Reklam
Beykoz sahnesi Ekim'de perdelerini açıyor!

Beykoz sahnesi Ekim'de perdelerini açıyor!

İstanbul Devlet Tiyatroları Beykoz sahnesi, 2012-2013 tiyatro sezonuna Herkesin Bildiği Sırlar” oyunu ile başlıyor.

İstanbul Devlet Tiyatroları Beykoz Ahmet Mithat Efendi sahnesi, 2012-2013 tiyatro sezonuna 5 Ekim’de sergilenecekHerkesin Bildiği Sırlar” oyunu ile perdelerini açıyor.

Ahmet Mithat Efendi sahnesi Ekim ayında tek oyunla izleyici ile buluşacak. 5-6-7-12-13-14 Ekim tarihlerinde sahnelenecek olan Herkesin Bildiği Sırlar” oyununun konusu; Kadın – Erkek – Aşk – Evlilik ve … Evlilik kurumu tartışması gibi gözüken ama aslında herkesin kendini tartıştığı, yaşadığı toplumu yargıladığı ve cevapsız soruların içinde boğulduğu bir dünya. Adı üstünde Herkesin Bildiği Sırlar.

Sezonun diğer yeni oyunları

Yakın zamanda kaybettiğimiz değerli yazar Güngör Dilmen’in eseri “Aşkımız Aksaray’ın En Büyük Yangını” Faik Ertener’in rejisiyle, Andrew Bovell’ın yazıp Hakan Çimenser’in yönettiği “Yağmur Durduğunda”, İDT’sunun önemli isimlerinden Civan Canova’nın yazıp yönettiği “Düğün Şarkısı”, Matei Visnieç’in yazıp, Müge Gürman’ın yönettiği “Çehov Makinesi”, Rodrigo Garcia’nın yazıp, Nesrin Kazankaya’nın yönettiği “Agamennon: Süpermarketten Döndüm ve Oğlumu Bir Temiz Dövdüm”, Frederich Dürrenmatt’ın yazıp, Şakir Gürzumar’ın yönettiği “Yaşlı Hanımın Ziyareti”, Martin McDonaugh’ın yazıp Murat Karasu’nun yönettiği “Inishmorelu Yüzbaşı”, Ettore Scola’nın yazıp, Şakir Gürzumar’ın yönettiği “Çok Özel Bir Gün” ve William Shakespeare’in ünlü eseri “Atinalı Timon” Ayşe Emel Mesçi’nin sahnelemesiyle bu sezon başlıyor.

Burçak Çöllü’nün yazıp, Mustafa Avkıran’ın yönettiği “Ay Ecesi”, Yavuz Özkan’ın yazıp, Hidayet Erdinç’in yönettiği “Herkesin Bildiği Sırlar”, Mario Buffini’nin yazıp, Mehmet Birkiye’nin yönettiği “Sessizlik”, Marius von Mayenburg’un yazıp, Metin Belgin’in yönettiği “Çirkin”, Arthur Miller’ın yazıp, Can Gürzap’ın yönettiği ”Satıcının Ölümü”, Neil Simon’un romantik komedisi “Parkta Çıplak Ayak” Hidayet Erdinç rejisiyle, Henrik Ibsen’in yazdığı yönetmeni henüz netleşmeyen “Hortlaklar

Cem Günen’in yazdığı, yönetmeni henüz açıklanmayan “Sinan Süleymaniye’de
Yeni iki çocuk oyunu

Pat Hutchkins’in yazdığı, yönetmeni henüz açıklanmayan “Tomas Mid’in Öyküsü” ilk okula yeni başlayacak çocukları hedef alarak okumanın gerekliliğini son derece tatlı bir üslupla işleyen bir oyun.

Samet Behrengi’nin çocuk klasiği “Küçük Kara Balık” adlı eserinin Günay Ertekin tarafından uyarlaması olan oyun, birey olmanın, merakın ve özgür karar vermenin önemini büyük küçük herkese anlatıyor.

Geçtiğimiz sezondan devam eden oyunlar

Geçtiğimiz sezonların rekora giden, kapalı gişe, bol ödüllü oyunu “Profesyonel” devam ediyor. Geçen sezon devam eden ya da başlayan öne çıkmış oyunlar;“Sezuan’ın İyi İnsanı”, “Birdy”, “Kırmızı”, “Benerci Kendini Niçin Öldürdü?”,Vahşet Tanrısı”, “Sidikli Kasabası Müzikali”, “Kendi Kendine Konuşmaktır Aşk”, “Yanık”, “Antigone”, “Anita’nın Aşkı ya da Antigone New York’ta” kaçıranlar için yine sahneleniyor.

Pek çok seyircinin izleme fırsatı bulamadığı geçen sezonun son ve bol ödüllü oyunu “Michelangelo” ile “Ölüleri Gömün”, “İmparatorluk Kuranlar”, “Ne Güzel Şey Hatırlamak Seni”, “Aşkın Sıradanlığı”, “Açıl Kafam Açıl”, “At”, “Ne Dersin Azizim?”, gençlik oyunu “Zalım Mahmut - Bir Kurtlu Kıssa “, çocuk oyunları; “Sihirli Hediyeler” ve “Çocuktan Al Haberi” de yeni sezonda İDT sahnelerinde olacak. Ve İDT’sunun bir türlü vazgeçemediği oyunu “Kontrabas” bu sezonda da devam ediyor.

YORUMLAR...