Reklam
Reklam
Kamuoyuna duyurulur! Dinimize küfreden müslüman olsa!

Kamuoyuna duyurulur! Dinimize küfreden müslüman olsa!

Gazetemiz Beykoz Güncel Haber, kamuoyu nezdinde popülaritesi arttıkça ve itibarı yükseldikçe,  anlaşılan bazı çevreleri rahatsız etmektedir ki, geçtiğimiz günlerde gazetemizin “ Objektif gazetecilik” anlayışına laf atılmış bulunmaktadır.  

Gazetesinin internetteki haber sütünlarına gazetemiz İmtiyaz sahibinin, Genel Yayın Yönetmeni’nin, gazetemiz hukuk danışmanının fotoğraflarını koymak suretiyle CHP Beykoz İlçe örgütünün haberlerini sansürsüz ve “yandaş” gözlüğü ile bakmadan veriyor olmamızdan rahatsız olan bir kesim, haber değeri yerlerde sürünen, dile getirilmek ile aslında kendi taraflı ancak “Yandaş dahi olmayı başaramayan” ve rüzgara göre yön değiştiren yayın anlayışını kamuoyu nezdinde teyit etmekten öte geçememiştir.

İnternet sitesinde, “ BU ADAMLAR NE YAPIYOR? başlıklı bir  “ Haber!” yayınlayan DOST Beykoz isimli gazete, söz konusu metinde, CHP Beykoz İlçe örgütü ile ilgili olarak yaptığımız haberleri sansürsüz vermemize atıfta bulunarak, ilgili haber başlıklarımızı tek tek belirtmiş ve gazetemizin AK Parti’ye ve Beykoz Belediyesi’ne zarar verdiği iddia etmiştir.  

Biz, ‘ Yapmaya çalışmıyor’; ‘Yapıyoruz!’

İlgili provakatif içerikli haberde kurumumuz; “Yayıncılık yapmaya çalışan” şeklinde tarif ediliyor. Belirtelim ki, biz,  habercilik yapıyoruz. Artı, yaptığımız işi “Yapmaya çalışmıyor”; “Yapıyoruz”… Beykoz kamuoyunun siyaset, spor ve sanat çevrelerinden aldığımız olumlu tebrikler de bunun açık göstergeleridir.

Kompleks ürünü haberler

Kimin gerçek habercilik yapıp kimin menfaat karşılığı gazetecilik yapmaya çalıştığını karşılaştırma yapan her okuyucu kolaylıkla takdir edebilir. Kurumumuza yönelik bu saldırıyı yapanlar, aslında bununla mensubu olduğunu belirttiği siyasi partiye herkesten fazla zarar vermektedir. Asıl acıklı ve tuhaf olan da budur.

Zira malum haber, bir taş ile birkaç kuş birden vurma çabasından ibaret, hem AK Parti’ye yaranma, hem de kendisinden daha kaliteli gazetecilik yapmakta olanları yıpratma çaba, telaş ve kompleksinin ürünüdür.

Okuyucularımız bizde neyi bulamaz?

Beykoz Güncel Haber’de okuyucularının bulamayacakları tek bir şey vardır: Kompleks ve hırs ürünü olan ve malum gazetenin adına “Haber” demekten öteye gidemediği türde saldırgan yazılar.

Rüzgara göre yön değiştiren haberler

Ancak… Beykoz kamuoyu, tarafımıza saldırılarda bulunmayı kendisine görev edinmiş olan söz konusu gazetede çok değil, bundan bir sene önce, AK Parti’nin Beykoz’daki temsilcileri ile ilgili yazılmış bulunan haber başlıklarını ve satır aralarını çok iyi hatırlayacaklardır. Aynı gazetenin şimdi, Beykoz Güncel Haber’i, sansürden geçirmeden yaptığı CHP haberleri dolayısıyla AK Parti’ye zarar vermek ile itham etmesi acıdır ve büyük bir çelişkidir. Neden mi?

Buyurun, nedenleri:

DİNİMİZE KÜFREDEN MÜSLÜMAN OLSA

Biz Meclis üyesi isek, Kader Gür de AK Parti kurucusu imiş ya!

Dost Beykoz imtiyaz sahibi Kader Gür, “AK Parti’yi A.Ş.’ye dönüştürenler” başlıklı yazısında “ 14 Ağustos 2001 yılında, kuruluşunda bizzat yer aldığım bu parti için o gün mücadele edenleri hatırlıyorum… Bugünün AK Parti İlçe Başkanı Adem Sefer’in evine gittiğim günü hatırlıyorum. Kendisini AK Parti’ye davet ettiğim zaman ne kadar heyecanlanmıştı. Bana siyasetin kendisine yabancı olduğu ve yapamayacağını belirtmesine rağmen, ısrarlarım ile girmiş olduğu siyaset ona Türk siyaset tarihinin en büyük partisinin İlçe Başkanlığı’nı getirdi” diyen

DOST Beykoz Gazetesi’nde Kader Gür imzalı yazılardan birkaç örnek:

“ Onların AK partililiği tamamen ticari çıkarlarından oluşuyor” (AK PARTİ’Yİ A.Ş’YE DÖNÜŞTÜRENLER. 16.04.2011)

 

“Kendini beğenmiş birkaç adam burada Tayyip Erdoğan’ı temsil ettiğini zannediyor. Kimisi görevli olduğu kurumun ihtiyaçlarını şahsi işyerinden temin ederek geçinmeye çalışıyor, kimisi toplu sünnet ve nikahlarda ev eşyası satıyor, kimisi doğalgaz hattı döşüyor, kimisi kaçak toprak dökümünden medet bekliyor…. Kimisi iktidar partisinin gücünü kullanarak okul servis taşımacılığı yapıyor” (AK PARTİ’Yİ A.Ş’YE DÖNÜŞTÜRENLER. 16.04.2011)

“ Adem Sefer işleri iyice gevşetti” (ADEM SEFER İŞLERİ İYİCE GEVŞETTİ. EYLÜL 2011)

“İlçe Başkanı Adem Sefer’in sorumsuzluğu dikkat çekiyor.” (TEŞKİLAT ÇALIŞIYOR, BAŞKAN GEZİYOR. 13.02.2011)

Başkan Adem Sefer’in yine 12 Şubat akşamı 600 AK partili müşahidin hazır bulunduğu toplantıya katılmayarak, Haydar Çelik, Muharrem Kaşıtoğlu ve Tuncer Dede ile birlikte İstanbul dışına çıktığının iddia edilmesi tepkilerin dozunu iyice yükseltti.” (TEŞKİLAT ÇALIŞIYOR, BAŞKAN GEZİYOR. 13.02.2011)

“Dindar adamlara, dini bütün insanlara saygı ile bakarken, onların çok adaletli, güvenilir insanlar olduğuna inanırdım. Fakat bu düşüncemin ne kadar yanlış olduğunu sağ olsun Beykoz Belediye başkanı Yücel Çelikbilek bana çok iyi anlattı.” (YÜCEL ÇELİKBİLEK’İN ADALETİ, 20.02.2011)

“Çelikbilek’in ‘Sütü bozuk’ kelimesini ağzına alacak kadar öfkelenmesi ve bu öfkesine yenik düşmesi …”(YÜCEL ÇELİKBİLEK’İN ADALETİ, 20.02.2011)

“Ak Parti’nin görüntüsü Beykoz’da her geçen gün bozulmaktadır…”

Kırmızı görmüş boğalar!

“10. yıl rezaleti… Uzun süredir faaliyetlerine katılmadığım AK pati’nin 10. Yıl yemeğine gittim. Aslında davetli değildim sadece merak ettiğim için gittim. AK Pati’nin 9. yıl yemeğinde 5000 kişi vardı, 10. Yıl yemeğinde 400 kişi… Eksiklik nerde biliyor musunuz? Bencillikte, korkaklıkta, saygısızlıkta, beceriksizlikte ve rehavette… Davetli olmamama rağmen gittiği bu yemekte bazı insanların kırmızı görmüş boğa gibi bana baktıklarını gördüm. Yine en samimi davranan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek oldu. Kendisine teşekkür ediyorum.” ( 10.YIL REZALETİ, 20.08.2011)

“…Gönüllü kimse bırakmadınız; her şeyi menfaate dönüştürdünüz... Yazıklar olsun size! ( 10.YIL REZALETİ, 20.08.2011)

“ AK Parti’nin görüntüsü Beykoz’da her geçen gün bozulmaktadır. Bunun en önemli nedenleri Başkan Çelikbilek’in dik duracağım diye ölçüyü kaçırdığı ifadeleri, bir diğer nedeni ise önümüzdeki günlerde ciddi manada tartışılacak olan ticari ilişkiler ve bu ilişkilerin muhatabı olan isimlerdir…”

(BEYKOZ HALKI UNUTKAN MIDIR? 25.03.2011)

“AK Parti’yi A.Ş.’ye dönüştürenler” başlıklı yazısında “ 14 Ağustos 2011 yılında, kuruluşunda bizzat yer aldığım bu parti için o gün mücadele edenleri hatırlıyorum… Bugünün AK Parti İlçe Başkanı Adem Sefer’in evine gittiğim günü hatırlıyorum. Kendisini AK Parti’ye davet ettiğim zaman ne kadar heyecanlanmıştı. Bana siyasetin kendisine yabancı olduğu ve yapamayacağını belirtmesine rağmen, ısrarlarım ile girmiş olduğu siyaset ona Türk siyaset tarihinin en büyük partisinin İlçe Başkanlığı’nı getirdi” diyen Dost Beykoz imtiyaz sahibi Kader Gür, “ Beykoz Halkı Unutkan mıdır?” başlıklı yazısında ise, “ Gazeteciler, konuşulanı yazılan hiçbir şeyi unutmazlar. Ve gerektiğinde milletin hafızası olarak ortaya çıkarlar. Ve siyasetçilerin millete unutturduklarını hatırlatma görevini ifa etmeleri nedeniyledir ki, kamu görevlisi olarak nitelendirilirler” diyor.

Bilgi, saklanmaz!

Lafı söylemek, edebiyat yapmak kolay da, gazetecinin milletin hafızası olabilmesi için önce bilgiyi halka aktarması gerekir. Bilgiyi “ aman, partili yandaşlarıma zarar verir” düşüncesiyle saklayarak, sonra ileride bir gün “ zamanında şu kişi şöyle demişti” şeklinde “ce e!” şeklinde halka vermek, değildir gazetecilik.

Bırakın bizi, millete bilgiyi olduğu şekli ile verelim; bu millet bunu hafızasında tutar ya da tutmaz, bu onların tercihi! Yeri geldiğinde de biz en azından, eski bilgilendirmemize atıfta bulunuruz. Gazetecinin bilgiyi bilerek saklama lüksü yoktur. En azından Beykoz Güncel Haber’in yoktur.

BİZ, NE Mİ YAPIYORUZ?

Biz, Beykoz kamuoyunun haberlerden eksiksiz ve tam olarak bilgilenmesinde bir aracı görevi yapıyoruz. Haberleri olur olmadık yerlerden kesmiyoruz veya A kişisinin söylediği söze yer verip, C kişisinin veya M kişisinin söylediği söze haberlerimizde yer vermemezlik etmiyoruz.

Okuyucularımız bir haberin doğruluğundan “Emin” olmak için, özellikle bizim haberlerimizi beklediklerini bize sıklıkla dile getiriyorlar. Bu, her siyasi düşünceden okuyucumuz için geçerlidir ve biz bununla gurur duyuyoruz.

Evet, Beykoz’da herkes bilir ki, Beykoz Güncel Haber’in yöneticilerinden; İmtiyaz sahibimiz Fatih Yılmaz, AK Partili Meclis üyesidir; Genel Yayın Yönetmenimiz Erdoğan Coşkun Çap, AK Partili Belediye Meclis üyesidir; gazetemiz yazı İşleri Müdürü Mesut Türkeri, AK Parti İlçe Yönetim Kurulu üyesidir.

Ancak, yönetici olarak AK Parti’ye mensubiyetimiz haberlerimize katiyet ile yansımamaktadır. Çünkü biz yandaş gazetecilik yapmaya çalışan ancak bunu da yüzüne gözüne bulaştıran birileri gibi, gazetemizi siyasi taraftarlığımıza ve kişisel halet-i ruhiyemizin iniş çıkışlarına alet etmiyoruz. Bizim bu konudaki vakur duruşumuzu Beykoz’un her siyasi görüşündeki siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ve okuyucularımız teyit edebilir; biz kendimizi bildiğimiz için bu şekilde rahatlıkla onlar adına da konuşabiliyor ve bu inancımızı da buraya bu şekilde cesaret ile koyabiliyoruz.

Muhabirimiz Arzu Başlantı ise işinde objektifliği ön plana çıkaran, titiz ve sadece gazetecilik yapma azmi ile hareket eden, ücretli bir çalışanımızdır. Kendisinin habercilik anlayışını, yanımızda çalışmaya başladığı bir seneden bu yana işini takip etmekte olanlar gayet iyi bilirler. 

Yani, uzun sözün kısası…

Biz, ne mi yapıyoruz? Kalemşorluk yapmadığımız kesin!

Biz ne mi yapıyoruz? Bir gün birine, öteki gün diğerine kavuk sallamıyoruz.

Biz ne mi yapıyoruz? Bir şahsa önce “Kantarlıyı savurup” sonra devran değişince, aynı kişinin meddahlığını da yapmıyoruz.

Biz, İŞİMİZİ YAPIYORUZ. İkide bir Beykoz kamuoyunu, saldırı niteliği taşıyan yazılar ile rahatsız etmiyor, topluma birileri gibi negatif enerji vermiyoruz. Biz, gazetecilik yapıyoruz.  –Mış gibi yapmıyoruz; yani          “     –mış gazeteciliği” yapmıyoruz! Halkı bilgilendiriyor; vatandaşa “olanı” aktarıyoruz; “olması gerekeni” değil!

Olması gereken bir şey var ise bu, köşe yazarlarımızın sütunlarının görevidir; onlar, herhangi bir konu hakkındaki kişisel düşüncelerini burada okuyucularımız ile rahatlıkla paylaşırlar.

Beykoz Belediyesi’ne gözdağı vermeye çalışıyormuşuz!

Müfteri gazetenin söz konusu haberinde, ayrıca gazetemizin CHP’nin haberlerini vatandaşa olduğu gibi aktarmış olmak suretiyle Beykoz Belediyesi’ne gözdağı vermeye çalıştığımız ifade ediliyor!

Kişi kendisi neyse karşısındakini de öyle bilirmiş!

Soruyoruz: Ana muhalefet partisinin veya diğer muhalefet partilerinin söylemlerine olduğu şekli ile gazetemizde yer vermek, AK Parti’ye veya Beykoz Belediyesi’ne gözdağı vermek midir? Beykoz Belediyesi’nin de, AK Parti’nin de tüm vatandaşlar ve diğer sivil toplum kuruluşları gibi bilgi alma halkları yok mudur?

Okuyucularınız size sormayacaklar mı?

Beykoz Güncel Haber’in, eleştiride bulunduğunuz CHP Beykoz İlçe Örgütü’ne ilişkin haberleri dolayısıyla Beykoz Belediyesi’ne veya AK Parti’ye zarar verdiğini iddia ederken; bahsi geçen bu her iki kurum ile ilgili olarak, kamuoyu nezdinde sanki bunlar yara alacak kadar cılız ve korunmaya muhtaçlarmış gibi bir anlam çıkarma tehlikesi yarattığınızın farkında değil misiniz? Bu şekilde, objektif haberciliğin bu kurumlara zarar verdiği şekilde mantıksal çıkarsama yapmış olmuyor musunuz?

Yani, okuyucularınız, sizin gerçek dışı, çocukça ve gazetecilik ilkelerinden uzak bu illiyet bağınız üzerine size; “ Bahsi geçen kurumları koruyabilmek adına haberleri sansür etmeniz mir gerekiyor” diye sormayacak mıdır?

Bu sansürcü zihniyet; bu, “ Kraldan fazla kralcı görünmeye ÇALIŞAN” bu  YAPMACIK, bu marazlı zihniyet, korumaya çalışır gibi göründüğü Beykoz’un bu her iki önemli siyasi kurumuna aslında zarar vermekte, onlara farkında olmadan hakaret etmekte değil de nedir? Onlar adına davranmak suretiyle takınılan bu acınası tavır,  bu iki kurumu da, halk nezdinde bir açıklamada bulunmak zorunluluğuna düşürmemekte midir?

Kamuoyu farkında…

Beykoz kamuoyu, gazetemizi yıpratmaya çalışan söz konusu bu gazetenin bu müthiş çelişkilerinin ve mantık hataları silsilesinin ziyadesiyle farkındadır.

Sinek, küçüktür ancak…

Kısacası, sinek küçüktür ancak mide bulandırmaktadır. Sadece üzerine konduğu beden değil de, uçtuğu ortam da bu nedenle dikkatli olmak durumdadır. Çünkü bu sineğin yarın kimin üzerine konacağı belli olmaz. Zira rüzgar dalgalanmaya, sinek ise uçmaya devam etmektedir.

KAMUOYUNU bu seviyesiz saldırı konusunda bilgilendirmek zorunluluğumuz nedeniyle meşgul ettiğimiz için özür dileriz.

BEYKOZ GÜNCEL HABER

YORUMLAR...