Reklam
Beykoz sahilinde 'havai fişek' hareketliliği

Beykoz sahilinde 'havai fişek' hareketliliği

Beykoz Kanlıca sahilinde balık tutan vatandaşların bulup, rokete benzettiği havai fişekler polisi alarma geçirdi.

Beykoz Kanlıca sahilinde balık tutan vatandaşların bulup, rokete benzettiği havai fişekler polisi alarma geçirdi. Bomba imha uzmanları tarafından denizden çıkarılan cisimlerin, 29 Ekim kutlamaları sırasında atılan ve patlamayan havai fişekler olabileceği belirtildi.

Olay, sabah saatlerinde Beykoz Kanlıca sahilinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, balık tutmak için sahile gelen vatandaşlardan biri, ikisi denizin içinde, ikisi de sahildeki iskelenin üzerinde bulunan, rokete benzeyen cisimler gördü. Cisimlerin ne olduğunu anlayamayan vatandaş, durumu polise bildirdi. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Kısa sürede olay yerine gelen ekipler, çevre emniyetini aldıktan sonra cisimlerin incelenmesi için bomba imha uzmanı çağırdı. Olay yerine gelen bomba imha uzmanı, iskelede bulunan iki cisim üzerinde yaptığı incelemede cisimlerin havai fişek olduğunu tespit etti. Denizde bulunan 2 havai fişeği de ip yardımıyla çıkaran ekipler, tehlike arz etmeyen havai fişekleri alarak incelemek üzere emniyete götürdü.

Öte yandan, cisimleri görerek polise haber veren Savaş Eren isimli vatandaş, sabah saatlerinde balık tutmak için sahile geldiğini belirterek “Deniz üzerinde yabancı cisimleri görünce ne olduğunu anlayamadım. Durumu polise ihbar ettim” şeklinde konuştu.

İhlas Haber Ajansı

YORUMLAR...