Reklam
Reklam
CHP; Çubuklu Derneği ile İlçe Emniyet'teydi

CHP; Çubuklu Derneği ile İlçe Emniyet'teydi

CHP, “Beykoz’da gezilmedik yer bırakmamak” sloganı ile başladığı ziyaretlerine Çubuklu Derneği’ ve İlçe Emniyet Müdürlüğ ile devam etti.

CHP, “ Beykoz’da gezilmedik yer bırakmamak” sloganı ile başladığı ziyaretlerinden birini Çubuklu Derneği’ne gerçekleştirdi. CHP’liler, bunun birkaç gün öncesinde de İlçe Emniyet Müdürü Erkan Demirci’nin makamına bir nezaket ziyaretinde bulundu.

Çubuklu Derneği ziyareti

Meclis üyeleri de hazır bulundu

CHP İlçe Başkanı Hızır Yılmaz, bazı Yönetim Kurulu üyeleri ve partililerden oluşan bir heyet ile birlikte kongreden yeni çıkan Çubuklu Derneği’ne bir ziyaret gerçekleştirdi. Heyete; Belediye Meclis üyeleri Halit Kılıç ve Hüseyin Karababa da eşlik etti.

Çubuklu’nun sorunları hakkında bilgi aldılar

Hızır Yılmaz; burada kendisi ve ekibine derneklerinin kuruluş amacı ve faaliyetleri hakkında bilgi veren ev sahibi Dernek Başkanı Erdem Çelik’e; “ Talep ve sorunlarının ne olduğu” sorusunu yöneltti. Bunun üzerine Erdem Çelik ve dernek üyeleri, CHP heyetine sorun ve taleplerini aktardılar.

AK Parti ve Belediye’den sorunlarımıza henüz bir sonuç alamadık

Konuşması sırasında; “ Bir STK oldukları için her siyasi partiye eşit koşullarda yaklaştıklarına” vurgu yapan Dernek Başkanı Erdem Çelik; “ Sorunlarımızı her siyasi partiye söylüyoruz.  Bu sorunları AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı’na da, Beykoz Belediyesi’ne de ilettik ancak henüz bir sonuç almış değiliz” dedi.  

Çubuklu Derneği CHP’li mi oldu?

CHP ilçe Başkanı Hızır Yılmaz, Erdem Çelik’e bazı yerel basında “ Çubuklu Derneği’nin CHP’li olduğu şeklinde yorumlarda bulunulduğu” hatırlatmasında bulunarak; “ Eğer öyle değil ise bunu düzeltin. Haksızlığa uğramayın diye bu konuyu açmak istiyorum. Genel Kurulunuz için bize yaptığınız daveti, diğer partiler de yaptınız mı?” diye sordu.

Belediye Başkan Yardımcısı Yüksel Baki katılamadı

Bunun üzerine Dernek Başkanı Çelik, Hızır Yılmaz’a cevaben; Talia Kongre Merkezi’nde 30 Eylül 2012 tarihinde yapılan kongrelerine diğer siyasi partileri de davet ettiklerini, hatta Belediye Başkan Yardımcısı av. Yüksel Baki’ye Divan Heyeti Başkanlığı önerisinde bulunduklarını ancak Genel Kurul tarihlerinin AK Parti’nin Ankara’da yapılan Genel Kurulu ile çakışması dolayısıyla, Baki’nin bu davete icabet etmediğini hatırlattı.

Meral Akşener’i de, Fatma Şahin’i de davet etmiştik

Dernek Başkanı; “ Biz, terazi gibi davranıyoruz; herkese eşit mesafede duruyoruz. Bizim sorunlarımıza duyarlı olan, gelir. Bunda gocunacak bir şey olmadığını sanıyorum” dedi.

Erdem Çelik, bundan önce gerçekleştirmiş oldukları ve CHP’li Milletvekili Şafak Pavey’in katıldığı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliğine de atıfta bulunarak, aynı etkinliğe MHP’li Milletvekili Meral Akşener’i ve AK Parti İlçe örgütü aracılığı ile de AK Partili Bakan Fatma Şahin’i davet ettiklerinin; ancak davetlerine icabet edilmemiş olduğunun altını çizdi.  

Hızır Yılmaz: Haksızlığa kurban gitmeyin!

CHP İlçe Başkanı Yılmaz, bunun üzerine şunları söyledi: “ Siz bir haksızlığa kurban gitmeyin! Sivil toplum örgütleri bize iyi bakarsa, biz parti olarak bundan keyif alırız ancak biz keyif alacağız diye STK’ların toplumda ‘ CHP’nin arka bahçesi’ gibi görünmesinden ben bir dernekçi olarak keyif duymam. STK’lar, hem iktidar, hem de muhalefet partisine sıkıntılarını eşit olarak yapsınlar.”

Bu eleştirileri yapanlar kendileri düşünsün!

(Kongrenizde) CHP’liler ağırlıklıydı. Bunu biraz da dışarıdan eleştirenlerin kendileri düşünsün. CHP’liler artık her alanda var. Bütün derneklerin kongrelerine gidiyorlar. Dernekler de CHP’li görünmeye başladı ise, onlar rahatsız olsunlar.”

Ben BBP adayını da gezdirdim!

Bir basın mensubunun; “ Kamuoyunda CHP’li bir partilinin Dernek Başkanı Erdem Çelik tarafından ‘ Belediye Başkan adayı’ olarak dolaştırıldığı söylentilerinin böyle bir imaj uyanmasında etkili olup olmadığını” sorması üzerine ise Dernek Başkanı Çelik; “ Kim bana derse, ben herkesi gezdirir, tanıştırırım. Ben seçimlerde BBP adayını burada gezdirdim. Diğer partilileri de gezdirdim; herkese eşit mesafede yaklaştım” yanıtını verdi.

Keyif ile izliyorum!

Hızır Yılmaz ise bahsi geçen bu konunun CHP’nin bir “ İç meselesi” olduğunu belirterek, şu açıklamayı yaptı: “ Doğru tavır; parti içinden dışarıya doğru bir çalışma yapılmasıdır. Ancak bazı arkadaşlarım başka yöntemler de belirlerler ise parti suçu işlemedikleri sürece kendileri bilirler. İlçe Başkanı olarak benim bir görevim de, onlara yardımcı olmak; CHP’de siyaset nasıl yapılır öğretmek. Ama başka arkadaşlarım başka tercihlere girerler ise, onlara da saygı duyarım. Ayrıca Erdem Bey’in ‘Partimizin adayıdır” diyerek gezdirme haddi olamaz; benim de yoktur. Ancak partinin ‘ Aday adayı’ olarak düşünen bir arkadaşı gezdirebilir.  Biri birini destekleyecek; ben bunları çok keyifle izliyorum. Birlerinin partiye gelmesine vesile olacak; bu benim için İlçe Başkanı olarak büyük bir kazanç.”

Yarışmayı çok seven bir adamım!

Ben aday da olsam, yarışmayı çok seven bir adamım. CHP’de yarışların olabildiğince yapılmasını, kapıların kapatılmamasını savunan biriyim. Vatandaşlarımız CHP’ye geldiği zaman ‘Ben burada kendime yer bulabilir miyim?’ diye bir endişesi olmasın; yeter ki onlar söylemlerine, enerjilerine güvensinler. Bu anlamda, kim kimi gezdirmiş beni hiç rahatsız etmiyor. Tek şartla: Gelsinler, partinin politikasını öğrensinler. Bunu öğrenecek yer İlçe’dir. Aksi takdirde, partinin politikasına ters düşer; yanlış söylem ve vaadlerde bulunur; yarın zora düşer. Bir partilimin zora düşmesini de ben istemem.

Beykoz’da gezilmedik yer kalmayacak

Beykoz Güncel Haber olarak İlçe Başkanı Hızır Yılmaz’a; Çubuklu Derneği’ne gerçekleştirmiş oldukları bu ziyaret sürecinin nasıl geliştiği sorusunu yönelttik. Yılmaz, şunları söyledi: “ Biz CHP İlçe Başkanlığı olarak 6 aylık bir çalışma programı hazırladık. Bu program çerçevesinde Beykoz’da STK, okul müdüriyeti, cami, yani aklınıza hangi birim geliyorsa, gezilmedik ve sorunları dinlenmedik, fikirleri paylaşılmadık hiç bir yer kalmayacak. 8 Ekim’de başlattığımız bu program doğrultusunda her yeri gezmiş olacağız.”

İlçe Emniyet Müdürlüğü ziyareti

CHP, 10 Ekim tarihinde ise İlçe Emniyet Müdürü Erkan Demirci’yi makamında ziyaret etti.

Makam ziyaretine; İlçe Başkanı Hızır Yılmaz, CHP’li Belediye Meclis üyeleri Kemal Yıldız, Hayrullah Usta, Nusret Yılmaz, Hüseyin Karababa ve Hüseyin Okumuş ile Ayşe Çalık, Selami Özçelik, Yusuf Sarıkaya, Nuriye Gürbüz ve İbrahim Gedik katıldılar.

Yılmaz, Emniyet Müdürü’nü tavrı dolayısıyla tebrik etti

CHP İlçe Başkanı Hızır Yılmaz, burada yaptığı konuşmada; 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk konulması sırasında yaşanan gerginlikte gösterdiği uzlaştırıcı tavır dolayısıyla İlçe Emniyet Müdürü Erkan Demirci’yi tebrik etti.

İlçe Emniyet Müdürü de bunun üzerine; “ Kanunun gereğini yapmanın görevleri olduğunu” belirterek; “ Ancak kanunlar insana dair her şeyi açıklamıyor” dedi.

Emniyet Müdürü Erkan Demirci; gençlere yönelik olası eğitim faaliyetleri konusunda kendisinden destek talebinde bulunan CHP Heyeti’nin yardımına her zaman hazır olduğunu da ifade etti.

İlçe Emniyet Müdürü, sohbet sırasında CHP heyetine yeni İlçe Emniyet Müdürlüğü binasının 2-3 ay içerisinde tamamlanacağı bilgisini de verdi.

Haber: Arzu Başlantı

YORUMLAR...