Reklam
Reklam
CHP bünyesine 150 yeni üye katıldı!

CHP bünyesine 150 yeni üye katıldı!

CHP Beykoz İlçe Örgütü’nün, 150 yeni üyesi için düzenlediği “Toplu üyelik” törenine,  Milletvekili Akif Hamzaçebi de katıldı

CHP Beykoz İlçe Örgütü’nün, bünyesine dahil ettiği 150 yeni üye için 21 Ekim2012 tarihinde Çubuklu Özdemir Tesisleri’nde düzenlediği etkinliğe, Milletvekili Akif Hamzaçebi de katıldı. CHP’li gençler, rozet takma merasiminin öncesinde, yeni üyelere kendi elleri ile pilav- ayran ikramında bulundular.

Hızır Yılmaz: CHP, halkın umudu olmaya başladı

İlçe örgütü Yönetim Kurulu üyeleri ile bazı Belediye Meclisi üyelerinin de katıldıkları “Toplu üyelik” etkinliği, İlçe Başkanı Hızır Yılmaz’ın konuşması ile başladı.

Hızır Yılmaz, burada yaptığı konuşmada, misafirlerini selamlayarak; “  Ne mutlu bize ki, CHP, halkın umudu olmaya başladı; önce yerelde, sonra genelde iktidara yürüyeceğiz” dedi.

Sosyal demokrasinin bayrağını önce Belediye’ye dikeceğiz

İlçe Başkanı Hızır Yılmaz, konuşmasının devamında şunları söyledi: “ Biz siyaseti halk için, halk ile beraber yapmak için yola çıktık. Bu sözlerimiz Beykoz’da yankı bulmaya başladı. Beykozlu’nun artık güvendiği bir el var. Beykozlu CHP’ye güveniyor; biz de Beykoz’a güveniyoruz; ilk yerel seçimde sosyal demokrasinin bayrağını önce Belediye’ye dikeceğiz.”

Ben bir sokak siyasetçisiyim!

Sözlerinin devamında; “ Kendisini bir sokak siyasetçisi” olarak tanımlayan Yılmaz, her zaman halkın yanında olduğunu ifade etti. Siyaset yaparken insanları ayırmadıklarını belirten İlçe Başkanı; “ Biz insanların yörelerine, yaşam tarzlarına bakmayız. Her kim ki,    Misak-ı Milli sınırları içerisinde ‘Ben bu ülkenin bireyiyim’ diyor ise, o da benim hemşerimdir, kardeşimdir” dedi.

AK Partili Başkanı lânetledi

Konuşmasının devamında, AK Parti Kırklareli İl Başkanı Hüsmen Ağa Terkin’in, kamuoyunda gündem yaratan; Hazreti Muhammed’in nüfus cüzdanı örneğini çıkartarak, arkasına parti amblemini basması şeklindeki olaylı davranışını hatırlatan Hızır Yılmaz; bu durumu “ Lânetlediğini” ifade etti.

İki tane Mustafa’mız var!

Yılmaz, bu bağlamda şunları söyledi: “ Ne mutlu bize ki, Mustafa Kemal diye biri çıkmış; onun verdiği mücadele sonunda özgürce Kurban bayramımızı kutlayacağız. Bu bize Mustafa Kemal’in değil, Allah’ın lütfu. Ne mutlu ki, bizim iki tane Mustafa’mız var. Biri, son dinin, sonsuz dinin peygamberi Hazreti Muhammed Mustafa; diğeri o sonsuz dini bu topraklarda özgürce yaşayalım diye çıkan bir adam, Mustafa Kemal!”

Bizim örümcek kafalılar…

Bu ifadelerinin bazı kişiler tarafından eleştirilerek; “ Hızır Yılmaz, Hazreti Muhammed ile Mustafa Kemal’i bir tutuyor” dendiğini hatırlatan İlçe Başkanı; “ Hâşâ! Bunu diyenler İslâm dinini de bilmez” dedi ve Mısırlı bir din bilgininin Mustafa Kemal’e övgüsünden bahsederek; “ Dünya, Mustafa Kemal’in değerini anladı ama bizim örümcek kafalılar hâlâ anlayamadı” dedi.

Benim eşim türbanlı

Konuşmasının devamında; “ Gittiğimiz bazı yerlerde bizi insanların giyimleri üzerinden vurmaya kalkıyorlar” açıklamasında bulunan Yılmaz; bu kişilere şu şekilde seslendi:  “ Arkadaş, sen ne diyorsun? Benim annem hacı; eşim de türbanlı! Ben eşime bugüne kadar sen niye türban takmaya başladın, diye sormadım. O, özgür bir birey. O, ne yapacağını bilir; niye taktığını da bilir. Yetişkin bir kadına ‘Sen bu türbanı niye takıyorsun?’ demek, benim ne haddime?”

AK Parti, yoksulları teşhir ediyor

İnsanların giyimleri, inançları ve yoksullukları üzerinden siyaset yapmadıklarını kaydeden Hızır Yılmaz, AK Parti’li belediyelerin Ramazan ayında yaptıkları yardımların şeklini eleştirerek, bunun yoksul insanları rencide ettiği yorumunda bulundu. Yılmaz; kamyon üzerinden, umuma açık ve liste hazırlanmış şekilde yapılan yardımlardan yararlanmak isteyen ancak listede adı bulunmadığı için geri gönderilen bir vatandaş örneği de verdi. İlçe Başkanı: “ İslamiyet’te böyle bir şey var mı? Yoksulluk teşhir edilemeyeceği gibi, yoksul geri de çevrilmez” dedi.

Akif Hamza Çebi: Başbakan, ülkenin sorunlarını çözmekten uzaklaşmıştır

İlçe Başkanı Yılmaz’ın konuşmasının ardından ise, CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi söz aldı. CHP’ye yeni katılan partililere seslenen Hamzaçebi; şunları söyledi:“ Sizler hakikaten bize çok büyük güç verdiniz. Bu gücü küçümsemeyin. Sizlerin buradaki varlığı, Türkiye’de CHP’ye olan ilginin örneği ama Beykoz’da bu çok daha anlamlı.”

Beykoz’u çok seviyorum

“ Ben Beykoz’u çok seviyorum. Birinci bölgede 14 ilçe var; İstanbul’da 39 ilçe var. Milletvekili olarak hepsi benim ilçelerim; bütün Türkiye benim sorumluluğumda ama Beykoz’a geldiğim zaman kendimi duygusal olarak Beykoz’a çok daha yakın hissediyorum.”

“Bölge’nin en başarılı Milletvekili”

Sözlerinin devamında Beykoz Güncel Haber’in “ 2011’in EN’leri” anketinde, gazete okuyucuları tarafından “ Bölgenin En Başarılı Milletvekili” seçildiği hatırlatmasında bulunan Hamzaçebi; “ Bu ödül, benim Beykoz’a olan sorumluluğumu arttırmıştır” dedi ve bu tercihlerinden dolayı Beykozlular’a teşekkür etti.

Doğal gaz bir yılda yüzde 50 zamlandı

Konuşmasını; “ Türkiye’de sorunlar büyük. AK Parti, 10. yıldır iktidarda” şeklinde sürdüren Milletvekili,  son bir yılda doğalgaz ve elektriğe ancak özellikle elektriğe yüzde 50’yi aşan oranda bir zam yapıldığını kaydederek; “ Sayın Başbakanımız bu zammı şöyle açıkladı: ‘ Bu zam olmaz ise, durum daha kötü olur!’ Yani, ‘ Bu zam iyidir’ demeye getirdi! Eğer bir ülkede bir yılda asgari ücret yüzde 12 oranında artıyor ise, bir yılda memur maaşları yüzde 8,2 oranında artıyor ise ve bu ülkede doğalgaz bir yılda yüzde 50’yi aşkın bir oranda zamlanıyor ise, o Başbakan artık ülkenin sorunlarını çözmekten uzaklaşmış demektir. Türkiye’de tablo budur.”

Sizin için geliyoruz

Yapılacak olan yerel seçimlere de değinen Akif Hamzaçebi; “ Gelin, Beykoz’da yeni bir sayfa açalım; Beykoz’un mâkus talihini yenelim; Beykoz’un sorunlarını çözelim” dedi ve ekledi: “ Beykoz’da kalmasın İstanbul’un sorunlarını çözelim. İstanbul’da sorun kalmasın; Türkiye’nin sorunlarını çözelim. Bunun için yola çıktık; biz bunu başaracağız. Bize inanın. Sorunları çözmek için, sizin için geliyoruz!” .

Ödülünü teslim aldı

CHP İstanbul Birinci Bölge Milletvekili Akif Hamzaçebi, daha sonra Beykoz Güncel Haber’in 11 Ekim 2012 tarihinde gerçekleşen ödül törenine iştirak edemediği için İlçe Başkanı Hızır Yılmaz tarafından teslim alınmış bulunan plaketini, gazete editörü Arzu Başlantı’nın elinden aldı.

Hamzaçebi, bu vesile ile yaptığı konuşmada şu açıklamayı yaptı: “ Bu ödüle tekrar teşekkür ediyorum; Beykozlular’a teşekkür ediyorum. Beykoz Güncel Haber’i böyle bir ödül verilmek üzere vatandaşın nabzını tuttuğu için tebrik ediyor ve Beykozlular’a sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Dediğim gibi, bu ödül ile birlikte büyük bir sorumluluğu omuzlarıma almış oluyorum.” 

Rozet takıldı

Yapılan konuşmaların ve ödül takdiminin ardından ise, CHP Milletvekili Akif Hamzaçebi, İlçe Başkanı Hızır Yılmaz, İlçe yöneticileri ve Belediye Meclisi üyeleri tarafından Çubuklu, Elmalıköyü ve Ortaçeşme’de oturan ve partiye katılan 150 vatandaşa rozetleri takıldı.

 Haber: Arzu Başlantı

YORUMLAR...