz Stadı’nı alırsam, Belediye Stadı olarak yapacağım ama Beykoz Spor Kulübü’ne tahsis edeceğim ve Beykoz Spor Kulübü’nün oradaki alt yapısını çok farklı olarak, sporcuların yemeğinden her şeyine kadar yapacağım” açıklamasını yapan Çelikbilek, muhalefetin kendilerine spor ile ilgili olarak, “ Spora karşı oldukları” şeklinde yaptığı  eleştiriye de cevap verdi: “ Bir bilgi yarışması yapalım. Gelsinler, spor ile ilgili olarak hangi konu varsa konuşalım! Biz, spor ile ilgili hiçbir kötü iş yapmadık” dedi.

Sizin sporu bizden daha çok sevdiğinizi gösteren hangi işiniz oldu?

Belediye Başkanı, “ Şahin Köktürk’ü daha anlamlı hale getirmek için yaptığımız çalışmaları anlamayan geri zekâlılar, ters bir uğraş veriyorlar! Biz burayı kaybetmiyoruz ki!” yorumunu yaparak; “ Sizin sporu bizden daha çok sevdiğinizi gösteren hangi işiniz olmuş da, bizi spora karşı olmakla itham edebiliyorsunuz?” diye sordu.

Sol, 10 yıllık iktidarında Beykoz’a bir tane ağaç dikti mi?

1999 yılında temelini attığı Celal Aras Anadolu Lisesi’ne 10 sene boyunca kimsenin çivi çakmadığını hatırlatan Belediye Başkanı, “ Solun burada on yıl iktidar olduğu dönemde diktiği bir tane ağacı gösterebilir misiniz? Bunların kökü bereketsiz! Yaptığınız bir tane şeyi söyleyin de, bizim yaptıklarımızı beğenmeme hakkınız olsun!” açıklamasında bulundu.

Yıkım yapmadığım için aleyhime açılmış 40 dava var

Beykoz gibi yüzde 85 kaçak yapılaşması olan bir ilçede, aleyhinde “ Niye yıkmıyorsun?” diye açılmış 40’ın üzerinde dava bulunduğunu ifade eden Çelikbilek, “ Basın mensupları veya başkaları benim gibi bir adam için ‘ Binaları yıkıyor!’ diyorlar. Biz Ortaçeşme’de Meydan için 12 bina yıktık; bedelini de ödedik” dedi.

Başınızı eğdirecek hiçbir işimiz olmadı!

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, konuşmasının sonunda ise Danışma Meclisi’ne hitaben; “Sizin başınızı eğdirecek hiçbir işimiz olmadı” şeklinde seslendi.

AK Parti Danışma Meclisi’nin bundan sonraki bölümü, basına kapalı olarak gerçekleşti.

 Haber: Arzu Başlantı

YORUMLAR...