Reklam
Reklam
Çelikbilek: 'Her zaman halkımızla birlikteyiz'

Çelikbilek: 'Her zaman halkımızla birlikteyiz'

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, her Perşembe düzenlenen ‘Halk Günü’nde vatandaşlarla bir araya gelerek, sorunlarını dinliyor.

Beykoz Belediye Başkanı yücel Çelikbilek, sosyal belediyecilik anlayışıyla her Perşembe düzenlenen ‘Halk Günü’nde vatandaşlarla bir araya gelerek, sorunlarını dinliyor ve tek tek taleplerini dinleyerek çözmeye çalışıyor.

Her hafta düzenli olarak yapılan görüşmelerde, bugüne kadar başkanlık makamına gelerek, Başkan Çelikbilek’le randevusuz görüşen vatandaşlar uygulamadan oldukça memnun.

Katılımcı yerel yönetim ve sosyal belediyecilik anlayışıyla düzenlenen ‘Halk Günü’nde vatandaşlar güleryüzlü personel tarafından karşılanıyor, kendilerine kurabiye ve çay ikramı ediliyor.Halk Günü’ne katılan vatandaşlar, belediye ile ilgili talep, şikayet ve önerilerini direk Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e  anlatma imkanı buluyor.

Başkan Çelikbilek: “Her zaman halkımızla birlikteyiz”

Halk Günü dolayısıyla bugüne kadar binlerce vatandaşla randevusuz görüştüğünü belirten Başkan Çelikbilek, “Bir vatandaşımızın sorununu çözmeye çalışmanın huzurunu duyuyorum. Onların derdi benim derdimdir. Bir yandan taleplerini iletirken bir yandan ise ilçeyle ilgili düşüncelerini, projelerini de dinleme imkanı buluyorum. Yönetime geldiğimiz ilk günden beri her fırsatta ve platformda vatandaşlarımızla birlikte olmaya çalıştık. Bazen halk meclislerinde, bazen kahvaltılı sabah toplantılarında, pikniklerde, düğünlerde, cenazelerde, vatandaşlarımızın iyi-kötü günlerinde bir arada olmaya gayret ediyoruz. Taleplerin birçoğu iş istiyor. Tabi belediyemizin kendi bünyesinde istihdam imkanı oldukça az. Bunun için işkur birimini kurduk. 3 yılda 2 bini aşkın vatandaşımızı, firmalara, fabrikalara yönlendirerek iş sahibi yaptık.  Bazen yasa ve imkansızlıktan dolayı çözüm bulamıyoruz ama neden yapamadığımızı da tüm içtenlikle anlatıyoruz. Yine birçok vatandaşımız twitter adresinden ulaşarak sorununu iletiyor. Onlara da elimden geldiği kadar yanıt vermeye çalışıyorum."

YORUMLAR...