Reklam
Reklam
CHP'li genç arkadaşlara sesleniyorum: Özür dileyin!

CHP'li genç arkadaşlara sesleniyorum: Özür dileyin!

AK Parti Beykoz İlçe Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sağlam, CHP Gençlik Kolları Başkanı Ege Ercan’ın ifadesi ile ilgili basın açıklaması yaptı.

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sağlam, CHP Beykoz İlçe Örgütü Gençlik Kolları Başkanı Ege Ercan’ın 21 Ekim 2012 tarihinde İlçe bazında düzenlenen kahvaltıda kullandığı, “… Güzel ülkemizi bu sütü bozuk zihniyetten kurtarmak için çok çalışmamız gerekiyor” cümlesinde geçen “ Sütü bozuk zihniyet” şeklindeki ifadesi dolayısıyla bir basın açıklaması yaptı.

Kavacık Merkez’de bulunan İlçe binasında Gençlik Kolları Yönetimi ile birlikte bir basın açıklaması düzenleyen Başkan Fatih Sağlam, yerel basına şu açıklamalarda bulundu:

Siyaset topluma hizmet için yapılır

“ Siyaset topluma hizmet için yapılır. 2001 yılında kurulan partimiz  Türk siyasetine yepyeni bir soluk getirmiştir. Kurulduğundan hemen bir yıl sonra tek başına iktidar olmuş ve bugüne kadar yapılan tüm seçimlerde milletimizin artan teveccühüyle daha büyük başarılar elde etmiştir. Ülkemiz bu dönemde her anlamda istikrara kavuşmuştur. Siyasi partiler demokrasinin vazgeçilmez unsurlarıdır. Şüphesiz ki partilerde değişime ve gelişime ayak uydurmak zorundadırlar. Ak  Parti Büyük Ustamız Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde bir yandan yerelde ve genelde ülkemizi  çağdaş milletler düzeyine çıkartırken bir yandan da partimiz her kademede kendisini yenilemekte ve güçlendirmektedir. Bilindiği üzere parti tüzüğümüz üç dönem görev yaptıktan sonra bir dönem ara verme koşulunu içermektedir.”

Muhalefet sorunu

“ 10 yıllık süreçte bir gerçek daha ortaya çıkmıştır: Muhalefet sorunu! Maalesef başta ana muhalefet partisi olmak üzere muhalefet değişime ayak uyduramamış, Eski kısır çekişmelerin ve statükonun esiri olmuştur. Ülkemiz bu anlayıştan çok çekmiş ve büyük bedeller ödemiştir. Biz Ak Parti gençliği olarak artık buna yeter!  demekteyiz.”

Nezaketi iyice elden bıraktılar

“ Son dönemde ana muhalefet partisinin Beykoz İlçe temsilcileri muhalefet yapmak adına siyasi üslup ve nezaketi iyice elden bırakmıştır. Kısa bir süre önce göreve gelen İlçe Başkanı her ağzını açtığında Genel başkanımıza, partimize, belediye başkanımıza ve tüm mensuplarımıza hakaret etmekte, yüz kızartıcı ifadeler kullanmakta ve galis küfürler etmektedir. Kendileri bunu agresif olmakla tanımlamakta ve tüm partililerine de bunu tavsiye etmektedir.”

CHP, siyasetin dilini aşağıya çekiyor

“ Üzülerek görmekteyiz ki, kısa bir süre önce CHP İlçe Gençlik Kolları Başkanı da bu tavsiyeye uymuş bir konuşmasında Ak Parti ‘’zihniyetine’’ yönelik burada tekrarlamaktan hicap duyacağımız ifadeler kullanmıştır. Üslubu beyan ayniyle insandır. Bizler elbette bu düzeye inecek değiliz. CHP Beykoz da siyasetin dilini aşağılara çekmeye çalışsa da bizler siyasi üslup ve nezaketimizi asla kaybetmeyeceğiz. Bu, milletimize duyduğumuz saygının bir gereğidir. Fikrin tükendiği bir noktada söyleyecek sözü kalmadığı için küfür ve hakaret tek araç olmaktadır.”

CHP Gençleri de büyükleri gibi…

“ CHP Genel Başkanı da bilindiği üzere Başbakanımıza, Bakanlarımıza yönelik bu tarz çirkin ifadeler kullanmaktadır. Bu partinin yerel yöneticilerinin de genel başkanlarını örnek aldığı görülmektedir. Ümit ederdik ki, gençler CHP siyasetine yeni bir soluk getirselerdi ancak onlarda tıpkı büyükleri gibi siyaseti meşru zeminde dostça ve centilmence bir yarış olarak görmek yerine hakaret, kısır çekişme ve düşmanlık olarak görmektedirler.”

Her söze verilecek cevabımız vardır lakin…

“ Her söze verilecek elbette cevabımız vardır. Lakin bir lafa bakarız laf mı diye, bir de söyleyene bakarız adam mı diye...”

CHP’li genç arkadaşlarıma sesleniyorum: Özür dileyin!

 “Şimdi buradan CHP'li genç arkadaşlarıma sesleniyorum. Bugüne kadar bizler hakkında kullanmış oldukları hakaret ve küfürlü edep dışı, ahlak dışı bayağı sözler için tüm mensuplarımızdan özür dilemelidirler. Özür dilemek bir erdemdir ve onları bir nebzede olsa yüceltecektir. Ama ne yazık ki aldığımız duyumlarda özür dilemek bir yana söyledikleri sözleri inkâr ederek saptırmaktadırlar.”

Hukuki haklarımızı kullanacağız

“ Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı olarak özür dilenmediği takdirde bize yönelik her türlü hakaret, küfür ve ahlak dışı beyanların karşısında hukuki haklarımızı kullanacağız.

Kamuoyuna saygılarımızla duyururuz.”

Haber: Arzu Başlantı

YORUMLAR...