Reklam
Reklam
Üniversite adayları geleceğinize ayar verin!

Üniversite adayları geleceğinize ayar verin!

Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ve GençBank desteğiyle Beykoz genelinde üniversite adaylarını ilgilendiren bir proje başlatılıyor.

Geleceğini Ayarlama Enstitüsü Projesi, sınava girecek öğrencilere hedeflerini belirleme konusunda yardımcı olmayı amaçlıyor. “Hedef Belirleme” rehberliğinin yanında sınava yönelik; Konsantrasyon, Motivasyon, Öğrenme Stilleri, Çoklu Zeka, Zihin Haritaları, Hafıza Teknikleri, Öncelik Belirleme, Ders Çalışma, Test Çözme Teknikleri, İletişim, Pozitif Düşünce gibi alt başlıkları da içeren proje, gençlere geniş bir çerçeve sunuyor. Sadece “Hangi bölümü seçsem?” sorusuna değil, “Nasıl daha verimli çalışırım? Zamanımı doğru ayarlayabilir miyim?” gibi sorulara da cevap arayan Geleceğini Ayarlama Enstitüsü, iki aşamalı bir programdan oluşuyor: Sınıf İçi Eğitimler ve Birebir Koçluk.

“Sınıf İçi Eğitimler”, öğrencilerin sınava hazırlanma sürecinde ihtiyaç duyabilecekleri konulara yönelik uygulamalı, sınıf içinde yapılan eğitimleri kapsıyor. Drama yöntemi kullanılarak eğitimlerdeki veriminin arttırılması hedefleniyor. “Birebir Koçluk” aşamasında ise öğrenciler geleceklerini ve hedeflerini konuşacakları koçluk seanslarına girecekler.

Kimler projeye katılabilir?

Lise 3. ve 4. Sınıfa giden öğrencilere yahut liseden mezun olup sınava hazırlanan adaylara yönelik bir projedir.

Nerede? Ne zaman?

Pembe Ev Gençlik Merkezi ( http://www.pembeev.org/ )

Adres: Kavacık Mah. Otağtepe Cad. Taman Sok. No:19 / Beykoz - İstanbul

Tel : (216) 465 39 13

E-mail: geleceginiayarla@gmail.com

Etkinlik Sayfası: https://www.facebook.com/GeleceginiAyarla

Son başvuru tarihi: 30 Eylül 2012

Proje başlangıç tarihi: 7 Ekim 2012

Başvuru Formu için TIKLAYINIZ

YORUMLAR...